Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Judith 11:19, 04 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Kasia, a może nie wykopuj tak szybko, może jeszcze wyjdą? U mnie stopień zaawansowania wychodzenia jezowek jest bardzo różny - od całkiem już dobrze uformowanych listków do maleńkich pikutkow ledwo widocznych.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 11:24, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Na razie siedzą i czekam na rozwój sytuacji. Mają czas do weekendu . Albo i dłużej . Ale jak grzebnęłam delikatnie palcem to żadnego kiełeczka tam nie znalazłam...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 11:32, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Jeszcze nie sprawdzałam jeżówek u siebie. W zeszłym roku nasadziłam właśnie tych jeżówek purpurowych czyli gatunku. Mam nadzieję że słońca wystarczy. Zapomniałam że mam Pretty Parasols, ciekawe czy przeżyły.
A Alby czy tam White Swan- to to samo- bywają kapryśne. U mnie wyginęły. Też nie wiem czy miejscówka zła, czy za mało słońca. Sama wysiewałam, dały czadu i potem zanikły.
____________________
April April podbija las Mazowsze
SaskiaFarkas 11:56, 04 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 191
mrokasia napisał(a)
Na razie siedzą i czekam na rozwój sytuacji. Mają czas do weekendu . Albo i dłużej . Ale jak grzebnęłam delikatnie palcem to żadnego kiełeczka tam nie znalazłam...

Być może coś je zjadło. Poczekaj. U mnie od strony północnej rosną, gdzie słońce wita je tylko w porannych godzinach oraz 2h przed zachodem. Mam dużo nasion w zamrażalniku. Kiedy mogę je wysiać do gruntu lub doniczki? Ktoś może wie?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
sylwia_slomc... 12:23, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
mrokasia napisał(a)


Problem w tym, że akurat te trzy co mi się nie obudziły po zimie to właśnie zwykłe białe, kupowane jako White Swan... Ale, tak sobie myślę, skoro nie wyszły wszystkie trzy to albo sadzonki były felerne (to ich pierwsza zima była) albo stanowisko im nie podpasowało.

Daj czas na start do połowy maja. Ta wiosna jest inna za szybko, za ciepło że spadkami gwałtownymi. U mnie w ogrodzie rośliny lata jeszcze się nie spieszą, tylko tym wiosennym tak pilno.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 18:13, 04 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Poczekaj. Różne jeżówki różnie startują.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magara 20:04, 04 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
U mnie to wiadomo, że wszystko później, ale jeżówki różowe, zwyklaki, już dawno wiem gdzie rosną, a białe (też zwyklaki) dopiero teraz się pokazują - ze zwykłej złośliwości dokładnie tam gdzie rozsadzałam niezapominajki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 08:46, 06 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Doooobra, poczekam, może się jeszcze obudzą . Mam co robić .
A dzisiaj po porannym spacerze z psami zrobiłam szybki oblot ogrodu. I same dobre wieści . Żylistki Nikko coś tam puszczają, chyba jednak odżyją. Judaszek ma pączki kwiatowe. Wyłażą też bodziszki Rozanne.
Jest niestety też zła wiadomość - zatrzęsienie ślimaków! Chyba kulki pójdą w ruch bo te łajzy zaraz zeżrą wszystkie szałwię i jeżówki.
Odebrałam wczoraj paczkę z roślinkami, mam co sadzić na rabacie za domem, z której w zeszłym roku wykopałam wegetujące tawułki.
Zapowiada się super pogoda choć z wertykulacji nici bo w nocy padało.
Pięknego weekendu dziewczyny!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:47, 06 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:40, 06 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
A ja mogę tylko potwierdzić wszystko, poza ślimakami, bo tych nie widziałam... Ale rośliny tłusciutkie, na wypasie rabaty. A już ciemierniki Kasia ma po prostu obrzydliwe... no wstyd nie wiem, czym ona je karmi. Utyte niemożebnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies