Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Agatorek 22:26, 27 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Kasia, a jak na szerokość rosną Ci ostrogowce?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Magara 23:22, 27 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Właśnie przed chwilą się u Zuzy rozpisałam na temat pochwał Nie będę się powtarzać, bo wiesz jak jest
Karagany brakuje, dajesz radę z tym brakiem, przyzwyczailiście się???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 08:59, 28 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Jest moc, totalne szalenstwo. A Leo cudny jak to Leo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:33, 28 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Agatorek napisał(a)
Pięknie i bujnie

Ostrogowce mają śliczny kolor ❤️ one kwitną całe lato?
Może posadzę je w miejsce kuklików


Dzięki Aga .
Ostrogowce kwitną całe lato, wystarczy przycinać przekwitnięte kwiatostany.

To świetna roślina tylko trzeba zaakceptować fakt, że tworzy nieco bałaganiarskie kępy. Lubi się pokładać i dlatego potrzebuje sporo miejsca no i czasem tworzy się puste gniazdo w środku kępy. U mnie w większości rośnie tak, że rośliny obok ją wspierają. Nie wiem czy będzie dobrym zastępstwem akurat dla kuklików - jest znacznie wyższa i szersza. Ale kwitnienie wynagradza te niedogodności .
Mam dużo siewek - wpadaj!

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Po tych remontach dom zmienił się nie do poznania. Piękne tło na frontowych nasadzeń.
Uwielbiam Twojego Leosia!

Dobrze, że Tarcia napisała, że na elewacji sąsiada jest cień Twojego drzewka, bo kilka minut dumałam nad tym, dlaczego za płotem jest zamglone drzewo skoro świeci słońce. Ot ślepa kura ze mnie.
Zostawiam życzenia powrotu do zdrowia.


Dom bardzo nam się teraz podoba i faktycznie stanowi dobre tło dla roślin .
Dzięki Haniu! Leoś dziękuje .

Magara napisał(a)
Właśnie przed chwilą się u Zuzy rozpisałam na temat pochwał Nie będę się powtarzać, bo wiesz jak jest
Karagany brakuje, dajesz radę z tym brakiem, przyzwyczailiście się???


Czytałam . Ja tam lubię pochwały .
Karagany brakuje ale faktycznie już mnie ta donica tak bardzo nie kłuje w oczy. No i liczę na szybki wzrost świdośliwy.

TAR napisał(a)
Jest moc, totalne szalenstwo. A Leo cudny jak to Leo


Cmok!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:55, 28 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Hmmm, właśnie zamówiłam sobie kilka rdestów i brunner . Muszę trochę przerobić kawałek rabaty naprzeciwko drzwi kuchennych. Od północnej strony, pod buczkiem Rohan Weeping mam wsadzoną kępę rozchodnika Matrona i trzy kocimiętki. To miejsce jest coraz bardziej cieniste a w dodatku dereń pożera kocimiętki, które już ledwo zipią. Muszę je przenieść w bardziej słoneczne miejsce. A w zamian posadzę właśnie brunnery i kilka bergenii. Rdesty natomiast pójdą na basenową bo mam tam puste miejsca. Dosadzę tam też siewki penstemonów. Także ten, u mnie sezon trwa .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
LIDKA 11:11, 28 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Kasia nie lubisz nudy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 13:13, 28 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
mrokasia napisał(a)


Dzięki Aga .
Ostrogowce kwitną całe lato, wystarczy przycinać przekwitnięte kwiatostany.

To świetna roślina tylko trzeba zaakceptować fakt, że tworzy nieco bałaganiarskie kępy. Lubi się pokładać i dlatego potrzebuje sporo miejsca no i czasem tworzy się puste gniazdo w środku kępy. U mnie w większości rośnie tak, że rośliny obok ją wspierają. Nie wiem czy będzie dobrym zastępstwem akurat dla kuklików - jest znacznie wyższa i szersza. Ale kwitnienie wynagradza te niedogodności .
Mam dużo siewek - wpadaj!

)


Czyli to coś podobnego jak szałwia Schwellenburg. Pięknie kwitnie, ale się pokłada.
Akurat u mnie na rabatach jest „artystyczny bałagan”, więc pasowałyby. Może, tak jak piszesz, niekoniecznie w miejsce kuklików, ale gdzieś indziej.
Zastanowię się kiedy mogłabym podjechać i dam Ci znać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Wiolka5_7 15:07, 28 wrz 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Fajne plany
Ja tylko zamówiłam sobie skromne 3 ciemierniki
Jeszcze muszę kupić nawóz do trawnika i rozsiać.
A małe tetrisy planuję wiosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 21:35, 28 wrz 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Kasia bardzo pięknie jest u Ciebie, widać dojrzałość ogrodu i świetny gust właścicielki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Magara 23:22, 28 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
mrokasia napisał(a)


Ja tam lubię pochwały .
Karagany brakuje ale faktycznie już mnie ta donica tak bardzo nie kłuje w oczy. No i liczę na szybki wzrost świdośliwy.

Kasia, no to chwalę, chwalę, chwalę Świdośliwa niech rośnie I zamówienia też chwalę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies