Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

KasiaLangier 21:23, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ja jestem na tak dla trzeciej Pissardii
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
inka74 07:28, 09 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ja Royalty wydałam bo nie miałam do niej siły na formowanie korony (kiepska sadzonka od początku) i rosła na ciemnym tle tujek, po prostu zlewała się z nimi. Na jasnym inaczej by się zachowywała.
Mam Nigrę i bardzo ją lubię. Szczególnie jak słońce prześwieca przez listki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 15:15, 09 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Hmmmm, pomyślę jeszcze... do wiosny daleko . A może w tym miejscu posadzę magnolię?

Z aktualności - dziś posadzilismy dwie borówki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 17:57, 09 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
mrokasia napisał(a)
Hmmmm, pomyślę jeszcze... do wiosny daleko . A może w tym miejscu posadzę magnolię?

Z aktualności - dziś posadzilismy dwie borówki .


To od razu opracuj strategię ochrony owoców przed kosami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 18:16, 09 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
galgAsia napisał(a)
Ja - póki co - jestem na TAK , jeszcze się nie zniesmaczyłam


to tak jak ja, mnie najbardziej podoba sie wlasnie ten kolor kwiatow. a Nigry wydałam, bo kwiaty za jasne. W poprzednim ogrodzie wywaliłam 3 szt. bo chorowały na raka bakteryjnego.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 19:31, 09 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
TAR napisał(a)


to tak jak ja, mnie najbardziej podoba sie wlasnie ten kolor kwiatow. a Nigry wydałam, bo kwiaty za jasne. W poprzednim ogrodzie wywaliłam 3 szt. bo chorowały na raka bakteryjnego.
A cięłaś je? Tak z ciekawości pytam bo ja też jedną Nigrę wywaliłam i nową mam. Potem przeczytałam, że śliwy wiśniowe nie lubią cięcia na wiosnę bo za mokro jest i się szybko choroby przenoszą. A ja jeszcze najpierw brzoskwinię a potem migdałka przycięłam i miałam chore. A to podobno wszystko jedna grupa. Możliwe że przeniosłam na sekatorze chorobę z jednego na drugie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 20:23, 09 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
nie ciełam, byly bardzo ładne pokrojem. Na 5 Nigr 3 sie pochorowaly a co z reszta nie wiem, bo sie wyprowadzilam.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:25, 09 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
mrokasia napisał(a)


Z aktualności - dziś posadzilismy dwie borówki .


Kasia, czytam na bieżąco i bacznie obserwuję
co do borówek - gratulacje czemu tylko dwie?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 09:32, 10 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Haniu - mam 3 koty, może to wystarczy ?

Tar, Iwona - nad Royalty będę myśleć wiosną. Muszę ją zobaczyć na żywo. No i wiosną popatrzę co mi w tym miejscu bardziej potrzebne, czy bordowe coś czy zielone . I tak myślę, że byłoby to dobre miejsce dla magnolii a i z salonu mogłabym ją oglądać kwitnącą .

Magara - nie miałam zamiaru sadzić borówek w tym roku ale eM przytargał 2 dorodne od teściowej więc co było robić... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
KasiaLangier 09:46, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
inka74 napisał(a)
A cięłaś je? Tak z ciekawości pytam bo ja też jedną Nigrę wywaliłam i nową mam. Potem przeczytałam, że śliwy wiśniowe nie lubią cięcia na wiosnę bo za mokro jest i się szybko choroby przenoszą. A ja jeszcze najpierw brzoskwinię a potem migdałka przycięłam i miałam chore. A to podobno wszystko jedna grupa. Możliwe że przeniosłam na sekatorze chorobę z jednego na drugie


Ciekawe rzeczy mówicie o Nigrze. Ja cięłam zimą, bo musiałam przygotować miejsce na ścieżkę i niestety straciła ładny pokrój. Wyrosły takie długie gałęzie w górę jakby wilki. Rany tak mocno zasmarowałam, że do teraz pień jest miejscami biały. Nie wygląda to wyjściowo

Co do magnolii, to obserwuję, że ślicznie wyglądają wiosną gdy kwitną, ale później, to zwykłe krzaczory, które szybko tracą liście..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies