Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Helen 21:15, 20 lip 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kasia_CS napisał(a)
Ręką Bardzo łatwo się ją wyrywa z korzeniami, tylko mozolna robota... ja dziś prawie 2,5h na tym spędziłam, żeby 2 większe poletka w miarę dokładnie powyrywać... jeszcze z 50 takich wielkich połaci mi zostało....

To będzie mozolna robota, coś czuję.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 21:28, 20 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)

To będzie mozolna robota, coś czuję.


No ja dziś łącznie dobrze ponad 3h pieliłam, z czego mąż też godzinkę ze mną spędził na wyrywaniu. I nadal jest mnóstwo.. źli jesteśmy z eMem, że daliśmy się temu tak rozrosnąć w tym roku:/
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Juzia 22:50, 20 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Kasia_CS napisał(a)
Ręką Bardzo łatwo się ją wyrywa z korzeniami, tylko mozolna robota... ja dziś prawie 2,5h na tym spędziłam, żeby 2 większe poletka w miarę dokładnie powyrywać... jeszcze z 50 takich wielkich połaci mi zostało....


Dokładnie. Ona łatwo się wyrywa... ale jeszcze łatwiej się rozsiewa

Współczuję roboty!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mirka 12:43, 21 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Fotki Serbów u mnie zapraszam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
mrokasia 18:01, 21 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Kasia_CS napisał(a)

O nie.. współczuję Kasiu, bo u mnie końca wyrywania nie widać... Też nie jestem jakaś mega uczulona na chwasty na rabatach - niektórym pozwalam nawet rosnąć z ciekawości, co z tego wyniknie Ale te place w trawie, które wypierają mi zwykłą trawę, to już mi się nie podobają :/ mimo dość łatwego wyrywania, to ilość tych kęp mnie przerasta.


Znaczy się - mam robotę na weekend? Na szczęście to trawsko mam tylko na małym trawniczku pomiędzy pojałowcową a jukową. I tak ten trawniczek ma w sobie wszystko, z przewagą koniczyny. W razie czego zerwę całość i posieję jesienią nowy.

Helen napisał(a)
Śliczna pojałowcowa, cudniasta po prostu.


Dzięki Helen .

Johanka77 napisał(a)
O! Jak ładnie

O, jak mi miło .

Kasya napisał(a)

Chyba tak lepiej


To jesteśmy umówione. Tylko przypomnij mi, proszę .

MartaCho napisał(a)
Ślicznie u Ciebie! I jaki piękny kancik na pojałowcowej!

Dzięki Marta. Kancik z bliska nie taki piękny, niestety .

Roocika napisał(a)
Ale ładnie Kasiu Miło siedzieć w okolicy takiej zieleni


Dzięki, faktycznie miło .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:09, 21 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136

ajka napisał(a)
Nie będę już cytować, bo inni to robili, ale to zdjęcie z ławeczką, jeżówkami i trawami po prostu wymiata ! Czerwone jeżówki są po przepiękne.

Widzę, że temat chwastów na czasie. Ja mam wrażenie, że ostatnio nic innego robię tylko chwasty wyrywam. Ja walczę głównie z ostami, nie mam pojęcia skąd się ich tyle nasiało, nigdy ich tyle nie miałam, a wyrywanie ich z kamieni to mordęga na maksa. W korze i przed tarasem chwast na chwaście. Nawet nie robiłam zdjęć przed i po, bo wstyd normalnie. A dziś cały trawnik w białym nalocie czegoś pylącego, po prostu masakra !



Dzięki Aniu za miłe słowa .
Taaak, chwasty to masakra, rosną jak wściekłe w każdych warunkach. O szlachetne rośliny dbasz, chuchasz i dmuchasz i nie zawsze dobrze rosną, chwastom nic nie przeszkadza.

lilarose napisał(a)
pięknie, pięknie wypielone rabatki- wzbudziłaś wielki niepokój w mym sercu. Czy u mnie jest gąszcz, bo jest gęsto nasadzone, czy jest ostro zachwaszczone?


He he he, Kasiu, musisz sprawdzić .

Iwonka napisał(a)
Kasia jaka szkoda, że nie mieszkam bliżej, ależ bym się wyżyła w tych twoich chwastach.
Nie uwierzysz, ale z robót ogrodowych taką najbardziej lubię. Przepiękne chwaściory.
Ale taras piękniejszy!!! Jak ci kobieto zazdroszczę, że już masz skończone.
Wyszło super z tym łącznikiem. Ja nie mam ludzia do roboty. Nikt nie chce przyjść i wziąć się za taką "drobnicę"


Przyjeżdżaj, spać jest gdzie!
A serio - ja też lubię pielić. Myśleć przy tym nie trzeba a efekt zawsze znakomity .
Taras mamy tylko dzięki sąsiadowi, który zajmuje się remontami i zgodził się dla nas zrobić ten taras. Normalnie takich robót nie tyka...
Trzymam kciuki by i u Ciebie ktoś chętny jest znalazł.

Juzia napisał(a)
Kasia... tej chwastnicy z trawnika to pozbądź się najszybciej jak możesz. Ona szybko zakwita i mega się wysiewa, a kwiatostanów kosiarką nie zetniesz, bo to draństwo rośnie nisko. Tzn na leżąco bardziej
Szybko wypiera trawnik. A jak zostawisz chociaż jedną... to na drugi sezon masz powtórkę z rozrywki.

Będę rwać w najbliższym czasie!

Basieksp napisał(a)
Podpisuję się pod komentarzami, jeżówki piękne, bardzo ładny kolor

Dzięki Basiu!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:12, 21 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
MiluniaB napisał(a)


Kasiu piękne masz to miejsce. Jeżówki też bardzo ładne. Nie sądziłam, że to są chwasty - myślałam, że ładna trawa i przekwitnięte byliny


Kasia, Helen, nie ma wyjścia, trzeba się tego dziadostwa pozbyć. Ale Ciebie Kasiu to ja podziwiam...

Mirka, dzięki, byłam, widziałam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:15, 21 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
EM mi dziś doniósł, że mamy w ogrodzie jeża . EM nakrył go wczoraj wieczorem jak wcinał psie chrupki. Potem widział go pod domem. Pewnie znalazł sobie miejscówkę w bluszczu na cienistej albo w tujach za domem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 19:30, 21 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
EM mi dziś doniósł, że mamy w ogrodzie jeża . EM nakrył go wczoraj wieczorem jak wcinał psie chrupki. Potem widział go pod domem. Pewnie znalazł sobie miejscówkę w bluszczu na cienistej albo w tujach za domem.



Fantastyczna wiadomość ......byle psy go nie wykurzyły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Iwonka 20:10, 21 lip 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
mrokasia napisał(a)


Kasia wsiadam w auto i jadę
A jak przyjadę to tu najpierw przysiądę
Rewelacyjnie wyszedł ten zakątek. I ławka wygodna, nie to co u mnie, metale
Powiedz mi, skąd masz takie "szmatki" do wiązania?
Super, bo szerokie i nie ranią kory. Potrzebuję trochę takich.
I patyki - podpory też porządne. Muszę moje brzozy pomocować.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies