Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

makadamia 15:21, 02 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Serio. Dwa razy wykopywałam i nic nie odrasta.
I kopać metr w dół też nie musiałam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 15:23, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Anda napisał(a)


Juki masz niesamowite. Nie jestem ich fanką, ale u Ciebie wyglądają fantastycznie Za to tawułka obok hosty (to Praying Hands?) bardzo w moim guście.

Tak się już kiedyś zastawiałam, gdzie Ty masz basen. Teraz nawet kawałek zobaczyłam Pięknie go wkomponowałaś. W większym ogrodzie tak fajnie zaaranżowany aż tak nie razi. U mnie to niebieskie monstrum stoi po prostu na środku trawnika.


Juki dziękują .
Obok tawułki to rzeczywiście hosty Parying Hands, tegoroczny nabytek, który mnie bardzo cieszy bo od dawna chciałam je mieć. Ciekawa jestem jak szybko będą przyrastać.

Basen stoi u mnie w jedynym możliwym miejscu , gdzie indziej nie byłby przez niemal cały dzień na słońcu. Ale, muszę nieskromnie przyznać, też uważam, że całkiem fajnie wygląda w tym miejscu. Na razie postawiony po partyzancku, ale chcemy tu zrobić elegancki placyk więc będzie jeszcze fajniej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:24, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)
Serio. Dwa razy wykopywałam i nic nie odrasta.
I kopać metr w dół też nie musiałam


Szczęściara
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 15:32, 02 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
mrokasia napisał(a)


Juki dziękują .
Obok tawułki to rzeczywiście hosty Parying Hands, tegoroczny nabytek, który mnie bardzo cieszy bo od dawna chciałam je mieć. Ciekawa jestem jak szybko będą przyrastać.

Basen stoi u mnie w jedynym możliwym miejscu , gdzie indziej nie byłby przez niemal cały dzień na słońcu. Ale, muszę nieskromnie przyznać, też uważam, że całkiem fajnie wygląda w tym miejscu. Na razie postawiony po partyzancku, ale chcemy tu zrobić elegancki placyk więc będzie jeszcze fajniej .


Praying Hands wg mnie przyrasta wolno, chociaż teraz, w piątym bodajże roku, ma dość pokaźne rozmiary. Musiałabym zmierzyć jej średnicę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 16:03, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Anda napisał(a)


Praying Hands wg mnie przyrasta wolno, chociaż teraz, w piątym bodajże roku, ma dość pokaźne rozmiary. Musiałabym zmierzyć jej średnicę.


No weź, 5 lat mam czekać na efekt???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 17:27, 02 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
mrokasia napisał(a)


Hmmm, jakby Ci tu powiedzieć... Mam perowskie w trzech miejscach w ogrodzie. Na tej rabacie z jeżówkami Glowing Dream mają najwięcej słońca. Mam tu też seslerię jesienną, która też lubi sucho. Dlatego podlewam tę rabatę rzadko ze zraszacza, raczej leję z węża pod jeżówki omijając resztę. Na dwóch innych rabatach najczęściej podlewam zraszaczem więc niestety dostają tyle wody co inne rośliny. Ale jak podlewam ręcznie to omijam perowskie i seslerie.
Aaaa, i jeśli kupiłaś zwykłe perowskie (nie małą odmianę Little Spire) to one wielkie rosną.

Perowskie są bezodmianiowe, więc raczej olbrzymy.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 19:34, 02 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
mrokasia napisał(a)


No weź, 5 lat mam czekać na efekt???


Wrzuciłam fotki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 22:18, 02 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeszcze raz pocmokam nad jukami piękne egzemplarze masz i fajnie po łuku wyglądają. Moje Praying hands niestety też powoli przyrastają
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 22:20, 02 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moje też odrastają... od kilku lat ciągle kawałek gdzieś się pokazuje
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 22:33, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Helen napisał(a)

Perowskie są bezodmianiowe, więc raczej olbrzymy.


Raczej .
W jednym miejscu mam taką co miała być mała. Chyba jednak jest duża. Nie wiem czy nie będę wymieniać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies