Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 14:14, 11 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Dziś u mnie było o 7 rano -4 stopnie i wszystko pięknie oszronione, szkoda że nie miałam czasu zrobić zdjęć. A jak tam u Was?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 14:17, 11 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
U mnie cieplej Rano o 7-mej miałam 5 stopni. Teraz ok. 8 stopni i cały czas pada lub siąpi. Pogoda barowa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 15:15, 11 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
U mnie rano też było koło -5 stopni i biało od szronu. Zastanawiam się, czy to już pora na obsypanie korą zawilców? Nie pamiętam kiedy robiłam to w zeszłym roku. Nie chciałabym ich stracić, chyba im u mnie dobrze bo zauważyłam kilka młodych odrostów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wiolka5_7 15:19, 11 gru 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
mrokasia napisał(a)


To zajrzyj do zbiornika, ja byłam zdumiona jak szybko się zapełnił a też mam od jesieni.

Ja miskantów nie powiązałam. Dwóm muszę ściąć kwiatostany, reszta bez kwiatów.

Ja mam poprowadzone rynny z dachu do studni....padało ostatnio i powiem Ci,że mało wody jak zajrzałam.....no ale u mnie woda opada,bo studnia z kręgów....

Każdy ma swoje preferencje co do traw zimą

U mnie wieczorem padał deszcz i było na plusie,a rano -5 i szron......zmienna ta pogoda jak nie wiem....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 20:24, 11 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
U mnie dzisiaj rano było -2 st. i pierwsza ślizgawica na drodze. Jazda do pracy to koszmar, wrrr...
Byle do wiosny
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 20:34, 11 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uprzejmie donoszę , że po godz. 6 było -1,5 st.C, ślizgawicy nie było, ale za to dziś w nocy ma padać, więc nic straconego
W temacie traw informuję, że w tym roku póki co związałam stipy na supeł, a reszta ma rozczochrańca - i bardzo mi się to podoba . Chyba im tak zostawię
W temacie zegara oświadczam że kupiłam!!!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:53, 11 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
galgAsia napisał(a)
Uprzejmie donoszę , że po godz. 6 było -1,5 st.C, ślizgawicy nie było, ale za to dziś w nocy ma padać, więc nic straconego
W temacie traw informuję, że w tym roku póki co związałam stipy na supeł, a reszta ma rozczochrańca - i bardzo mi się to podoba . Chyba im tak zostawię
W temacie zegara oświadczam że kupiłam!!!

Asia, pokazuj jaki kupiłaś
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 10:53, 12 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Anda napisał(a)
U mnie cieplej Rano o 7-mej miałam 5 stopni. Teraz ok. 8 stopni i cały czas pada lub siąpi. Pogoda barowa


No tak, 8 stopni i deszcz, najgorsza pogoda...

antracyt napisał(a)
U mnie rano też było koło -5 stopni i biało od szronu. Zastanawiam się, czy to już pora na obsypanie korą zawilców? Nie pamiętam kiedy robiłam to w zeszłym roku. Nie chciałabym ich stracić, chyba im u mnie dobrze bo zauważyłam kilka młodych odrostów.


Moje zawilce rosną w bluszczu więc ich nie obsypuję dodatkowo. nie wiem co Ci doradzić. Ja generalnie do tej pory to niczego nie okrywałam/zabezpieczałam. Teraz mam dwa klony japońskie i ból głowy .

Wiolka5_7 napisał(a)

Ja mam poprowadzone rynny z dachu do studni....padało ostatnio i powiem Ci,że mało wody jak zajrzałam.....no ale u mnie woda opada,bo studnia z kręgów....

Każdy ma swoje preferencje co do traw zimą

U mnie wieczorem padał deszcz i było na plusie,a rano -5 i szron......zmienna ta pogoda jak nie wiem....


U mnie zbiornik na 5 tys litrów ale szczelny, zbiera z 1 rynny (pewnie 1/3 dachu) i już niemal pełen.

Helen napisał(a)
U mnie dzisiaj rano było -2 st. i pierwsza ślizgawica na drodze. Jazda do pracy to koszmar, wrrr...
Byle do wiosny


Taaak, jazda w takich warunkach do przyjemności nie należy.

galgAsia napisał(a)
Uprzejmie donoszę , że po godz. 6 było -1,5 st.C, ślizgawicy nie było, ale za to dziś w nocy ma padać, więc nic straconego
W temacie traw informuję, że w tym roku póki co związałam stipy na supeł, a reszta ma rozczochrańca - i bardzo mi się to podoba . Chyba im tak zostawię
W temacie zegara oświadczam że kupiłam!!!


Ja w następnych latach nie będę wiązać rozplenic. Stipy też mam rozczochrane .

Łup piękny .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margo2 23:27, 12 gru 2019


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 649
Ja też powinnam pomyśleć o zbiorniku na wodę. Niby mam swoją studnię, ale obawiam się, że niedługo jak tak dalej pójdzie zabraknie w niej wody
Czytam o wiązaniu traw. ja też swoich nie wiążę. Wyjątek to stipy. Jakoś one dla mnie zbyt wrażliwe. Już parę razy je straciłam
Całe szczęście rozsiewają się, więc miałam nowe, ale zdecydowanie mniejsze w danym sezonie
Tylko ostatnim zimom nie przemarzają.Chociaż im chyba bardziej szkodzi zalegający w środku śnieg, niż sam mróz
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
TAR 14:58, 13 gru 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
mrokasia napisał(a)


Ja generalnie do tej pory to niczego nie okrywałam/zabezpieczałam. Teraz mam dwa klony japońskie i ból głowy .


ja mam 12 szt. i jakos czuje sie spokojna, nie planuje okrywac. Czekam z wielka niecierpliwoscia na snieg. chociaz na jutro +7 zapowiadaja. Od tygodnia mamy mrozek.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies