Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

UrsaMaior 18:14, 06 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Podpytaj, na pewno będą chcieli się pochwalić co tam wymyślili.
____________________
ogród pod lasem
HannaR 19:51, 06 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A dlaczego miałaby po odnowieniu wyglądać gorzej niż teraz?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
mrokasia 20:24, 06 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
UrsaMaior napisał(a)
Podpytaj, na pewno będą chcieli się pochwalić co tam wymyślili.


Na razie podpytałam czy zostawią żywopłot . Reszta się okaże . Wycięli dużo krzewów iglastych i liściastych, posesja przejaśniała i na pewno będą mieli w domu więcej światła .

HannaR napisał(a)
A dlaczego miałaby po odnowieniu wyglądać gorzej niż teraz?


No.... to takie mało prawdopodobne, ale ludzie mają różne pomysły i widziałam już fioletowe elewacje albo zjadliwo-zielone... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 21:16, 06 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kasia, a może będzie ładna i będzie dobrze dobrany kolor?
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 21:22, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)
Nowi sąsiedzi, którzy wprowadzili się do domu po sąsiadce rozpoczęli porządki na działce. Wycięli już duże tuje rosnące przy domu i płożące jałowce zabierające sporą część mini ogródka. Usuwają też winobluszcz ze ścian, jutro mają przyjść do nas i usunąć ten obrastający ścianę od naszej strony. Czeka nas sporo roboty bo wykopywać karpę, a raczej dwie będziemy chyba sami. Ciekawe jak szybko pojawią się odrosty... Chcą założyć nowy dach i odnowić elewację. Może wybiorą jakiś ładny, neutralny kolor, ładniejszy od obecnego pomarańczu. Z jednej strony cieszę się, że ten winobluszcz zniknie, z drugiej obawiam się, że po odnowieniu ta ściana będzie wyglądać gorzej niż teraz...
ee, tego winobluszczu to szkoda, i to bardzo. teraz będzie taka pusta ściana. A może można by go było po prostu zdjąć i potem jakoś na linkach puścić.
Edit, i wiesz co to w takim razie dobrze, że ten kawałek udziabałam bluszczu )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:23, 07 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Helen napisał(a)
Kasia, a może będzie ładna i będzie dobrze dobrany kolor?


Liczę na to bardzo . Biel, krem, beż, szarość - z tych kolorów bym się bardzo cieszyła .

inka74 napisał(a)
ee, tego winobluszczu to szkoda, i to bardzo. teraz będzie taka pusta ściana. A może można by go było po prostu zdjąć i potem jakoś na linkach puścić.
Edit, i wiesz co to w takim razie dobrze, że ten kawałek udziabałam bluszczu )))


No będzie pusta ściana, ten winobluszcz był bardzo malowniczy. Ale w zasadzie nie wiem jak by wyglądała nasza koegzystencja bo rośnie po mojej stronie a że jest bardzo ekspansywny, żeby nie powiedzieć - inwazyjny - to ja coś wiem na ten temat. Więc w sumie to się cieszę. Natomiast tego bluszczu obok to mi żal. Ja też wczoraj pobrałam sobie sadzonek. Jak byś chciała jeszcze to pobiorę więcej dla Ciebie - ostatnia chwila .
A tak apropos - jak je ukorzenić? wczoraj wybrałam takie z tymi korzonkami czepnymi, oczyściłam częściowo z liści i wetknęłam do słoika z wodą. Dobrze???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 09:53, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Dziewczyny, ja Wam mogę dać kupę bluszczu już ukorzenionego, tego o dużych liściach.
____________________
ogród pod lasem
inka74 10:13, 07 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Iza - ten bluszcz jest inny niż ten twój))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 10:38, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
mrokasia napisał(a)


No.... to takie mało prawdopodobne, ale ludzie mają różne pomysły i widziałam już fioletowe elewacje albo zjadliwo-zielone... .


jak robia porzadek w ogrodzie to raczej ani zjadliwego ani majtkowego nie zrobia.

ale co do pomyslow to masz racje, po drodze mijam taki dom gdzie w ub. sezonie pomalowali stary dom i budynek gospodarczy na kolor kwiatów forsycji z domieszka cytryny, no powiem ci swieci nawet w nocy

ja bym sasiadow zapytala o kolor, to nic zlego. a mialabys mniej czarnych mysli i zastanawiania sie, dosc ze myslisz o tych budowanych.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 10:52, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
inka74 napisał(a)
Iza - ten bluszcz jest inny niż ten twój))


A jaki to?
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies