Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 15:55, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Tarcia, nie zachęcaj tak bo jeszcze się jaki chętny znajdzie z nadmiarem gotówki w kieszeni .
Drzew na tym cmentarzu nie ma ale fakt, lokatorzy spokojni i nienachalni... . Tylko w pakiecie jest widok na kontener ze śmieciami cmentarnymi...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 16:01, 12 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Firma, w której pracuję ma miejscówkę przy cmentarzu. 15 lat tu już jesteśmy i powiem wam szczerze, że spokojniejszej okolicy to ja nie widziałam. Na początku to dramatycznie się bałam (cmentarz wiecie, jak się kojarzy) ale wszystko jest skąpane w drzewach, obok las. Przez te lata bardzo mi się zmieniło podejście do tego typu miejsc. Ja się śmieje, że i tak w mojej okolicy jest tanio bo dosłownie 500 metrów dalej działki są już 350 zł za metr i gęsta zabudowa, no "miasto"
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 16:12, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
No, jak się wprowadzałam te 15 lat temu to tym cmentarzem nie byłam zachwycona. Ale teraz go wcale nie zauważam, nie przeszkadza mi zupełnie. Ale ja go w zasadzie nie widzę z okien. Nie chciałabym mieć okien centralnie naprzeciwko cmentarza.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 16:25, 12 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Ja te kilkanaście lat temu jak jeszcze szukałam działki to w Wiązownej k/Góraszki upatrzyliśmy sobie cudną działeczkę, właśnie w okolicy cmentarza. I fakt ten uznawaliśmy już wtedy za atut. Omal nie kupiliśmy. Na szczęście udaliśmy się tam po większych deszczach i nam przeszło. Niemal jak wielkie jezioro, niezbyt głębokie, kilkanaście centymetrów ale cały teren zalany. To samo w Radzyminie. Fajne działki były, wokół nowe domki. Ale jak zobaczyłam jak walczą z wodą budując te domy to mi się ode chciało. Wolę już swój piaseczek.
Tą moją działkę upatrzyłam w 2008. Pojechaliśmy w Walentynki. Ciemno, zaśnieżone, mgła że choć w pysk dostaniesz i nie wiesz od kogo... A ja wariatka, wysiadłam z auta, weszłam dwa metry na teren i powiedziałam że kupujemy. Bez wody, gazu. Prąd owszem ale trzeba było dostawić własny słup. Trzy tysiące lasu, do karczowania pod dom. No nikt się nie odważył a ja się zakochałam od pierwszego wejrzenia. Tylko że wtedy jeszcze o roślinach wiedziałam tyle, że zielonym do góry.
Jak to się dziwnie plecie w życiu....
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 16:50, 12 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8225
mrokasia napisał(a)
No, jak się wprowadzałam te 15 lat temu to tym cmentarzem nie byłam zachwycona. Ale teraz go wcale nie zauważam, nie przeszkadza mi zupełnie. Ale ja go w zasadzie nie widzę z okien. Nie chciałabym mieć okien centralnie naprzeciwko cmentarza.


To u Ciebie jakiś cmentarz jest? Nie widziałam.
____________________
ogród pod lasem
HannaR 17:57, 12 sty 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Gosiek33 napisał(a)
Skoro o grabach mowa to polecam absolutnie, i to wcale niekoniecznie kolumnowe. Mam kilka starych ponad 40 letnich rosnących przy ogrodzeniu. Świetna zasłona o każdej porze roku.

Gosiu, czy to są zwykłe graby? Ile mają wzrostu po tych 40 latach?

Edit.
Już doczytałam i Ciebie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
TAR 18:28, 12 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
ja wyhaczylam w poblizu fajna dzialę, z jednej strony las z drugiej cmentarz i to nie taki komunalny tylko powojenny z żołnierzami, przepiekny, obsadzony starodrzewem bukowym i debowym, z pomniczkiem i placykiem, tam juz nawet nikt nowy nie dojdzie, obok pas 3 dzialek, szukam dojscia do wlasciciela i byc moze mi sie uda go namierzyc. wiem, ze kiedys chcial sprzedac ale przy cmentarzu chetnych nie bylo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 18:31, 12 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
wiecie, ze u nas znowu dosypalo sniegu, drzewa cale oblepione trzeba bedzie strzasac. i ma sypac znowu cala noc, jest na lekkim minusie, rano bedzie rzeznia na drodze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
HannaR 19:02, 12 sty 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jeśli to jakiś nowy trend - działka obok cmentarza - to ja się nawet w ten trend wpisuję . Z mojej nowej działki widoczny jest w oddali - jakieś 2-3 km cmentarz wiejski.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
April 19:04, 12 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
He, he, he, jakoś dziwnie zeszło, od wygranej w lotka do działki na cmentarzu, tfu,tfu, działki PRZY cmentarzu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies