Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

antracyt 19:37, 22 lip 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Zdjęcia bardzo przyjemne dla oczu, ale jakieś pomyłki chyba widzę??? Kukliki i zawilce jesienne jednocześnie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 21:03, 22 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
A to nie zawilce japońskie? U mojej mamy też już kwitną
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mrokasia 21:17, 22 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Helen napisał(a)
Zachwyty zostawiam.
Czy kukliki nadal Co kwitną? Czy to jest innego?


Dzięki Helen .
Tak, to kukliki. Akurat ten na zdjęciu to Bohema Pink - normalnie nie do zdarcia, w zasadzie kwitnie nieprzerwanie od wiosny. Teraz już oczywiście słabiej ale wciąż tłoczy . Zresztą Pink Fluffy też jeszcze kilka dni temu miał żywe kwiaty, dziś już suche.

effka napisał(a)
Kasia, przybiegam do Ciebie po urlopie i widzę cudny i kolorowy gąszcz. Bardzo mi się podoba zakątek z ławka drewnianą. Mega klimatyczny
Jezowki w stipach obłędne... Moje Green Jewel, które rosły w stipach nie przezimowały albo je ślimaki zżarły, cholera wie. Muszę jakieś inne odmiany wsadzić, dobre że mam mnóstwo siewek.

Pięknie kochana, zachwycona jestem.


Dzięki Effcia za miłe słowa . Mam nadzieję, że wróciłaś wypoczęta .
Moje Green Jewel też jakieś mikre. Jakoś nie jestem nimi zachwycona, drugi rok z rzędu.

TAR napisał(a)
no baja, nie rozumiem czemu nam tak dozujesz tych fotek

Dozuję bo ostatnio rzadko bywałam w domu, ale mam nadzieję, że już będzie lepiej . Jeszcze będziesz mnie miała dość .

antracyt napisał(a)
Zdjęcia bardzo przyjemne dla oczu, ale jakieś pomyłki chyba widzę??? Kukliki i zawilce jesienne jednocześnie?


Zuza, żadnych pomyłek czy oszustw tu nie ma. Kukliki faktycznie dalej u mnie kwitną, pojedynczymi kwiatkami ale wciąż tłoczą, szczególnie odmiana Bohema Pink jest taka niezmordowana . A zawilce też już kwitną ale co one za jedne to nie wiem - dostałam je od Łucji . U niej wyrastają do cycków, u mnie są do kolan . No chyba, że się rozkręcą w przyszłym roku .

Rojodziejowa napisał(a)
A to nie zawilce japońskie? U mojej mamy też już kwitną


O mamo, muszę się dokształcić bo myślałam że to jedno i to samo - jesienne i japońskie . W każdym razie u mnie już kwitną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:52, 22 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
"Mrokasia w ogrodzie" Warto było poczytać i pooglądać. Frontowa wygląda nad wyraz elegancko. Ta perovskia z brzozami i plamki jeżówek- cud-miód. Piękny zestaw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 22:02, 22 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Kasia dech zapiera
nie wiem co mam pisać ,jak jest tak idealnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rojodziejowa 22:44, 22 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Kasiu z tym doksztalcaniem to nie żartuj to ja jestem zielona, może jesienna i japońska to i to samo

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 22:53, 22 lip 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
notuję...kuklik Bohema Pink...
no i jak ja nie mam buszu nie mieć, jak co chwila cos fajnego zapodajecie???
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 23:01, 22 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mrokasiu, melduję, że podczas kontemplacji Twoich rabat zaistniały silne przeżycia estetyczne najpierw na frontowej, a później a na ławeczce szczególnie.
April 07:06, 23 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Tak sobie buszuję tutaj, eMuś się obudził i pyta "co robisz". Ja na to że "u Mrokasi jestem". A on "no tak mi się wydawało, że znam to miejsce ale takie zarośnięte bardzo. No fajnie". W przekładzie na "nasz", busz się zrobił Czyli najwyższa forma pochwały ze strony eMa.
A teraz po ludzku... Kasiu, przepiękny ogród stworzyliście. W tempie błyskawicznym, bez bałaganu, przesadzania, od razu perfect. I nawet fakt że teraz masz trochę mniej czasu na ogród, zupełnie mu nie szkodzi. Wzdycham z zachwytem oglądając fotki. Jak tylko złapiesz oddech, to się znów wproszę na oglądanie na żywo
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 07:47, 23 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Pięknie! Bujnie!
A na frontową w stronę okna czekałam

To jeszcze zbliżenie podokiennej i już będę zupełnie zadowolona
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies