Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Basieksp 09:35, 24 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
No podziwiam widoczki pięknie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 09:46, 24 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17810
Judith napisał(a)
U mnie tez pada. Intensywnie, ale drobny deszcz. Bardzo ładny deszcz .


Judith, po burzy padało jeszcze chyba ponad godzinę. Równo, gęsto, intensywnie ale już spokojnie. Ładnie podlało . Lecąc rano po borówki do owsianki rzuciłam okiem na ogród i większych strat nie ma. Widziałam, że budleja trochę ucierpiała. Zaraz pójdę na pełny obchód.


tulucy napisał(a)
Na sąsiedniej ulicy połamało klona. Jeden konar z trzech poleciał.


Uuuu. Dobrze, że już nie macie tych swoich moreli...

tulucy napisał(a)


A co dopiero jak się na żywo pojedzie. Tak się przysiądzie na ławeczce. Popatrzy. I jeszcze jak się widziało to samo miejsce trzy lata temu... I jeszcze jak Leoś da się wziąć na kolanka❤️.

Nawet jak gospodyni goni do dalszego oglądania i nie można na tej ławeczce za długo posiedzieć, to i tak nie szkodzi. Podziw taki, że hej... Może zresztą lepiej nie siedzieć, bo się włączy myślenie, że u siebie to w życiu człowiek takiego stanu nie osiągnie.


Lucy, normalnie się zaczerwieniłam jak to przeczytałam. Tyle milych słów, dziękuję ❤️.
A nie dałam posiedzieć bo czasu miałyśmu mało o Ty dawno u mnie nie byłaś więc sama rozumiesz .
Kochana, ja nigdy nie będę mieć takiego ogrodu jak Twój - bogatego, pachnącego, różnorodnego .

Magara napisał(a)
Kasiu-Mrokasiu - udało Ci się widokowo osłonić od tych nowo-budowanych apartamentowców??? Trochę nie mogę się na zdjęciach połapać


Daga, udało mi osłonić częściowo . Czekam aż drzewa urosną. I w jednym miejscu muszę coś dosadzić. Nie ma opcji by osłonić się w 100% ale wystarczy mi bym nie była widoczna jak na dłoni i bym ja nie widziała okien sąsiednich domów.
A te fotki są robione w części za domem, rzadziej tę część ostatnio pokazywałam i dlatego pewnie nie kojarzysz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:46, 24 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17810
Basieksp napisał(a)
No podziwiam widoczki pięknie


Dziękuję Basiu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 09:53, 24 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Dobrze że bez większych strat po burzy, bo jak obejrzałam filmik który mi przysłałaś to się zaniepokoiłam.
U mnie też równo podlane. Chyba, jeszcze nie mogę się zebrać, odsypiam po imprezie.
W planie dziś posadzenie buka Franken i klona strzępiastokorego, którego musiałam wysadzić żeby posadzić wiąza. Ciągłe tetrisy...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 17:18, 24 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Piękne te Twoje wczorajsze widoczki ❤️. Nawet jeśli na zdjęciu jest „tylko” zieleń, to ta zieleń ma różne odcienie, fakturę i głębię

U mnie też wczoraj burza przeszła i dobrze podlała, ale nie wiało jakoś strasznie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:32, 24 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
mrokasia napisał(a)


Daga, udało mi osłonić częściowo . Czekam aż drzewa urosną. I w jednym miejscu muszę coś dosadzić. Nie ma opcji by osłonić się w 100% ale wystarczy mi bym nie była widoczna jak na dłoni i bym ja nie widziała okien sąsiednich domów.


To i tak super informacja
U mnie dziś się okazało, że kolejna działka dostała właściciela, który będzie się budować... Już sobie na zachody słońca nad łąką nie popatrzę. Aż wierzyć się nie chce, tu jest dziura nad dziurami a każdy kawałek ziemi się sprzedaje i to pod budowę całoroczną a nie letniskową
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:39, 25 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Magara, znam ten ból i współczuję.
Pozostaje sadzić drzewa i je oglądać w ramach zachodów słońca.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 21:36, 25 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bardzo pragnę osłonięcia tak, aby nie było widać okien sąsiadów. Niestety, jeszcze kilka lat. Za późno stanowczo się za to zabrałam. To daje ogromny komfort.

Ojej, te piękne widoczki znikną u Magary?
Magara 23:53, 25 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Zuza, sadzę drzewa, sadzę średnie piętro
Martka, jeszcze widok na drugą łąkę mam, tam ciek wodny po drodze i zlewisko - jak ktoś to kupi to będzie ostatnim idiotą - a taki sąsiad najgorszy chyba Kupiona została ostatnia działka od zachodu, łąkę mam od południa, jeszcze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 11:10, 29 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17810
April napisał(a)
Dobrze że bez większych strat po burzy, bo jak obejrzałam filmik który mi przysłałaś to się zaniepokoiłam.
U mnie też równo podlane. Chyba, jeszcze nie mogę się zebrać, odsypiam po imprezie.
W planie dziś posadzenie buka Franken i klona strzępiastokorego, którego musiałam wysadzić żeby posadzić wiąza. Ciągłe tetrisy...


No powiem Ci, że miałam stracha czy mi drzew nie połamie. Brzozy zginało o 90 stopni.
Co to byłoby za życie ogrodnika bez tetrisów...

Agatorek napisał(a)
Piękne te Twoje wczorajsze widoczki ❤️. Nawet jeśli na zdjęciu jest „tylko” zieleń, to ta zieleń ma różne odcienie, fakturę i głębię

U mnie też wczoraj burza przeszła i dobrze podlała, ale nie wiało jakoś strasznie.


Dziękuję . Na jutro zapowiadają kolejną dostawę wody, oby spokojnie było.

Magara napisał(a)


To i tak super informacja
U mnie dziś się okazało, że kolejna działka dostała właściciela, który będzie się budować... Już sobie na zachody słońca nad łąką nie popatrzę. Aż wierzyć się nie chce, tu jest dziura nad dziurami a każdy kawałek ziemi się sprzedaje i to pod budowę całoroczną a nie letniskową


W sumie to nie wiadomo co lepiej mieć za płotem - domek letniskowy czy całoroczny. Jak widzę jak u mnie ludzie zagospodarowują sobie działki letniskowe to mnie zęby, głowa i reszta człowieka boli...

antracyt napisał(a)
Magara, znam ten ból i współczuję.
Pozostaje sadzić drzewa i je oglądać w ramach zachodów słońca.


Dokładnie. Sama nasadziłam i jeszcze jedno chcę wsadzić .

Martka napisał(a)
Bardzo pragnę osłonięcia tak, aby nie było widać okien sąsiadów. Niestety, jeszcze kilka lat. Za późno stanowczo się za to zabrałam. To daje ogromny komfort.

Ojej, te piękne widoczki znikną u Magary?


No niestety, na rozrost drzew trzeba poczekać. Najszybciej rosną oczywiście te największe ale nie wszyscy chcą mieć w ogrodzie i mają miejsce na 25m drzewiszcza...

Magara napisał(a)
Zuza, sadzę drzewa, sadzę średnie piętro
Martka, jeszcze widok na drugą łąkę mam, tam ciek wodny po drodze i zlewisko - jak ktoś to kupi to będzie ostatnim idiotą - a taki sąsiad najgorszy chyba Kupiona została ostatnia działka od zachodu, łąkę mam od południa, jeszcze


Czytałam u Ciebie o tym zlewisku. Może niestety być tak, że ktoś właśnie przyjedzie oglądać działkę w najsuchszym terminie... Koło mojej teściowej ludzie tak kupili działkę. Wykopali fundamenty a potem woda podeszła i nawet nie było widać gdzie ten fundamentu wykopali...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies