Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gosiek33 13:37, 12 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)


O jakim dębie mówisz? U mnie ogołocili orzecha i morelę a to owocowe więc można bez niczego.


Masz, a w pamięci dąb mi siedział
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 13:50, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
Dziewczęta - Iwonka, Ewa, Iza, Tarcia - dziękuję za wszystkie propozycje . Będę rozważać i wizualizować. Pytanie co dostanę w szkółce co nie będzie wypierdkiem i nie zrujnuje mej kieszeni. Bo jak mam tam coś sadzić to żeby od razu wystawało ponad żywopłot, który ma jakieś 2,20. Albo przerosło go w ciągu 2 lat maksymalnie. Inaczej nie ma sensu. Bo przecież mam tam np. klona Sangokaku, który kiedyś te 4 metry osiągnie. Black Lace i Schmeterling zresztą chyba też. Więc chyba raczej w grę wchodzi coś szczepionego dość wysoko tak jak te moje Kanzany.
I tak sobie myślę, że w tym przypadku chodzi mi o to by właśnie coś w jednym/dwóch miejscach wyrastało ponad ten żywopłot i odwracało uwagę od tego co ponad nim widać.
Skończy się pewnie tak jak zawsze czyli zobaczę co jest dostępne w szkółkach i z tego będę wybierać .

Gosia

Asia - Brawo Ty!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UlaB 14:05, 12 sty 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
"Fajna" akcja po sąsiedzku... nie ma co... współczuję. Też mam taki zapożyczony od sąsiadów drzewostan - mam nadzieję, że ich syn nie zafunduje nam kiedyś takiej akcji.
Skoro wiśnie to może zwykłe umbry szczepione nad tym żywopłotem? Mam tak właśnie wystającą ponad żywopłotem sąsiadów. Korona przyrosła ekspresowo, pękata, gęsta również w stanie bezlistnym, długo trzyma liście (przynajmniej u mnie).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mrokasia 14:36, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
Ula, no co poradzisz... Ja do zeszłego roku miałam tylko 1 sąsiadkę i to na połowie jednej strony. Na drugiej połowie była pusta działka (to ta co ją dokupiliśmy). Z drugiej strony miałam nieużytek-łąkę porośniętą rzadko samosiejkami drzew a z trzeciej strony mam lasek brzozowy. Teraz zamiast tej jednej sąsiadki mam tych sąsiadów szalejących z piłą, na tym nieużytku za mną mam bliźniaka. Tylko lasek się jeszcze ostał. Także ten...

Umbrę też biorę pod uwagę, dzięki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 14:44, 12 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Także ten... lasek kupuj na wszelki wypadek Może się sąsiad namyślił.

Ja mam tylko jednego sąsiada, reszta to głównie drogi dojazdowe do działek. I jak mi syn tydzień temu rzucił że myśli o kupnie sąsiadującej ze mną działki, to aż mi się banan zrobił na twarzy
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 14:52, 12 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Chyba wygrana w totka by się przydała, i to nie jakaś tam marna trójeczka a główna. Lasu jest 5 tysięcy metrów...

Jak ktokolwiek zna pomysł jak szybko zdobyć dużą kasę to wiecie, ja też chętna Za płotem mam jakieś 9 tys. metrów ale nie do kupienia bo właściciele gdzieś daleko, mi by tak tysiąc starczyło ale raczej nie do podzielenia. U mnie ziemia 200-250 za metr... Aprilek, w twojej okolicy też patrzę, wcale nie jest taniej a ziemia typu piach, głównie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 15:12, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
Oooo tak, taka wygrana by się bardzo przydała .
Ja tego lasu całego nie musiałabym kupić. Wystarczyłaby połowa, a nawet 1/3. Dalej mogliby się budować, miałabym to w nosie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:24, 12 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
tez by mi sie kasa przydala, dzialka za nami jest wystawiona. ktos kto kupi bedzie mial mase problemow, bo bez porzadnego wjazdu, bez kanalizy i bez wody ze skrzynka elektryczna na wjezdzie i daszkiem szopy sasiada. do tego w najwyzszym miejscu teren prawie 2 metry nizej jak nasza i leci w dol. dzialka dosc mokra. Ale jakbysmy my ja wzieli to idealnie by bylo. Poszerzenie naszej od sasiadow o 5 metrow i po długosci 30. idealna na powiekszenie ogrodu. niestety cena zaporowa jak na taka dzialke, komus sie kwoty pomylily. za polowe bym kupila. na ogrod sie nada a na budowe nowego to same problemy. inwestycyjnie nawet jakbym jej nie wykorzystala pod ogrod to lipa z pozniejsza odsprzedaza. Szukam w poblizu wiekszych dzialek. kilka znalazlam ale to wciaz nie to. zazwyczaj cos im brakuje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 15:42, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
Wiesz, ja tak samo myślę o tym lesie. Naprzeciwko cmentarz, lasek zapuszczony, dość gęsty, cokolwiek tam chcieć wybudować to trzeba karczować a to koszty. nie wiem ile by chciał za to ale obstawiam, że nie będzie skłonny dzielić tylko w grę wchodzi zakup całości a to 5 tys metrów. Nawet jakby chciał sprzedać po 100zł/metr to pół miliona...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:50, 12 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
miejscowki dzialkowe przy cmentarzu uwazam za najlepsze. zawsze sa drzewa,szczegolnie w rejonach wiejskich ladnie poobsadzane, sasiedzi cicho, nie halasuja i muzyki nie puszczaja 2 razy w roku tylko rejwach ale potem ładny widok z okna i tak kolorowo. od czasu do czasu pojawi sie ktos nowy. tak realnie to wcale nie jest zla mysl
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies