Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

BKosimkArt 19:56, 11 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Witaj Kasiu, nieciekawy widok się robi, oby żywopłotu nie wycieli... a może oni chcieli zrobić sobie widok na Twoje piękne rabaty
Nie no ogólnie to słabo to wygląda... myślę że i tej moreli do końca nie zostawią bo za wspaniale nie wyglada, może przerwa tylko w pracach...

Ściskam
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Basieksp 20:49, 11 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Witaj. My u siebie co roku na wiosnę tniemy swoją brzoskwinię odrasta, tylko nie wycinamy jej aż tak na maksa, myślę podobnie jak Basia, że to tylko przerwa w cięciu szkoda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 22:53, 11 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Kasiu-Mrokasiu, strasznie Ci współczuję sąsiadów, po których niewiadomoczegosięspodziewać
Może zapytaj jaki mają plan? Przynajmniej będziesz wiedziała na jakie zbrojenia się szykować...
Na pocieszenie Ci powiem, że ja w tym roku też siły i środki przerzucam na nasadzenia "osłonowe" Covid spowodował, że w moim bezpośrednim sąsiedztwie nawet pole (do tego roku jeszcze orane) się sprzedało jako działki letniskowe, więc robi się gęsto i niepewnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
inka74 23:27, 11 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)

Dziś
drzewa, jakiekolwiek, po twojej stronie muszą tu być. Zwariujesz jak cię znam z takim widokiem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 00:06, 12 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
mrokasia napisał(a)


Tiaaa, nawet od czasu do czasu marzymy sobie z eMem o tym .


Marzenia czasami się spełniają .

I też uważam, że powinnaś pomyśleć o czymś, co Ci zasłoni ten „widok”. Sąsiedzi być może coś posadzą, być może nie, a jak coś posadzą, to może zaraz wytną?

Każdy ma swój gust i swoje pomysły, ale wszystko ma swoje granice. W życiu bym zdrowego drzewa nie wycięła. Albo tak okaleczyła (dla mnie ta morela jest okaleczona).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosiek33 06:46, 12 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Skoro o grabach mowa to polecam absolutnie, i to wcale niekoniecznie kolumnowe. Mam kilka starych ponad 40 letnich rosnących przy ogrodzeniu. Świetna zasłona o każdej porze roku.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 09:23, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Kasia_CS napisał(a)
Ojjj Kasiula, ale na slabe wieści zajrzałam... słabo to wygląda... oby mieli jakiś plan, żeby wspomóc Ciebie w walce o fajny widok. Przeraza Cię wielkość moich nieciętych grabów dałyby radę

Nie wiem czy maja jakiś plan. Może mają. Zobaczymy. Z tego co wiem sąsiadka jakąś magnolię sobie wsadziła w lecie tylko pies ją zniszczył.

Twoje graby są super!!! Ale jednak rosną docelowo za wysokie.

TAR napisał(a)
Kasia przemysl te graby, niekoniecznie kolumnowe, widze po swoim ogrodzie jak szybko i ladnie rosna. Nie ogladaj sie na sasiadow tylko wiosenne sadzenie od tamtej strony zacznij. Graby sa cudowne.

Pamietam jak mialas skrupuly zeby sasiadce stawiac tam jakis domek czy nasadzenia, bo ona miala tam kat wypoczynkowy i widzisz jak wyszlo. tamtej sasiadki juz nie ma, a nowi robia rewolucje. tak wiec nie ma co sie na kogos ogladac, wiekszosc ludzi to egoisci i maja w d... twoj punkt widzenia albo jaki ty masz widok z okna.


Tarcia, pewnie masz rację ale ja tak nie umiem. I zawsze sobie myślę - karma wraca. Czasem późno ale wraca. I nie chodzi o to, że popsuli mi widok. Ja sobie jakoś z tym poradzę. Ale jak w tym roku przyjdą upały to moi sąsiedzi będą sobie w brodę pluć, że wycięli drzewa i nie mają cienia. Ale, może są miłośnikami słońca i upału?

Graby docelowo rosną za duże, niestety.

BKosimkArt napisał(a)
Witaj Kasiu, nieciekawy widok się robi, oby żywopłotu nie wycieli... a może oni chcieli zrobić sobie widok na Twoje piękne rabaty
Nie no ogólnie to słabo to wygląda... myślę że i tej moreli do końca nie zostawią bo za wspaniale nie wyglada, może przerwa tylko w pracach...

Ściskam


Zobaczymy Basiu. Na razie rzeczywiście nie wygląda to dobrze. Ale każdy robi u siebie co chce. Moim przyszłym sąsiadom mogą się moje drzewa nie spodobać . A przecież ich nie usunę.

Basieksp napisał(a)
Witaj. My u siebie co roku na wiosnę tniemy swoją brzoskwinię odrasta, tylko nie wycinamy jej aż tak na maksa, myślę podobnie jak Basia, że to tylko przerwa w cięciu szkoda


Basiu, nie mam niestety wpływu na to co za płotem się dzieje. Bedę działać u siebie .

Magara napisał(a)
Kasiu-Mrokasiu, strasznie Ci współczuję sąsiadów, po których niewiadomoczegosięspodziewać
Może zapytaj jaki mają plan? Przynajmniej będziesz wiedziała na jakie zbrojenia się szykować...
Na pocieszenie Ci powiem, że ja w tym roku też siły i środki przerzucam na nasadzenia "osłonowe" Covid spowodował, że w moim bezpośrednim sąsiedztwie nawet pole (do tego roku jeszcze orane) się sprzedało jako działki letniskowe, więc robi się gęsto i niepewnie


Daga, no cóż, sąsiadów się niestety nie wybiera. Pocieszam się, że pewnie mogłoby być jeszcze gorzej . Dlatego trzymam kciuki za to, by Twoi przyszli sąsiedzi byli fajni i ogrodowo spójni z Tobą!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BKosimkArt 09:30, 12 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No to trudny temat, ja też się wściekam na ogromny dąb sąsiadów, zwłaszcza jak potem wszystkie liście z niego są u mnie, ale to przecież piękne drzewo, daje dużo cienia kiedy go potrzebujemy, ja nie mam jeszcze aż tak dużych drzew, no i latem obserwujemy na nim mnóstwo dzięciołów, nie takich zwykłych, przylatuja tu zielone i ogromne czarne, które są rzadkością... a i dudka raz widzieliśmy, szkoda by bylo to stracić.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mrokasia 09:38, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
inka74 napisał(a)
drzewa, jakiekolwiek, po twojej stronie muszą tu być. Zwariujesz jak cię znam z takim widokiem.


Muszę pomyśleć co z tym zrobić, jakie są moje potrzeby i jakie ograniczenia ma to miejsce. Na spokojnie. Dobrze, że zrobili to teraz a nie np. w czerwcu. Mam czas. Zrobię zdjęcia, wstawię a Wy mi pomożecie coś wymyślić .

Agatorek napisał(a)


Marzenia czasami się spełniają .

I też uważam, że powinnaś pomyśleć o czymś, co Ci zasłoni ten „widok”. Sąsiedzi być może coś posadzą, być może nie, a jak coś posadzą, to może zaraz wytną?

Każdy ma swój gust i swoje pomysły, ale wszystko ma swoje granice. W życiu bym zdrowego drzewa nie wycięła. Albo tak okaleczyła (dla mnie ta morela jest okaleczona).


Taaak, marzenia się spełniają czasem. Szkoda tylko, że zazwyczaj trzeba na to najpierw zarobić . Ale masz rację - przykładem jest przecież ta moja nowa część, o której posiadaniu myśleliśmy kilka dobrych lat .

Gosiek33 napisał(a)
Skoro o grabach mowa to polecam absolutnie, i to wcale niekoniecznie kolumnowe. Mam kilka starych ponad 40 letnich rosnących przy ogrodzeniu. Świetna zasłona o każdej porze roku.


Gosiu, dużych drzew tu nie posadzę. Myślę o czymś maks do 5, może 6 metrów. A jak duże są te Twoje graby? Pokażesz?
BKosimkArt napisał(a)
No to trudny temat, ja też się wściekam na ogromny dąb sąsiadów, zwłaszcza jak potem wszystkie liście z niego są u mnie, ale to przecież piękne drzewo, daje dużo cienia kiedy go potrzebujemy, ja nie mam jeszcze aż tak dużych drzew, no i latem obserwujemy na nim mnóstwo dzięciołów, nie takich zwykłych, przylatuja tu zielone i ogromne czarne, które są rzadkością... a i dudka raz widzieliśmy, szkoda by bylo to stracić.


Niestety Basiu, nie wszyscy tak myślą. Mam kilku sąsiadów, którzy obcięli swoje brzozy o połowę, bo za dużo liści mieli... Tylko po co takie działki kupowali? Kilometr dalej mogli kupić działkę wytyczoną w szczerym polu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BKosimkArt 09:58, 12 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Rety jak widzę brzozy do połowy ścięte to nirmalnie płaczę... a to częsty widok niestety
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies