Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

sylwia_slomc... 13:46, 05 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
mrokasia napisał(a)
Dziś przyszły brunnery i rdesty. Całkiem ładne sadzonki . Rdest ma super kolor. Sadzenie pewnie w niedzielę o ile pogoda pozwoli.

U nas na niedzielę zapowiadają obfite opady ładne sadzonki nabyłaś
Tak się zastanawiam, że moda ostatnio na rdesty. Z dzieciństwa doświadczenia z łąk mam takie, że jak gdzieś były to masowo i albo się siały, albo rozłaziły. W sumie ta moda na nie nie trwa jakoś długo i ciekawa jestem jak to będzie z tymi odmianowymi, czy za chwilę nie zaczniemy się ich pozbywać jak swego czasu miscantów i zawilców jesiennych co niektórzy....
Choć pewnie w różnych warunkach będą się zachowywały inaczej to jednak jeśli trafią na dogodne jak np red barony i memory u Madzi to może być ciekawie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 20:50, 05 paź 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Fajne te brunerki gdzie zamawiałaś ? możesz na priv wysłać namiar -proszę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
TAR 22:06, 05 paź 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
hmmm po sposobie pakowania chyba sie domyslam gdzie kupione
bardzo ladne sadzonki, ja czekam na paczuszke od Helen i Wusi, to jeszcze tylko od nich dary posadze. A jak klony zrzuca liscie to musze maly tetris zrobic, klon z frontu leci na boczek a klon strzepiastokory z tylu leci na froncik a na tyl leci inny strzepek ale mniejszy to se zrobilam kolejna robote
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 22:32, 05 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Kasia, podziwiam, że Tobie jeszcze w głowie zakupy
Do mnie dziś dotarło, że jest październik i należy się brać za porządki wiadrowo, doniczkowo, tyczkowe etc. Ten piękny wrzesień mnie zmylił
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Margo2 14:38, 06 paź 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Ja to jednak jestem wybredna.
Jak upał nie chce mi sie pracować bo upał.
Jak zimno, nie chcę wychodzić do ogrodu bo zimno.
I jak tu pracować?
Za to można spokojnie podziwiać Twój ogród.
Szkoda, że znowu się nie udało spotkać. Jakoś nam nie po drodze
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
olciamanolcia 13:53, 10 paź 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Kasza a czy Ty widziałaś te moje śliwy na rabacie z werbeną? I co myślisz? Będzie git?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 16:10, 10 paź 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Agatorek napisał(a)
Wcisnę, nawet z luzem .
Tylko nie chce mi się sadzić


W sumie Cię rozumiem .
Ja posadziłam nabytki w niedzielę - rdesty w docelowe miejsce a brunnery poszły do warzywnika bo chce je posadzić w miejsce kocimiętek i rozchodnika a na takie tetrisy to już nie miałam chęci .

sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas na niedzielę zapowiadają obfite opady ładne sadzonki nabyłaś
Tak się zastanawiam, że moda ostatnio na rdesty. Z dzieciństwa doświadczenia z łąk mam takie, że jak gdzieś były to masowo i albo się siały, albo rozłaziły. W sumie ta moda na nie nie trwa jakoś długo i ciekawa jestem jak to będzie z tymi odmianowymi, czy za chwilę nie zaczniemy się ich pozbywać jak swego czasu miscantów i zawilców jesiennych co niektórzy....
Choć pewnie w różnych warunkach będą się zachowywały inaczej to jednak jeśli trafią na dogodne jak np red barony i memory u Madzi to może być ciekawie


U nas niedziela była słoneczna ale dość mocno wiało.
A z rdestami zobaczymy . Na razie miałam tylko rdesta wężownika, który rozłazi się u mnie w granicach akceptowalnych i rdesta Golden Arrow, który przyrasta ładnie w kępie w tempie umiarkowanym. Zobaczymy jak będą się zachowywać te dwie nowe odmiany nabyte w tym roku.
W sumie wolę jak coś rośnie bardziej intensywnie niż rośnie słabo . Byliny to mały pikuś, ale miskanty u mnie rosną jak dzikie i to już faktycznie jest problematyczne .

Magleska napisał(a)
Fajne te brunerki gdzie zamawiałaś ? możesz na priv wysłać namiar -proszę


Napisałam .

TAR napisał(a)
hmmm po sposobie pakowania chyba sie domyslam gdzie kupione
bardzo ladne sadzonki, ja czekam na paczuszke od Helen i Wusi, to jeszcze tylko od nich dary posadze. A jak klony zrzuca liscie to musze maly tetris zrobic, klon z frontu leci na boczek a klon strzepiastokory z tylu leci na froncik a na tyl leci inny strzepek ale mniejszy to se zrobilam kolejna robote


Kochana, napisałabym gdzie ale Aga prosiła, żeby nie pisać .
A czemu chcesz przesadzać te klony???

Magara napisał(a)
Kasia, podziwiam, że Tobie jeszcze w głowie zakupy
Do mnie dziś dotarło, że jest październik i należy się brać za porządki wiadrowo, doniczkowo, tyczkowe etc. Ten piękny wrzesień mnie zmylił


To były ostatnie zakupy .

Margo2 napisał(a)
Ja to jednak jestem wybredna.
Jak upał nie chce mi sie pracować bo upał.
Jak zimno, nie chcę wychodzić do ogrodu bo zimno.
I jak tu pracować?
Za to można spokojnie podziwiać Twój ogród.
Szkoda, że znowu się nie udało spotkać. Jakoś nam nie po drodze


No ja też lubię pracować w ogrodzie w przyjemnych okolicznościach przyrody .
Teraz czeka mnie tylko jeszcze wsadzenie kilkudziesięciu cebulek i finito.
A co do spotkania - co się odwlecze to nie uciecze .

olciamanolcia napisał(a)
Kasza a czy Ty widziałaś te moje śliwy na rabacie z werbeną? I co myślisz? Będzie git?


Widziałam i napisałam u Cię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:30, 10 paź 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Taki widoczek wieczorny z kuchni .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:54, 10 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Miło mieć pod ręką takie widoczki. Człowiek przynajmniej widzi/ wie, po co się styrał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 22:07, 10 paź 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Takie widoki to relaksują człowieka, co nie?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies