Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Wiolka5_7 08:15, 04 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20536
Mi jeżówki kiedyś zeżarła nornica i to nowe odmianowe :-/

Też już nie kupuję,bo dużo mi padło. Bo one jednak muszą być odmładzane, bo inaczej robią się marne
A to miały jakiegoś wirusa na liściach i karłowaciały.

Dzielę te co mam póki co.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 08:29, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
No właśnie z tymi jeżówkami to wieczna ruletka. Maiłam 3 kępy Pretty Parasols posadzone obok siebie - nie wiadomo dlaczego obudziły się tylko dwie.
Czy Alba to to samo co White Swan? Wielu sprzedawców łączy te nazwy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
SaskiaFarkas 09:04, 04 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 193
Cześć Kasiu, też mam jeżówki . Różne odmiany, jednymi zajął się pies a drugimi ślimaki .
Co poniektóre już rosną ale też mam parę kępek, które totalnie padły. chciałabym aby i u mnie rosły jak chwasty. Bardzo lubię jeżówki.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
TAR 10:21, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7454
Z jezówek tez lubie gatunek, moga sie siac. Mam tez kilka odmianowych pancerniakow, z ktorymi nic sie nie dzieje. Big Kahuna, Rainbow i Cheyenne Spirit. W tych ostatnich to ruletka, taki color mix od czerwonych po żółte. W zeszlym roku kupilam Sun Seekers, Pow Wow i blade ale chyba sie utopiły, bo nie widze zeby cos wzeszlo. Szkoda.
Na all zakupilam 50 sadzonek jezowki color mix, kosztowaly tyle co jedna sadzonka odmianowej. Jak nie wzejda nie bede sie wiele przejmowac. A chce miec troche koloru.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 10:46, 04 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9979
Anda napisał(a)


Gatunek to po prostu Echinacea purpurea.

Nie jestem pewna czy to jest do dostania. Bo spotykam się albo z dokładnie opisanymi odmianami, albo - co stosują niektórzy sprzedawcy - zdefiniowaniem kolorem... Czyżby jedynym rozwiązaniem było samodzielne wysianie...? To jestem na przegranej pozycji
Ale Magnus to chyba taka najprostsza...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
TAR 10:49, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7454
Judith taka zwykla znajdziesz na stowe w ogrodku ROD u dzialkowcow, czesto sprzedaja zapasy przez olx a takie sa najlepsze i pancerne, nic sie z nimi nie dzieje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 10:51, 04 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9979
mrokasia napisał(a)
No właśnie z tymi jeżówkami to wieczna ruletka. Maiłam 3 kępy Pretty Parasols posadzone obok siebie - nie wiadomo dlaczego obudziły się tylko dwie.
Czy Alba to to samo co White Swan? Wielu sprzedawców łączy te nazwy.

Z nazwami to wieczny problem jest... Szczególnie gdy jakieś odmiany są podobne...
Ja mam od kilku dobrych lat Delicious Candy i sprawują się bardzo dobrze. Żadnych strat, aczkolwiek jakichś plam dostawały przez ostatnie 2 sezony. Pomaga oprysk na grzyba. Dobrze mi rosną (tez już kilka lat) Butterfly Kisses i Cheyenne Spirit. Mam tez odmiany czerwone (np. Dixi Scarlet) i tez rosną dobrze. Wszystkie moje odmiany łączy jedno - maja typowy, „niewyfikany” kształt . Może trza iść tą drogą?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:54, 04 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9979
TAR napisał(a)
Judith taka zwykla znajdziesz na stowe w ogrodku ROD u dzialkowcow, czesto sprzedaja zapasy przez olx a takie sa najlepsze i pancerne, nic sie z nimi nie dzieje.

O, faktycznie. Poszukam. Bo jezowek mi wciąż mało
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 11:03, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
SaskiaFarkas napisał(a)
Cześć Kasiu, też mam jeżówki . Różne odmiany, jednymi zajął się pies a drugimi ślimaki .
Co poniektóre już rosną ale też mam parę kępek, które totalnie padły. chciałabym aby i u mnie rosły jak chwasty. Bardzo lubię jeżówki.


Witaj Saskia, chyba pierwszy raz do mnie zaglądasz? Zapraszam .
Ja też bardzo lubię jeżówki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:07, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
Judith napisał(a)

..... Wszystkie moje odmiany łączy jedno - maja typowy, „niewyfikany” kształt . Może trza iść tą drogą?


Problem w tym, że akurat te trzy co mi się nie obudziły po zimie to właśnie zwykłe białe, kupowane jako White Swan... Ale, tak sobie myślę, skoro nie wyszły wszystkie trzy to albo sadzonki były felerne (to ich pierwsza zima była) albo stanowisko im nie podpasowało.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies