Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 12:53, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wkleiłam u siebie zdjęcia z października, jak jeszcze miała liście
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 14:13, 08 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tegom buka 'Cockleshell' ciekawa bardzo, co o nim wiesz?


Kasiu, posadziłaś baaaardzo dużo drzew.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 14:24, 08 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
KasiaLangier napisał(a)
Myślałam, że moja śliwa, to Nigra, ale może rzeczywiście to Pissardi. Nie wiem jak rozróżnić W każdym razie dzisiaj ją podziwiałam, bo to jedno z niewielu drzew, które tak długo utrzymuje liście i szybko kwitnie wiosną


Ja też nie wiem jak je rozróżnić... Nigry są chyba ciut ciemniejsze? Ale masz rację - liście trzyma dzielnie a wiosna szybko staruje .

galgAsia napisał(a)
Wkleiłam u siebie zdjęcia z października, jak jeszcze miała liście


O, idę zobaczyć!


Pszczelarnia napisał(a)
Tegom buka 'Cockleshell' ciekawa bardzo, co o nim wiesz?

Kasiu, posadziłaś baaaardzo dużo drzew.


Ewo, o tym buku wiem niewiele . W necie mało o nim informacji i fotek a jeśli są to np. dane o wielkości są dość rozbieżne. Opisami ze stron angielskich i amerykańskich się nie sugeruję bo różnice w klimacie mogą znacząco wpływać na rozwój roślin. Co mogę powiedzieć - ma śliczne liście i przebarwił się na żółto . Liczę, że nie rośnie wielki .

Mówisz, że baaaaaaardzo dużo drzew? Wcale tego nie widać . 3 graby są na frontowej. Na nowej części z dużych drzew to 5 Doorenbosów i 1 klon. Wśród 4 świdośliw 3 są kolumnowe .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:24, 08 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
Tez mam Royalty, pieknie sie przebarwia i ma cudowne kwiaty w takim bardzo ciemnym różu. Na pewno odznacza sie uroda i podczas kwitnienia (potrafi kwitnac 2 razy w sezonie) i podczas przebarwien. Mam gdzies fotke kwiatkow.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 16:30, 08 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A mnie Royalty kopletnie nie urzeka. Kwiatki, ich kolor zlewa się z kolorem liści przez co nie nie są bardzo widoczne, często łapie grzyba, jabłuszka maleńkie i kompletnie nie zdobią. Ale to taka moja subiektywna opinia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:26, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Margerytka40 napisał(a)
A mnie Royalty kopletnie nie urzeka. Kwiatki, ich kolor zlewa się z kolorem liści przez co nie nie są bardzo widoczne, często łapie grzyba, jabłuszka maleńkie i kompletnie nie zdobią. Ale to taka moja subiektywna opinia


Mam podobną opinię. Swoją oddałam sąsiadce.

Mrokasiu, finiszujesz w tym sezonie jak z turbodoładowaniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 20:36, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Kasiu imponująca lista zakupów ja też kilka nowych nabytków poczyniłam ,ale niewiele -więcej było przesadzanek ze starej na nową
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
KasiaLangier 20:44, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jestem fanką rajskich jabłoni oprócz Royalty
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
mrokasia 21:03, 08 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Hmmm, to widzę, że póki co więcej jest przeciwniczek niż zwolenniczek Royalty... Nie upieram się, to nowy pomysł, nie widziałam jej na żywo. A jeśli nie jabłonka Royalty to co innego, bordowo/purpurowo-listnego, nie dużego - czyli powiedzmy do 5 metrów byście poleciły? Myślałam o klonie Crimson Sentry ale to jednak za duże drzewo a nie chcę czegoś co będę musiała ograniczać cięciem... Bo inaczej skończy się na trzeciej Pissardii ...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 21:07, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja - póki co - jestem na TAK , jeszcze się nie zniesmaczyłam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies