Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 14:09, 22 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Martka napisał(a)

Mrokasiu, zaintrygował mnie bodziszek Pink Pouffe, jak długo kwitnie u Ciebie? Czy szybko się rozrasta?


Wiesz co, ja zawsze mam problem z odpowiedzią na pytanie ile coś tam u mnie kwitnie . Kwitł dość długo, wydaje mi się, że zaczął jakoś w końcu maja a skończył chyba na początku lipca ale głowy nie dam... Teraz przycięłam kępy. Rośnie raczej szybko, kępki potroiły swoją objętość. Szybciej rośnie u mnie podobny do niego Apfelbute, który zresztą nawet bardziej mi się podoba bo ma większe kwiatki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:14, 22 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Zakochałam się u Wiaan w jeżówkach Pretty Parasols. Przeszukałam neta i znalazłam je tylko u jednego dostawcy - Bylinowy R..j. Zawsze mieli dobre opinie więc się skusiłam. Rośliny w doniczkach 2 litry, cena ok. 20zł za sztukę, myślę sobie - będą spore. Kupiłam. Przyszły, faktycznie duże...liście . Raczej nie będą kwitły w tym roku . Jestem rozczarowana.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rojodziejowa 14:32, 22 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
mrokasia napisał(a)
Zakochałam u Wiaan w jeżówkach Pretty Parasols. Przeszukałam neta i znalazłam je tylko u jednego dostawcy - Bylinowy R..j. Zawsze mieli dobre opinie więc się skusiłam. Rośliny w doniczkach 2 litry, cena ok. 20zł za sztukę, myślę sobie - będą spore. Kupiłam. Przyszły, faktycznie duże...liście . Raczej nie będą kwitły w tym roku . Jestem rozczarowana.


Mrokasiu, te Pretty Parasols sa dość wysokie, jakby interesowały Cię ciut niższe to moje Fountain Pink Eye są podobne. Jeszcze chyba ze dwie odmiany o takiej kolorystyce… Pink Tip i Funky White, ale nie znam ich wysokości.

BR faktycznie na grupie jeżówkowej ma dobre opinie, ale mam wrażenie że to i tak loteria.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 15:36, 22 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
mrokasia napisał(a)
Zakochałam u Wiaan w jeżówkach Pretty Parasols. Przeszukałam neta i znalazłam je tylko u jednego dostawcy - Bylinowy R..j. Zawsze mieli dobre opinie więc się skusiłam. Rośliny w doniczkach 2 litry, cena ok. 20zł za sztukę, myślę sobie - będą spore. Kupiłam. Przyszły, faktycznie duże...liście . Raczej nie będą kwitły w tym roku . Jestem rozczarowana.


Niestety i Bylinowy Raj pogorszył jakość sprzedawanych Jeżowek. Kiedyś kupiło się sadzonkę pełnowartościową z pąkami ,kwiatami a nie siewkę która zakwitnie za rok i jeszcze za taką kasę.

W innym sklepie też pytałam czy mają pąki ,kwiaty to odpisali, że są przycięte u w tym roku nie zakwitną.Masakra
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:39, 22 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Rojodziejowa napisał(a)


Mrokasiu, te Pretty Parasols sa dość wysokie, jakby interesowały Cię ciut niższe to moje Fountain Pink Eye są podobne. Jeszcze chyba ze dwie odmiany o takiej kolorystyce… Pink Tip i Funky White, ale nie znam ich wysokości.

BR faktycznie na grupie jeżówkowej ma dobre opinie, ale mam wrażenie że to i tak loteria.


Te Fountain pink eye ma moja mama i są identyczne jak te Pretty parasols ,ale są bardzo niskie ok.30-40cm ,na obwódkę tylko . Ja też szukam tych Pretty Parasols bo są wysokie ;-(
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 16:07, 22 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Wiolka5_7 napisał(a)


Te Fountain pink eye ma moja mama i są identyczne jak te Pretty parasols ,ale są bardzo niskie ok.30-40cm ,na obwódkę tylko . Ja też szukam tych Pretty Parasols bo są wysokie ;-(


Tak, moje FPE mają maks 45cm. Czytam, że Pink Tip ma mieć do 70cm, ale to i tak mało w porównaniu do Pretty Parasols
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 17:18, 22 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
mrokasia napisał(a)
Zakochałam u Wiaan w jeżówkach Pretty Parasols. Przeszukałam neta i znalazłam je tylko u jednego dostawcy - Bylinowy R..j. Zawsze mieli dobre opinie więc się skusiłam. Rośliny w doniczkach 2 litry, cena ok. 20zł za sztukę, myślę sobie - będą spore. Kupiłam. Przyszły, faktycznie duże...liście . Raczej nie będą kwitły w tym roku . Jestem rozczarowana.


Mrokasiu, miałam z nimi rok temu DOKŁADNIE taką samą historię. Wkurzające. Zareklamowałam i otrzymałam całkowity zwrot pieniędzy. I widzę, że nadal robią to samo... szkoda. Reklamuj? Wszystkie z wyjątkiem jednego krzaczka Pallidy - w tym roku zakwitły. Ale nie o to chodzi, by przez rok czekać... gdyby jeszcze na stronie oznajmili, że to świeżo wysiane, tegoroczne.

Dzięki za inf. o kwitnieniu bodziszka czerwonego, właśnie o takie przybliżenie plus minus mi chodziło

Wiolu, mój pełzający Rozanne też roczny, jak wszystkie kwiaty u mnie Jest nadzieja, że będzie kiedyś kępkowy.




mrokasia 22:02, 22 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Rojodziejowa napisał(a)


Mrokasiu, te Pretty Parasols sa dość wysokie, jakby interesowały Cię ciut niższe to moje Fountain Pink Eye są podobne. Jeszcze chyba ze dwie odmiany o takiej kolorystyce… Pink Tip i Funky White, ale nie znam ich wysokości.

BR faktycznie na grupie jeżówkowej ma dobre opinie, ale mam wrażenie że to i tak loteria.


Właśnie chciałam wysokie .


Wiolka5_7 napisał(a)


Niestety i Bylinowy Raj pogorszył jakość sprzedawanych Jeżowek. Kiedyś kupiło się sadzonkę pełnowartościową z pąkami ,kwiatami a nie siewkę która zakwitnie za rok i jeszcze za taką kasę.

W innym sklepie też pytałam czy mają pąki ,kwiaty to odpisali, że są przycięte u w tym roku nie zakwitną.Masakra


No masakra...

Martka napisał(a)


Mrokasiu, miałam z nimi rok temu DOKŁADNIE taką samą historię. Wkurzające. Zareklamowałam i otrzymałam całkowity zwrot pieniędzy. I widzę, że nadal robią to samo... szkoda. Reklamuj? Wszystkie z wyjątkiem jednego krzaczka Pallidy - w tym roku zakwitły. Ale nie o to chodzi, by przez rok czekać... gdyby jeszcze na stronie oznajmili, że to świeżo wysiane, tegoroczne.

Dzięki za inf. o kwitnieniu bodziszka czerwonego, właśnie o takie przybliżenie plus minus mi chodziło

Wiolu, mój pełzający Rozanne też roczny, jak wszystkie kwiaty u mnie Jest nadzieja, że będzie kiedyś kępkowy.



Co Ty powiesz? Reklamować nie będę. Sadzonki są spore i ładne, posadzę i mam nadzieję, że dobrze przezimują i w przyszłym roku będą cieszyć oczy. Ale BR raczej stracił we mnie klienta.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:22, 22 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
DariaB napisał(a)
Ciekawa dyskusja odnoście Rozanne moje pożarły wszystko w okolicy, jeden splątał się z różą i wspiął na cisa, ale kwitnie bardzo obficie, pszczoły i trzmiele szaleją, a to dla mnie ważniejsze od tego, że się rozłazi


Podzielam tę argumentację.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 00:23, 23 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiolka5_7 napisał(a)


Niestety i Bylinowy Raj pogorszył jakość sprzedawanych Jeżowek. Kiedyś kupiło się sadzonkę pełnowartościową z pąkami ,kwiatami a nie siewkę która zakwitnie za rok i jeszcze za taką kasę.

W innym sklepie też pytałam czy mają pąki ,kwiaty to odpisali, że są przycięte u w tym roku nie zakwitną.Masakra


Zastanawia mnie po co już przycinali kwiaty? Żeby sadzonka się lepiej rozkrzewiała?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies