Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

inka74 14:10, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Duże te świerki? Z baccat stożki będą? Moja marnizna po 2 latach wygląda już prawie jak stożek. Nawet nie wiem kiedy to minęło. A koszt niewielki w porównaniu z gotowym.
Jak z eMem pojedziesz do Pęchcina to nie wrócisz z pustymi rękami, o nie, nie ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 14:30, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No, kochana, tu to plany i działania adekwatne do areału! Trochę zazdroszczę, trochę nie - nie cierpisz na chroniczne bóle głowy od tego kombinowania? I klony, i serby, i baccaty… Dobrze, że masz czas na działanie i dobre szkółki pod ręką.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 14:37, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Serby takie 180-200cm więc spore. Z baccat mają być stożki choć z jednego to ładna kulka by wyszła ale chyba wolę stożki . Cena jak za takie miśki była bardzo dobra więc się nie zastanawiałam zbyt długo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:39, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
galgAsia napisał(a)
... nie cierpisz na chroniczne bóle głowy od tego kombinowania? ...


Asia, jak nie jak tak??? Spać nie mogę bo śni mi się, że drzewa sadzę!

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:42, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Dziś muszę podjąć decyzję jakich konkretnie drzew szukać w tym Pęchcinie, bo z eMem to krótka piłka - na zastanawianie się na miejscu nie ma czasu .

Chodzi o 2-3 drzewa, które mają rosnąć pomiędzy domem a basenem. Mają robić cień w tej części ze szczególnym uwzględnieniem okolic tarasu, którego część, po przesadzeniu tuj, nagle znalazła się w słońcu.
Wykoncypowałam, że dobre będą drzewa osiągające maks. 15m (dom ma 7,5m), a najlepiej 8-12m, o zaokrąglonej lub jajowatej, swobodnej koronie.
Moje typy to klony (kolejność przypadkowa):
- pospolity Pacific Sunset
- czerwony Red Sunset
- czerwony Armstrong
- polny Elsrijk
ewentualnie Crimson King...
Przychodzi Wam do głowy coś jeszcze??? A może któryś z wymienionych odradzacie? A może coś innego niż klon?
I jeszcze - kupować różne czy takie same???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao_J 15:03, 24 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nim pojedziesz do Pęchcina zadzwoń do nich i zapytaj o dostępność i cenę.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
inka74 15:06, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasia - a ja bym nie kupowała teraz już nic... chyba, że masz coś co bardzo chcesz i marzysz o tym. Resztę trzeba wkomponować w rabaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
HannaR 15:13, 24 wrz 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kasiu, wrzuciłam u siebie zdjęcia miskantów, które wyprowadzają się z mojej rabaty podokiennej na wiosnę. Nie wiem co to za jedne, ale dla mojej rabatki są dużo za duże. Chcesz to bierz .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
tulucy 15:45, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A na miejscu zobaczysz coś innego i plan weźmie w łeb
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 15:54, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Makao_J napisał(a)
Nim pojedziesz do Pęchcina zadzwoń do nich i zapytaj o dostępność i cenę.


Dzięki Aniu, zadzwoniłam i metodą eliminacji chyba mam faworyta - klon Red Sunset . I chyba kupię dwa .

inka74 napisał(a)
Kasia - a ja bym nie kupowała teraz już nic... chyba, że masz coś co bardzo chcesz i marzysz o tym. Resztę trzeba wkomponować w rabaty.


Iwonka, zamierzam kupić tylko 2 drzewa na środek. Bardzo chcę bo strasznie pusto, łyso i płasko. Reszta drzew w przyszłym roku. Ewentualnie jeszcze wezmę 3 Doorenbosy. Chodzi mi o transport - to nie bylina ani nawet grujecznik, nie upchnę tego w swoim samochodzie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies