Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

DariaB 15:07, 21 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Ciekawa dyskusja odnoście Rozanne moje pożarły wszystko w okolicy, jeden splątał się z różą i wspiął na cisa, ale kwitnie bardzo obficie, pszczoły i trzmiele szaleją, a to dla mnie ważniejsze od tego, że się rozłazi
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Mgduska 15:44, 21 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
malgol napisał(a)


No to wygląda na to ,że tylko ja nie jestem zachwycona Rozanne. Lezie gdzie chce a kwiatów malo. Wspina mi sie na budleje i tylko dlatego jeszcze go ne wycięłam, że zakrywa jej łyse nogi. A może jednak powinnam i wtedy sie zagęści?? hmm...


Może jednak trochę mu słońca brakuje? A przyciąć nie zawadzi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Wiolka5_7 19:46, 21 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
malgol napisał(a)


No to wygląda na to ,że tylko ja nie jestem zachwycona Rozanne. Lezie gdzie chce a kwiatów malo. Wspina mi sie na budleje i tylko dlatego jeszcze go ne wycięłam, że zakrywa jej łyse nogi. A może jednak powinnam i wtedy sie zagęści?? hmm...


Może ma mało słońca , że kwiatów mało? Moje na patelni całe w kwiatach.

Przytnij te długie pędy, ja tnę , wyrywam ,bo rosną jak wściekłe i by mi cisy pożarły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malgol 10:21, 22 lip 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiolka5_7 napisał(a)


Może ma mało słońca , że kwiatów mało? Moje na patelni całe w kwiatach.

Przytnij te długie pędy, ja tnę , wyrywam ,bo rosną jak wściekłe i by mi cisy pożarły


Słońca pewnie ma mało,nie da sie zaprzeczyć Ale jak był w wiekszym słońcu to też był rozczochrany i mało widowiskowy. Spróbuje przyciać, ale obawiam się ze zetnę te jedyne kwiatki , które ma Teraz ciąć czy jesienią?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:22, 22 lip 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Judith napisał(a)

Zapytaj Wiolę (Małymi krokami - ogród Wioli) - ona swoim przycinała długie odrosty.


Nie zdążyłam zapytać Wioli a Ona sama mnie znalazła
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Martka 10:34, 22 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ciekawa wymiana o Rozanne, w ogrodzie w Pęchcinie widziałam bardzo obfite i kształtne kępki. Patrzę na moje pełzające R. i brakuje mi wyobraźni spróbuję ciąć.
Mrokasiu, zaintrygował mnie bodziszek Pink Pouffe, jak długo kwitnie u Ciebie? Czy szybko się rozrasta?
Wiolka5_7 13:58, 22 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
malgol napisał(a)


Słońca pewnie ma mało,nie da sie zaprzeczyć Ale jak był w wiekszym słońcu to też był rozczochrany i mało widowiskowy. Spróbuje przyciać, ale obawiam się ze zetnę te jedyne kwiatki , które ma Teraz ciąć czy jesienią?


Kochana ja swoje cięłam już ze 3 razy,takie mają tempo odrastają migiem . Wycinałam sekatorem albo podchodziłam i ręką wyrywałam te pędy, które włazily mi na cisy. Ja się z nimi nie patyczkuję ,bo rosną jak szalone
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:59, 22 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Martka napisał(a)
Ciekawa wymiana o Rozanne, w ogrodzie w Pęchcinie widziałam bardzo obfite i kształtne kępki. Patrzę na moje pełzające R. i brakuje mi wyobraźni spróbuję ciąć.
Mrokasiu, zaintrygował mnie bodziszek Pink Pouffe, jak długo kwitnie u Ciebie? Czy szybko się rozrasta?
a ile czasu masz Rozanne ? Bo moje roczniaki są płaskie i szerokie a te starsze 3 latki są wysokie i szerokie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 14:02, 22 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja mam kilka sztuk i rosną mi baaaardzo różnie. Mam dwie kępy obsypane kwiatami i dość zwarte, bardzo ładne. I mam takie rozwlekłe, z kwiatami na końcach długich pędów. Mam też takie 2 sztuki, które ledwo mi rosną. Ten przycięty, który pokazywałam niedawno wypuszcza ze środka kępy nowe listki wraz z pączkami kwiatowymi .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 14:08, 22 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Martka napisał(a)
Ciekawa wymiana o Rozanne, w ogrodzie w Pęchcinie widziałam bardzo obfite i kształtne kępki. Patrzę na moje pełzające R. i brakuje mi wyobraźni spróbuję ciąć.
Mrokasiu, zaintrygował mnie bodziszek Pink Pouffe, jak długo kwitnie u Ciebie? Czy szybko się rozrasta?

Moje tegoroczne młodziaki też pełzają . Ale kwitną obficie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies