Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

antracyt 18:09, 13 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
mrokasia napisał(a)

Moje zawilce rosną w bluszczu więc ich nie obsypuję dodatkowo. nie wiem co Ci doradzić. Ja generalnie do tej pory to niczego nie okrywałam/zabezpieczałam. Teraz mam dwa klony japońskie i ból głowy .


Ja za wiele nie zabezpieczam w ogrodzie. Przeważnie nowo posadzone wrażliwe egzemplarze, niektóre róże i kasztan jadalny na przedwiośniu. Klony japońskie chodzą mi po głowie od dawna, tylko na razie mam za bardzo wietrzny ogród (no i chyba nie bardzo pasują do tego co u mnie rośnie), ale pojawiła się za to magnolia i pomimo iż w szkółce poinstruowano mnie, że jest na tyle duża, żeby jej nie okrywać, tylko korą korzenie obsypać, to jak się naczytałam na forum, żeby pień też zabezpieczyć, to kombinuję jak to zrobić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 17:44, 21 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiulku, zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt życzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:50, 23 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17944
Wpadam na chwilę, by życzyć wszystkim spokojnych, radosnych i pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Spędźcie ten czas tak jak lubicie, naładujcie akumulatory i złapcie trochę oddechu. Niech wszystkie zakręty w Waszym życiu się wyprostują!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:24, 27 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Jak forma po świętach?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 23:12, 28 gru 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Helloooł!!! Macham poświątecznie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 11:15, 30 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17944
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak forma po świętach?


Hmmm, generalnie jestem... zmęczona. Tak się ułożyło, że od Wigilii codziennie mam imprezy. Dziś będzie pierwszy spokojny wieczór - mam zamiar wreszcie poleżeć trochę na kanapie, coś obejrzeć albo poczytać. Jutro znów impreza bo Sylwester (niby tylko domówka w kameralnym gronie ale jednak) a w weekend urodziny eMa... Czekam z utęsknieniem na urlop.

Johanka77 napisał(a)
Helloooł!!! Macham poświątecznie!


Heloł, Heloł
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 16:28, 30 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Ten hulaszczy tryb życia Cię wykończy bardziej niż orka na ugorze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 18:18, 30 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17944
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ten hulaszczy tryb życia Cię wykończy bardziej niż orka na ugorze.


Żebyś Haniu wiedziała! Lubię spotkania z ludźmi ale co za dużo to nie zdrowo. Tęsknię za pracą w ogrodzie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 20:33, 30 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiulka, Ty siły oszczędzaj na tę orkę , bo tyle ziemi na wiosnę to Ty jeszcze nie miałaś
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 21:34, 30 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17944
galgAsia napisał(a)
Kasiulka, Ty siły oszczędzaj na tę orkę , bo tyle ziemi na wiosnę to Ty jeszcze nie miałaś


Kochana, do wiosny daleko a po drodze wyczekany urlop więc mam nadzieję wkroczyć w sezon w pełni sił .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies