Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasya 16:53, 24 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
No tu dopiero jestem pod wrażeniem ze domu nie widać prawie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 16:58, 24 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Kasya napisał(a)
No tu dopiero jestem pod wrażeniem ze domu nie widać prawie


Kucnęłam

Ale jak urośnie Ginnal, brzoza, pęcherznica, magnolia i reszta to faktycznie domu prawie nie będzie z tego miejsca widać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:47, 24 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)


Variegata te paseczki ma takie kremowe, ani białe ani żółte. Przez jakiś czas nie miałam na nią pomysłu ale teraz ją bardzo lubię i muszę sobie gdzieś jeszcze posadzić. Kępa nie rośnie wielka i wysoka, w sumie fajny wypełniacz. Tylko trzeba ją zgrać kolorystycznie.



Bardzo lubię tę molinię. Bardzo fajnie rozświetla rabatę. Trzyma pokrój, nie daje odrostów. Jedyna jej wada, to dość długi czas, którego potrzebuje, żeby pozbierać się do wzrostu: po podziale albo po wsadzeniu młodej sadzonki z doniczki.

Te białe kwiatuszki na brzozowej to róże? jeśli tak, to rzeczywiście mocno się rozrosły.

Bardzo to wszystko podrosło i ładnie się już nakłada na siebie przy szerokich planach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 14:44, 25 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)






Bardzo mi się tu podoba Zapisałam sobie te róże, może gdzieś kiedyś mną skarpie posadzę.

Kasiu jaka szeroka jest kępa molinii variegata.
Mam 3 do posadzenia zamiast rozplenicy i nie wiem czy nie za dużo będzie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasya 15:12, 25 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
Roocika napisał(a)


Bardzo mi się tu podoba Zapisałam sobie te róże, może gdzieś kiedyś mną skarpie posadzę.

Kasiu jaka szeroka jest kępa molinii variegata.
Mam 3 do posadzenia zamiast rozplenicy i nie wiem czy nie za dużo będzie.

U mnie ta molinia jest malutka 20-30 cm
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 17:10, 25 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo lubię tę molinię. Bardzo fajnie rozświetla rabatę. Trzyma pokrój, nie daje odrostów. Jedyna jej wada, to dość długi czas, którego potrzebuje, żeby pozbierać się do wzrostu: po podziale albo po wsadzeniu młodej sadzonki z doniczki.

Te białe kwiatuszki na brzozowej to róże? jeśli tak, to rzeczywiście mocno się rozrosły.

Bardzo to wszystko podrosło i ładnie się już nakłada na siebie przy szerokich planach.


Ta molinia naprawdę jest fajna, teraz doceniam jej urodę .
Tak, te białe kwiatuszki na brzozowej to Meidiland Alba .
Dzięki Haniu!

Roocika napisał(a)


Bardzo mi się tu podoba Zapisałam sobie te róże, może gdzieś kiedyś mną skarpie posadzę.

Kasiu jaka szeroka jest kępa molinii variegata.
Mam 3 do posadzenia zamiast rozplenicy i nie wiem czy nie za dużo będzie.


Miło mi, że Ci się podoba . A te róże naprawdę polecam. Jak teraz zaczną to kwitną do mrozów.

U mnie Variegaty mają ok. 30-40cm średnicy.

Kasya napisał(a)

U mnie ta molinia jest malutka 20-30 cm


To moje większe.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:16, 25 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Wczoraj wieczorem i w nocy nie było mnie w domu
Dziś wróciłam, obeszłam ogród i znalazłam to:


Wyrwało palik z ziemi a dereń ugiął się pod naporem ciężkiej korony.
Podparłam tym razem szpadlem i obcięłam połowę korony.

Poza tym strat nie odnotowałam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 17:36, 25 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
Oj… znaczy się wiało…
A co to za deren ?? Szczepiony na pniu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 17:40, 25 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Pomysłowy Dobromir z Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 18:39, 25 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Serce chyba stanęło Ci na chwilkę? Dobry egzemplarz - nie poddał się palikowi. Cieszę się razem z Tobą, że dereń uratowany.

Niby lepsze są trzy paliki, takie to tylko tornado wyrwie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies