Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Brzozowadzie... 12:05, 03 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasiu, gdzieś mi świta, że Ty masz hortensje Bombshell. A dziś widziałam ładne sadzonki w ogrodniczym Fajne są? Warte zainteresowania? napisz mi o nich coś, proszę. Poczytałam teorię, ale wolę wiedzę z pierwszej ręki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 12:13, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18077
TAR napisał(a)
ubawilam sie tym okresleniem

lubie perovskie te bezodmianowe, wielkie krzaczory, u mnie sa najladniejsze. te little spire to takie wypierdki bez efektu.



Moje te wielkie też ładniejsze, ale wieeelkie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:15, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18077
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasiu, gdzieś mi świta, że Ty masz hortensje Bombshell. A dziś widziałam ładne sadzonki w ogrodniczym Fajne są? Warte zainteresowania? napisz mi o nich coś, proszę. Poczytałam teorię, ale wolę wiedzę z pierwszej ręki


Tak, mam Bomshell. Fajne są. Niskie, u mnie tak trochę ponad kolano, jak szukasz niskich to polecam. Kwiaty przebarwiają się na różowo-zielono/kawowo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 12:22, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Powiem Ci, że nawet szybko i sprawnie nam to poszło. Mamy taki fajny sekator ręczny na kilkumetrowym wysięgniku. Tnie gałęzie do 4cm średnicy. Nowy więc ostry . Ja na drabinie nakierowywałam a eM z ziemi ciął. Kilka razy musieliśmy użyć piły spalinowej do grubszych pieńków. Te moje tuje to jakieś skundlone szmaragdy, mają wiele pni.

O widzisz może taki wynalazek na wysięgniku dałby radę. Jak wysokie miałaś te tuje?
Moje tuje przy wjeżdzie to niestety brabanty, to dopiero są kundle...
____________________
mrokasia 12:31, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18077
effka napisał(a)

O widzisz może taki wynalazek na wysięgniku dałby radę. Jak wysokie miałaś te tuje?
Moje tuje przy wjeżdzie to niestety brabanty, to dopiero są kundle...


Taki sekator na wysięgniku to Ci się przyda napewno, przy takiej ilości drzew .
Nie mierzyłam tych swoich tuj, ale napewno miały ponad 4 metry.
Z brabantów mam żywopłot przy kojcu psa. Tnę go od zeszłego roku i widzę, że ładnie się zagęszcza a już takie drapaki te brabanty były...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 12:33, 03 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Tak, mam Bomshell. Fajne są. Niskie, u mnie tak trochę ponad kolano, jak szukasz niskich to polecam. Kwiaty przebarwiają się na różowo-zielono/kawowo.

Właśnie szukam takiej niższej na leśną. Dzięki, to kupię
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 12:37, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Taki sekator na wysięgniku to Ci się przyda napewno, przy takiej ilości drzew .
Nie mierzyłam tych swoich tuj, ale napewno miały ponad 4 metry.
Z brabantów mam żywopłot przy kojcu psa. Tnę go od zeszłego roku i widzę, że ładnie się zagęszcza a już takie drapaki te brabanty były...

Właśnie brabanty lubią cięcie a moje tylko po bokach cięte a górą nie. Muszę poszukać w necie takiego wysięgnika z sekatorem, rzeczywiście niedługo się przyda, bo drzewa rosną na potegę...
____________________
mrokasia 12:38, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18077
effka napisał(a)

Właśnie brabanty lubią cięcie a moje tylko po bokach cięte a górą nie. Muszę poszukać w necie takiego wysięgnika z sekatorem, rzeczywiście niedługo się przyda, bo drzewa rosną na potegę...


Ja mam taki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 12:42, 03 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mam taki sam Do śliw mi się nie sprawdził, wolę na drabinie mniejszym Ale wszelki czubki przycina elegancko
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 12:45, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Ja mam taki.

Dzięki, zmierzę dzisiaj jakoś te moje tuje i zobacze czy on wogóle da radę.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies