Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Mgduska 11:03, 18 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Judith napisał(a)
A co z Rozanne? Moja sie pokłada, ale nieustannie kwitnie...


Rozanne rośnie całkiem inaczej, płasko, więc tnę to co przekwita, albo wystaje - albo po prostu przesuwam wystające pędy na rabatę. Korzeniastym wycinam tylko przekwitłe kwiaty. Mocno tnę te, które rosną wysoko i w pewnym momencie leżą pod własnym ciężarem . Po mocnym cięciu zbierają się bardzo szybko - tydzień-dwa mają nowe liście i tworzą ładną, krępą kępę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 13:38, 18 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Joku, witaj, chyba pierwszy raz się ujawniasz? Bardzo miło .

Joku, Magduska, Zuza, Judith, Wiola - przycięłam .
Rozeanne rośnie mi różnie w różnych miejscach. Tam gdzie mi się porozłaził i kępa w środku łysa przycięłam na krótko.
Odmmianę Apfelbute przycięłam niemal do zera bo się kępy porozłaziły i od dołu łyse więc na krótko. Maxfrei i Pink Pouffe na jakieś 5-8cm bo poduchy zwarte i całe zielone. Czy opitolić krócej?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rojodziejowa 13:44, 18 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8619
Proszę fotkę przyciętego Rozanne
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 17:00, 18 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
mrokasia napisał(a)
Znalazłam taką informację:
Po pierwszym obfitym kwitnieniu warto silnie przyciąć całą kępę. Roślina dzięki temu wypuści nowe pędy, które znów zakwitną w drugiej połowie lata, dodatkowo przez resztę sezonu będzie utrzymywać ładny zwarty kształt.

Spróbuję i zobaczę co będzie.

Swoje przycięłam pod koniec czerwca. Zachowują się jak w powyższym opisie.
Tnij!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 18:31, 18 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)

Na tym ostatnim zdjęciu to Marietta (to 1 kępa?) i czyściec wielkokwiatowy?

Kasia i Ciebie to obfitość kwitnienia, pięknie masz.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 18:44, 18 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
Mgduska napisał(a)


Rozanne rośnie całkiem inaczej, płasko, więc tnę to co przekwita, albo wystaje - albo po prostu przesuwam wystające pędy na rabatę. Korzeniastym wycinam tylko przekwitłe kwiaty. Mocno tnę te, które rosną wysoko i w pewnym momencie leżą pod własnym ciężarem . Po mocnym cięciu zbierają się bardzo szybko - tydzień-dwa mają nowe liście i tworzą ładną, krępą kępę.

No to moje mogą zaczekać / mam tegoroczne młodziaki .
Dziękuję za info
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mgduska 19:59, 18 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mój też młodziak Mam jeszcze do pary Azure Rush, sport od R. Oba kupiłam dla próby, zwabiona popularnością R. i stwierdzam że:
- nie powinny być tak drogie, bo skoro się rozłażą, łatwo się je (zapewne) rozmnaża,
- mają zakodowaną potrzebą zadarnienia wszystkiego,
- są całkiem inne, dziwne, niepodobne do innych bodziszków, które mam, które rozchodzą się pod ziemią, sieją się, albo grzecznie budują coraz większą kępę.
Więc obserwuję sobie to zjawisko, ewentualne ogony będę próbowała ukorzenić - za maleństwo dałam tyle pieniążków, że powinno się zwrócić. No, ale ładne są i rzeczywiście tłoczą kwiatki bez marudzenia.
Za dużo się rozpisałam, R. zna już każdy, prawda?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 20:59, 18 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja Rozanne mam od niedawna więc chętnie podczytuję jak się z nim obchodzić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasya 21:43, 18 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42061
mrokasia napisał(a)
Joku, witaj, chyba pierwszy raz się ujawniasz? Bardzo miło .

Joku, Magduska, Zuza, Judith, Wiola - przycięłam .
Rozeanne rośnie mi różnie w różnych miejscach. Tam gdzie mi się porozłaził i kępa w środku łysa przycięłam na krótko.
Odmmianę Apfelbute przycięłam niemal do zera bo się kępy porozłaziły i od dołu łyse więc na krótko. Maxfrei i Pink Pouffe na jakieś 5-8cm bo poduchy zwarte i całe zielone. Czy opitolić krócej?

Zupełnie nie da się u mnie ciac rozanne bo cały czas kwitnie obficie, nie ma kepy a jest wszędzie
Mam tez takiego bodziszka wielkiego… do cycków aż i tego bym miała chec przyciąć ale on tez kwitnie… mało ale kwitnie a do tego te liście jesienią łapią kolory, niebeiemnco z nim zrobic…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magara 23:28, 18 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6724
Mgduska napisał(a)

Więc obserwuję sobie to zjawisko, ewentualne ogony będę próbowała ukorzenić - za maleństwo dałam tyle pieniążków, że powinno się zwrócić. No, ale ładne są i rzeczywiście tłoczą kwiatki bez marudzenia.
Za dużo się rozpisałam, R. zna już każdy, prawda?

Hehe, każdy zna, ale nie każdy jeszcze poznał te potwory
Ja mam drugi sezon. W tym tnę bezlitośnie co mi wyłazi tam gdzie nie chcę, zachęcona przez Violę. Rok temu miałam opory, pozwoliłam im na wszystko, pełzły, właziły gdzie chciały ale nic się nie ukorzeniło. Trochę zakładałam, że skoro one się rozłażą podobnie do truskawek (takie moje skojarzenie), to gdzieś tam przy kontakcie z ziemią powinny próbować wypuszczać korzonki - nie przyuważyłam jednak, żeby miały takie zapędy
Już to gdzie pisałam, rozanne są do kupienia każdego roku w sklepie KB, chyba 6 zeta za sztukę, ale trzeba sześciopak kupić Teraz to pewnie nie są dostępne, ja w zimowych zamówienia w przedsprzedaży je mam

Wysokie bodziszki (chyba wspaniałego) też przycięłam po kwitnieniu krótko - odbija bardzo ładnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies