Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 12:07, 25 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
antracyt napisał(a)


Pierwszy raz oficjalnie i chyba dlatego zapomniałam się przywitać
Co do derenia, to kupiłam sadzonkę podobnej wielkości więc jest szansa, że za 9lat doczekam się równie ładnego okazu


Aaaa, tajniak znaczy się .
Doczekasz się, doczekasz, sama nie wiem kiedy on urósł. I jest kompletnie bezproblemowy. Nic go nigdy nie żarło ani na nic nie chorował. Chyba kupię sobie drugiego .

galgAsia napisał(a)
Kasiu, dziękuję baaardzo . Jest piękny, jak zawsze Patrzę na niego nieodmiennie tęsknym okiem...


To sobie kup . Może znajdziesz dla niego miejsce w żywopłocie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ewsyg 12:13, 25 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Piękny ten dereń. Ja ma derenia Causa i bardzo go lubię. Jego liście przebarwiają się na taki czekoladowy kolor. Czy Twój dereń kwitnie ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
galgAsia 12:32, 25 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
To sobie kup . Może znajdziesz dla niego miejsce w żywopłocie?

No w myślach mi babo czytasz Właśnie szukam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 13:35, 25 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
ewsyg napisał(a)
Piękny ten dereń. Ja ma derenia Causa i bardzo go lubię. Jego liście przebarwiają się na taki czekoladowy kolor. Czy Twój dereń kwitnie ?


Też mi się ten mój dereń podoba a derenia kousa mam w planach .
Dereń Compressa kwitnie, ale niemal niezauważalnie. Ma maleńkie kwiatki średnicy ok. 1 cm, złożone z limonkowych kuleczek wielkości łebków od szpilek. Kompletnie bez znaczenia dekoracyjnego.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:35, 25 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
galgAsia napisał(a)

No w myślach mi babo czytasz Właśnie szukam


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 17:20, 25 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
mrokasia napisał(a)


Aaaa, tajniak znaczy się .
Doczekasz się, doczekasz, sama nie wiem kiedy on urósł. I jest kompletnie bezproblemowy. Nic go nigdy nie żarło ani na nic nie chorował. Chyba kupię sobie drugiego .



Tajniak lubi sobie podglądać zmagania innych z powiększaniem ziemskich włości, zanim sam do akcji ruszy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
DorKa 08:11, 26 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)




Kasiu piękna ta twoja cienista. Kolejna imnspiracja. Oj czacha dymi
jak długo masz tam słońce ? Napiszesz mi co tam u Ciebie rośnie ? Mam 3 już okazałe limki do wykorzystania . Może dały by radę u mnie na północnej..
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 11:14, 26 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
antracyt napisał(a)

Tajniak lubi sobie podglądać zmagania innych z powiększaniem ziemskich włości, zanim sam do akcji ruszy



zapraszam, mam nadzieję, że będzie co oglądać, już nie mogę doczekać się wiosny
idę zajrzeć do Ciebie
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:26, 26 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
DorKa napisał(a)


Kasiu piękna ta twoja cienista. Kolejna imnspiracja. Oj czacha dymi
jak długo masz tam słońce ? Napiszesz mi co tam u Ciebie rośnie ? Mam 3 już okazałe limki do wykorzystania . Może dały by radę u mnie na północnej..


Cienista dziękuje . Bardzo ją lubię i żałuję bardzo, że nie jest szersza i nie było jak upchać tam jakiejś ławeczki.
Słońca tam prawie nie ma. Rano i po południu (ale mniej) jakieś smugi przez może godzinę/dwie ale nie na całej długości, najwięcej światła dostają końce tej rabaty.
Mam tam 3 hortensje Limelight, cisy, hosty białobrzeżone, żurawki bordowe i cytrynowe, orlika (mam nadzieję, że się rozsiał ), bergenie, zawilce jesienne różowe i jedną hakone. Miałam świecznicę ale mi uschła. Na jednym końcu rabaty, ale tam jest więcej słońca rośnie dereń elegantissima i mam 3 powojniki.
Limki na tej rabacie rosną i kwitną jak wściekłe. Podczas tegorocznych upałów tylko tu hortki zachowały liście.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 13:07, 26 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)


Cienista dziękuje . Bardzo ją lubię i żałuję bardzo, że nie jest szersza i nie było jak upchać tam jakiejś ławeczki.
Słońca tam prawie nie ma. Rano i po południu (ale mniej) jakieś smugi przez może godzinę/dwie ale nie na całej długości, najwięcej światła dostają końce tej rabaty.
Mam tam 3 hortensje Limelight, cisy, hosty białobrzeżone, żurawki bordowe i cytrynowe, orlika (mam nadzieję, że się rozsiał ), bergenie, zawilce jesienne różowe i jedną hakone. Miałam świecznicę ale mi uschła. Na jednym końcu rabaty, ale tam jest więcej słońca rośnie dereń elegantissima i mam 3 powojniki.
Limki na tej rabacie rosną i kwitną jak wściekłe. Podczas tegorocznych upałów tylko tu hortki zachowały liście.


Super! Kasiu wielkie dzieki! Dzięki Tobie mam już pomysł na rabatę,której być nie miało.
Na pewno wykorzystam 3 limki, które mam. Są już wiekowe więc od razu będzie efekt co do reszty to jeszcze pomyślę. Na pewno żurawki cytrynowe. Orliki też mam 3 do przesadzenia więc może też wykorzystam.
Miałam juz nic nie robić ale po co mi trawnik gąbka jeżeli mogę mieć nową rabatę Juppi!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies