Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 12:24, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
Anda napisał(a)
Kasiu, co wybrałaś na rozjaśnienie tujek? Nadrobiłam niby zaległości, ale się też trochę pogubiłam


Ewuś, znalazłam w ogrodniczym klona Oridono Nishiki i tak bardzo mi się spodobał, że się na niego skusiłam.
Jak posadzę to zobaczę co tam jeszcze wetknąć rozjaśniającego w nogi - może trzmielinę białozieloną, może molinię variegatę, może overdama albo hakonkę albostriatę a może jeszcze co innego .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:25, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
tulucy napisał(a)
a może jakiś selfiestick????


to jest jakiś pomysł, sprawdzę czy da radę
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 13:05, 21 maj 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
mrokasia napisał(a)


zapraszam serdecznie , naprawdę!
kiedy masz czas?


Wpaść zawsze mogę, ale z doradzaniem to ja się nie wychylam. Brak predyspozycji w tej kwestii.
Ale pamiętasz jak u Kwartecika trawnik jest podzielony na takie niby-koła. Choć jestem raczej za kątami prostymi, to takie rozwiązanie jest absolutnie piękne. Wiadomo, koło jest doskonałością.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 13:26, 21 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
mrokasia napisał(a)


Ewuś, znalazłam w ogrodniczym klona Oridono Nishiki i tak bardzo mi się spodobał, że się na niego skusiłam.
Jak posadzę to zobaczę co tam jeszcze wetknąć rozjaśniającego w nogi - może trzmielinę białozieloną, może molinię variegatę, może overdama albo hakonkę albostriatę a może jeszcze co innego .


A jakie tam masz warunki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 13:35, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
April napisał(a)


Wpaść zawsze mogę, ale z doradzaniem to ja się nie wychylam. Brak predyspozycji w tej kwestii.
Ale pamiętasz jak u Kwartecika trawnik jest podzielony na takie niby-koła. Choć jestem raczej za kątami prostymi, to takie rozwiązanie jest absolutnie piękne. Wiadomo, koło jest doskonałością.


No to musimy się umówić, tylko chyba jak już zrobię tę rabatę , skoro nie chcesz doradzać .
U mnie teraz trawnik tez niby takie koło koślawe ale skłaniam się by trochę jednak zmienić ten kształt.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 13:38, 21 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia z mapy googla zrób zrzut to trzeba tam na środku zostawić kółko z trawy na wymiar leżaczka. A reszta rabatka żartuje. Są potrzeby o których nie wiemy a ogród ma być do użytku a nie do patrzenia i zdjęć robienia.
Opalanie na froncie odpada.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 13:38, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
Anda napisał(a)


A jakie tam masz warunki?


Ewuś, ciężkie .
A poważnie to oczywiście będę temu klonikowi musiała przygotować miejscówkę, w sensie ziemi. No i liczę się z dodatkowym podlewaniem. Rabata w półcieniu (słońce od ok. 11-12 do ok. 17-18, zależnie od pory roku). Dość zacisznie bo te moje tuje chronią przed wiatrem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 13:43, 21 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Ewuś, znalazłam w ogrodniczym klona Oridono Nishiki i tak bardzo mi się spodobał, że się na niego skusiłam.


Już kupiłaś? U Ciebie szybka droga od decyzji do realizacji.
Zupełnie odwrotnie jak u mnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 13:46, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
inka74 napisał(a)
Kasia z mapy googla zrób zrzut to trzeba tam na środku zostawić kółko z trawy na wymiar leżaczka. A reszta rabatka żartuje. Są potrzeby o których nie wiemy a ogród ma być do użytku a nie do patrzenia i zdjęć robienia.
Opalanie na froncie odpada.


Z googla za małe przybliżenie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:48, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
makadamia napisał(a)


Już kupiłaś? U Ciebie szybka droga od decyzji do realizacji.
Zupełnie odwrotnie jak u mnie


Na razie mi go zarezerwowali, kupię za jakąś godzinę .
Czy ja wiem czy szybka? On mnie po prostu zauroczył .
Wpadniesz później jak już jakieś bardziej poglądowe zdjęcia tyłu zrobię? Żeby przedyskutować linie rabat.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies