Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 22:41, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
jolanka napisał(a)

Podrzuciłam tak trochę więcej liści.


Ja chyba zakopczykuję korą.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:41, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Kupiłam sobie dziś dwie białe gaury . Śliczne są, takie zwiewne. Mam nadzieję, że zechcą u mnie zimować .


One zimową porą nie lubią zbytniej wilgoci. I nie spiesz się z wiosennym cieciem. Ten kołtunek z łodyżek zabezpiecza przed wilgocią i niska temperaturą.
Bardzo je polubiłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:43, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Helen napisał(a)
Kasia, jak posadzić gaurę, to pokaż rabatę, dobrze? Potrzebuję jakiegoś delikatnego białego wypełniacza.


OK . Gaura na pewno jest zwiewna i delikatna. Jedną już posadziłam - pod szczepionym dereniem, przy hortensji i jeżówkach .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:46, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


One zimową porą nie lubią zbytniej wilgoci. I nie spiesz się z wiosennym cieciem. Ten kołtunek z łodyżek zabezpiecza przed wilgocią i niska temperaturą.
Bardzo je polubiłam.


To jeśli nie lubią zimą wilgoci to kopczyk z kory będzie chyba dobry? Na moich piaskach żadna woda nigdy nie stoi.
Widziałam dziś u Ciebie gaury, białą i różową. Obie przezimowały?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:58, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Wykopałam dziś z rabaty za domem dwa trzcinniki Overdam. Wkurzały mnie, bo zamiast zrobić jak inne, porządne overdamy kępę liści z wystającymi z nich zwiewnymi kwiatostanami to porosły jakoś dziwnie - liście długaśne i pochowane w nich kłosy. Bardzo słabo to wyglądało, takie dwa snopki w centrum rabaty. To te same dwa overdamy, które w zeszłym sezonie nie raczyły wcale zakwitnąć i co do których miałam wątpliwości czy rzeczywiście są overdamami. Za karę poszły na razie do donic i zostaną skazane na banicję do ogrodu firmowego .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 23:00, 03 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
To co, jutro kłosowca Ci podrzucić już???
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 23:03, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
tulucy napisał(a)
To co, jutro kłosowca Ci podrzucić już???


Wiesz co... chyba nie... bo w te miejsca po overdamach powędrowały perowskie . I już miejsca nie mam na kłosowce...
Ale przyjechać możesz , na kawkę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 23:07, 03 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Na kawkę to w przyszłym tygodniu... jutro w takim razie poogarniam dalej to co dziś zaczęłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:10, 03 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
mrokasia napisał(a)
Wykopałam dziś z rabaty za domem dwa trzcinniki Overdam. Wkurzały mnie, bo zamiast zrobić jak inne, porządne overdamy kępę liści z wystającymi z nich zwiewnymi kwiatostanami to porosły jakoś dziwnie - liście długaśne i pochowane w nich kłosy. Bardzo słabo to wyglądało, takie dwa snopki w centrum rabaty. To te same dwa overdamy, które w zeszłym sezonie nie raczyły wcale zakwitnąć i co do których miałam wątpliwości czy rzeczywiście są overdamami. Za karę poszły na razie do donic i zostaną skazane na banicję do ogrodu firmowego .

Kasia, czytasz w myślach właśnie googluję tego trzcinnika bo mi się strasznie spodobał na zdjęciach, które Ewa-Anda wstawiła
zobaczyłam go oczami wyobraźni u siebie między innymi roślinami wzdłuż płotu w celu stworzenia lekkiego, zwiewnego parawanu od strony drogi, a Ty piszesz, że się nie sprawdza i źle rośnie
długo u Ciebie rósł? może opóźniony i nie załapał jak ma wyglądać docelowo? u mnie też niektóre trawy, a właściwie turzyce, mają kłosy pochowane wśród liści, ale jako niedouk zakładałam, że tak musi być i czas pokaże...
masz może zdjęcia aktualne???
bo ja w Twoim wątku dopiero w okolicach setnej strony jestem i szybko nie nadrobię
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 23:13, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
tulucy napisał(a)
Na kawkę to w przyszłym tygodniu... jutro w takim razie poogarniam dalej to co dziś zaczęłam.


OK .
Ta perowskia niby mała a jednak spora urosła a to dopiero jej drugi rok. Hortki też jeszcze małe i kiepsko to wyglądało jak perowskia je zasłaniała. Zobaczymy w przyszłym roku jak to się sprawdzi.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies