Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

UrsaMaior 10:53, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
TAR napisał(a)


mijam taki dom gdzie w ub. sezonie pomalowali stary dom i budynek gospodarczy na kolor kwiatów forsycji z domieszka cytryny, no powiem ci swieci nawet w nocy


Taaa, mam w bliskiej rodzinie takiego... Oczy bolą.
____________________
ogród pod lasem
TAR 10:57, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
UrsaMaior napisał(a)


Taaa, mam w bliskiej rodzinie takiego... Oczy bolą.


oczy, zeby, uszy - wszystko boli, czekam az ramy okien walną na błekitno
____________________
Ogrod nad bajorkiem
AnnaCh 11:00, 07 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
TAR napisał(a)
oczy, zeby, uszy - wszystko boli, czekam az ramy okien walną na błekitno
Ja mam na osiedlu dom, który mam wrażenie jest budowany z resztek, co gdzie zostało, to oni zwozili. Jedynie elewacja jest jeszcze do przeżycia, bo jest biała i ma błękitne ozdobniki. Dach jest niebieski, a w niektórych częściach czerwony. Kostka na przemian grafitowa, szara, żółta, nie pasami, plamami, tylko na przemian, jak szachownica, tylko w trzech kolorach, płytki na schodach jedna niebieska, jedna ceglana i tak naprzemiennie. Ogrodzenie... nawet nie chcecie wiedzieć
____________________
Ania - Malutki pod lasem
UrsaMaior 11:05, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Jezusie Nazareński...
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 11:11, 07 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Nie będę na razie podpytywać, żeby nie wyszło żem wścipa. Wczoraj podpytałam o ten żywopłot i o plany na dom - facet mówił, że będą wykańczać poddasze więc podpytałam czy będą też podwyższać czy w ramach obecnej konstrukcji. Co ma być to będzie. I tak nie zmienią planów . Mam nadzieję, że nie wybiorą czegoś oczojeb...go. A nawet gdyby to ja może mam prawo pomalować sobie tę ścianę skoro jest w ostrej granicy? Muszę poczytać.

Iza - ten bluszcz to może być odmiana Arborescens.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:11, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
opis jak domków na ROD-ach , widziec toto z okna, srednia przyjemnosc
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:17, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Kasia a co macie w planie miejscowym napisane? u nas wszystko od koloru elewacji, koloru dachow po materialy i wysokosc ogrodzenia jest opisane. Kolory oczopląsne, żółte, różowe, niebieskie sa wykluczone, to samo z dachowka w gre wchodzi szara, czarna ostateczenie brązowa. Generalnie na ulicy domy jakos tak naturalnie sasiedzi jeden od drugiego kolory zrobili podobne zlamane biele z elementami drewna i szarosci, dachy wiekszosc ma grafitowe. tylko jeden sie wylamal na rozbielona zielen ale on na paczatku ulicy mieszka, nie widac go.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:24, 07 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Tarcia u nas nie ma takich wytycznych, obowiązują jedynie wytyczne co do wysokości domów, kąta nachylenia dachów oraz wysokości i rodzaju (przezierności) ogrodzenia. Trzeba też pamiętać, że nie mieszkam na nowym osiedlu tylko na wsi, gdzie nowa zabudowa miesza się ze starą a starej część przepisów nie dotyczy. Ten dom ma chyba z 50 lat albo i więcej. Sama mam dom w stylu dworkowym, w kolorze budyniu i do tego czerwona dachówka (tak się budowało w latach 90-tych), w planach mamy zmianę dachu na brązowy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:28, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Rozumiem, a czemu na brązowy a nie na grafitowy? Tak pytam, bo do grafitu łatwiej dobrac kolory elewacji, jest bardziej nautralny.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:39, 07 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brązowy bo mam brązowe okna. Poza tym mam na froncie ogrodzenie z żółtych bloczków łupanych i kute przęsła. To narzuca pewną stylistykę. Jak będziemy wymieniać dach to pomalujemy też dom na bardziej kremowy (mniej żółty) kolor.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies