Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Zana 17:43, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No tak, te Twoje miskanty wyczuły co im grozi i się teraz przymilają spryciarze. No przecież szkoda będzie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
roma2 17:51, 17 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Kasiu szalona z mężem szalonym. Pobiliście nas na głowę w zbieraniu gówienka. Ja latałam z łopatką po łąkach. Mąż odbierał pełne wiaderka, pierwsze... ekhemm....niechętnie, a ostatnie z pretensjami, że już...zakończyłam zbieranie U nas miskanty śpią. Delikatne zwiastuny wiosny są i cieszą. Ale ja spokojnie czekam.
____________________
Komendówka
mrokasia 17:53, 17 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Po weekendzie:
- trawnik z grubsza wygrabiony z liści, nasienników, drobnych gałązek i innych śmieci
- kopce na trawniku i w rabatach z grubsza wyrównane
- posprzątane resztki suchych badyli (szałwie, jeżówki i inne)
- przycięte miskanty (3 już się zielenią, reszta śpi)
- przycięte seslerie jesienne
- przycięte niektóre hakonki
- przycięte perovskie - mają już całkiem spore pąki!!!
- przycięte niektóre hortki
- przycięte trzcinniki - overdamy już ruszyły, krótkowłose jeszcze śpią
- posadzone kroskusy i część tulipanów

Oprócz kapustek rozchodników zieleni się część bylin np. szałwie, dzwonki i przetaczniki, choć nie wiem czy to nowe czy stare listki, które przeżyły zimę pod kołderką.

Mam nadzieję, że nie przyjdą już mrozy i to co już ruszyło nie zdechnie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:55, 17 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
malinia napisał(a)

Jak ruszę to juz wszystko polecę ;D zobacz u mnie jak wygląda u Kapiasa zakątek traw dziś bylam


Eeee, tak wszystko to nie . Ja np. lawendy nie tykam .
Zaraz idę, ciekawa jestem tego Kapiasa.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malinia 17:58, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
No tak lawenda zbyt wcześnie. Polecę z trawami hortensjami na 100%
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Wiolka5_7 18:30, 17 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Widzę,że weekend był pracowity u Ciebie Kasiu ja jeszcze przed dziś chociaż miałam piękną pogodę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 18:53, 17 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Pracowicie spędzony dzień
Ja tez dziś trawnik wygrabiłam i przycięłam wszystkie trawy ,oprócz Ice dance i buchanani ....niestety lawendę przycięłam wcześniej i pewnie padnie ... okaże się
Zostały mi cebule nie wkopane jesienią ,wyczytałam ,że posadziłaś teraz ....może też je teraz wkopię
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 19:19, 17 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
mrokasia napisał(a)


Anulka, spokojnie, z moich miskantów na razie tylko 3 takie wyrywne. To te z pojałowcowej co miały być grackami i co mają dostać eksmisję, bo za bardzo rozczochrane są i mi kompozycje psują. Pewnie dlatego postanowiły od razu się zazielenić . Pozostałe, w innych miejscach ogrodu, na razie jeszcze ewidentnie śpią. Więc może i Twoje tak szybko nie wystartują.


A ja mam podejrzenia, ze to zielone to nie młode kły, ale stare źdźbła, które nie zasnęły na zimę. Kiedy zaczęłam ciąć swoje miskanty, te wewnątrz kępy były zielone po całości. Tylko końcówki im z lekka zaschły.
Zimy prawdziwej nie było.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 20:00, 17 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia poszalałaś i Ty!
Ja po dzisiejszym dniu stwierdzam, że mogę zapadać w kolejny sen zimowy.
Do marca nic do roboty nie mam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:02, 17 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A ja mam podejrzenia, ze to zielone to nie młode kły, ale stare źdźbła, które nie zasnęły na zimę. Kiedy zaczęłam ciąć swoje miskanty, te wewnątrz kępy były zielone po całości. Tylko końcówki im z lekka zaschły.
Zimy prawdziwej nie było.


Hania też tak sądzę.
Ale ziolone to zielone
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies