Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gosiek33 06:53, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
makadamia napisał(a)
Suchodrzew Maacka ma Tamaryszek i bardzo go poleca jako duży krzew do cieniste i suche miejsca.


Tamaryszek ma macka a u mnie rośnie tatarski. Też go polecam, pokrój ma bardziej pionowy, kwitnie na różowo, niestety nie pachnie, a koraliki na bieżąco padają łupem ptaków
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
DorKa 08:21, 18 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Piękne widoki. Cudownie tak wyrwać się w inne okoliczności przyrody.
Mówi to ta,której zawsze szkoda czasu bo tyle do zrobienia jest Ale walczę z tym nieustannie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 14:03, 18 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Gosiek33 napisał(a)


Tamaryszek ma macka a u mnie rośnie tatarski. Też go polecam, pokrój ma bardziej pionowy, kwitnie na różowo, niestety nie pachnie, a koraliki na bieżąco padają łupem ptaków


Poczytałam o tych suchodrzewach, fajne są tylko jednak spore rosną i na wysokość i wszerz... no i mszyce je lubią...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:04, 18 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
DorKa napisał(a)
Piękne widoki. Cudownie tak wyrwać się w inne okoliczności przyrody.
Mówi to ta,której zawsze szkoda czasu bo tyle do zrobienia jest Ale walczę z tym nieustannie


Wiesz, mnie w sezonie też szkoda każdego weekendu, w zasadzie nie odczuwam potrzeby ruszania się z domu . Spada mi też towarzyskość . Ale teraz - czemu nie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Monia81 19:48, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
mrokasia napisał(a)


Monia, chcesz powiedzieć, że przeczytałaś cały wątek???!!!! Kobieto!!!
Dziękuję bardzo za wszystkie miłe słowa, miło że zmiany Ci się podobają . Koniki nie przeżyły przeprowadzki... trochę szkoda, a trochę nie .
Zapraszam serdecznie, miło mi będzie jeśli zostaniesz stałym gościem. Od wiosny będę działać na nowej części choć i na starej będą przesadzanki .


przeczytałam ja to tak mam, że lubię poczytać wątek bo dużo rzeczy się dowiaduję w ten sposób, no i u Ciebie wypatrzyłam kruszyny i też je kcem będę zaglądać i już się mnie nie pozbędziesz pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
DorKa 08:02, 19 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)


Wiesz, mnie w sezonie też szkoda każdego weekendu, w zasadzie nie odczuwam potrzeby ruszania się z domu . Spada mi też towarzyskość . Ale teraz - czemu nie .

spadek towarzyskości skąd ja to znam. Te ogrody strasznie zaborcze są
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 14:54, 20 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Monia81 napisał(a)


przeczytałam ja to tak mam, że lubię poczytać wątek bo dużo rzeczy się dowiaduję w ten sposób, no i u Ciebie wypatrzyłam kruszyny i też je kcem będę zaglądać i już się mnie nie pozbędziesz pozdrawiam


Kruszyny to zachcianka mojego eM, sama jakoś ich nie pragnęłam .
Zaglądaj, zaglądaj .

DorKa napisał(a)

spadek towarzyskości skąd ja to znam. Te ogrody strasznie zaborcze są


ano zaborcze
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:01, 20 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
nie marudz ładne masz te kruszyny, przeslicznie sie wybarwiaja (u mnie nawet jeszcze liscie wisza) i maja owocki, ktore lubia ptaki.

apropo od jutra chyba zaczne dokarmianie, juz trawe mrozi a sikorki zagladaja co chwile z lasu czy pasza przyszla na jednym karminku obitym papa w polowie papa zeżarta. musza juz byc glodne. A wlasnie przyszlo 75 kilo ziarna moze starczy na cala zime
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:08, 21 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
TAR napisał(a)
nie marudz ładne masz te kruszyny, przeslicznie sie wybarwiaja (u mnie nawet jeszcze liscie wisza) i maja owocki, ktore lubia ptaki.

apropo od jutra chyba zaczne dokarmianie, juz trawe mrozi a sikorki zagladaja co chwile z lasu czy pasza przyszla na jednym karminku obitym papa w polowie papa zeżarta. musza juz byc glodne. A wlasnie przyszlo 75 kilo ziarna moze starczy na cala zime


nie marudzę, nie marudzę...
rzeczywiście fajnie się przebarwiły na żółto, ale owocka nie mają ani jednego, nawet nie wiedziałam że mogą jakieś mieć...

ja nie dokarmiam ptaków - boje się, że mogłyby się stać przedmiotem nadmiernego zainteresowania moich kotów i zamiast im pomagać przetrwać to wystawiłabym je na niebezpieczeństwo
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 09:20, 21 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Owocki na kruszynie to chyba tylko u TARci
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies