Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 23:28, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Magara napisał(a)

Kasia, czytasz w myślach właśnie googluję tego trzcinnika bo mi się strasznie spodobał na zdjęciach, które Ewa-Anda wstawiła
zobaczyłam go oczami wyobraźni u siebie między innymi roślinami wzdłuż płotu w celu stworzenia lekkiego, zwiewnego parawanu od strony drogi, a Ty piszesz, że się nie sprawdza i źle rośnie
długo u Ciebie rósł? może opóźniony i nie załapał jak ma wyglądać docelowo? u mnie też niektóre trawy, a właściwie turzyce, mają kłosy pochowane wśród liści, ale jako niedouk zakładałam, że tak musi być i czas pokaże...
masz może zdjęcia aktualne???
bo ja w Twoim wątku dopiero w okolicach setnej strony jestem i szybko nie nadrobię


O mamo, aleś się zawzięła, naprawdę czytasz wątek od początku??? Przeleć po zdjęciach .

Nie zniechęcaj się do overdamów, to piękne trawy. Mam w sumie 6 sztuk i tylko te dwie jakieś niewydarzone. A ze rosły akurat w centralnym punkcie to dostały karę.
Sama zobacz - te dwa wyglądają super:


I te dwa też:



A te niewydarzone tak:


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 00:07, 04 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
szczerze mówiąc to te niewydarzone nie wyglądają na aż tak bardzo niewydarzone (o ile je dobrze lokuję na ostatnim zdjęciu )
ja sobie tego trzcinnika wyobraziłam w okolicach płotu - mam tam kilka wielkich już sosen (które coraz bardziej gubią dolne partie), ze dwie wielkie brzozy, przy samym płocie jakieś dwa, póki co małe świerki, i tak widziałam te trzcinniki pomiędzy tym wszystkim jako właśnie lekką przesłonę teraz doczytuję, że one do 1,5 m rosną (nie wiem czy dla mnie to nie będzie trochę mało), ale jeszcze się nie zrażam
Kasia, ile te Twoje mają lat?
P.S. wątek czytam od początku, z natury jestem zawzięta same zdjęcia to jedno, ale w każdym wątku mnóstwo cennych uwag, żal przeoczyć, nawet kosztem godzin na spanie przecież w czasie gdy ja śpię nowe rośliny by już mogły rosnąć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 08:38, 04 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Kasiu, tez mam 6 trzcinnikow do przeniesienia, chce zeby za wyzsze tło robily, teraz tak na rabacie ni przypiał ni wypial. One przezyja jak je teraz wykopie? Moje kwitna i to cudownie, struny wyprostowane.

W ub. roku tez perovskie byly wyzsze od hort, w tym roku horty juz przewyzszaja perovskiei bedzie super wygladac polaczenie jedne z drugimi. Tylko do perovskich podrosnac jeszcze musi wiaz j. hiller. na razie wyglada on dziwnie ale tez mysle przyszlosciowo, wiaz urosnie i sie wypietrzy, w otoczeniu perovskich, hortek i rozchodnikow bedzie sliczny.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 09:21, 04 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


A czemu Ci się do śliw nie sprawdził?

Wiesz, one mają takie wiotkie gałązki, za ciężki sprzęt do nich ten sekator, wolę większe nożyczki i drabinę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:22, 04 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)



Jak ładnie tutaj
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 11:01, 04 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Magara napisał(a)
szczerze mówiąc to te niewydarzone nie wyglądają na aż tak bardzo niewydarzone (o ile je dobrze lokuję na ostatnim zdjęciu )
ja sobie tego trzcinnika wyobraziłam w okolicach płotu - mam tam kilka wielkich już sosen (które coraz bardziej gubią dolne partie), ze dwie wielkie brzozy, przy samym płocie jakieś dwa, póki co małe świerki, i tak widziałam te trzcinniki pomiędzy tym wszystkim jako właśnie lekką przesłonę teraz doczytuję, że one do 1,5 m rosną (nie wiem czy dla mnie to nie będzie trochę mało), ale jeszcze się nie zrażam
Kasia, ile te Twoje mają lat?
P.S. wątek czytam od początku, z natury jestem zawzięta same zdjęcia to jedno, ale w każdym wątku mnóstwo cennych uwag, żal przeoczyć, nawet kosztem godzin na spanie przecież w czasie gdy ja śpię nowe rośliny by już mogły rosnąć


Może jestem za bardzo wymagająca ale mnie te dwa overdamy tam wkurzały. A może po prostu wybrałam im złe miejsce.
Te moje sadzone są w zeszłym roku więc jeszcze młode. Sięgają mi z kwiatami mniej więcej do pasa więc mają jakieś 1,2m.
W moim wątku mnóstwo gadaniny, pewnie jakieś cenne uwagi znajdziesz, ale więcej się pośmiejesz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:18, 04 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
TAR napisał(a)
Kasiu, tez mam 6 trzcinnikow do przeniesienia, chce zeby za wyzsze tło robily, teraz tak na rabacie ni przypiał ni wypial. One przezyja jak je teraz wykopie? Moje kwitna i to cudownie, struny wyprostowane.

W ub. roku tez perovskie byly wyzsze od hort, w tym roku horty juz przewyzszaja perovskiei bedzie super wygladac polaczenie jedne z drugimi. Tylko do perovskich podrosnac jeszcze musi wiaz j. hiller. na razie wyglada on dziwnie ale tez mysle przyszlosciowo, wiaz urosnie i sie wypietrzy, w otoczeniu perovskich, hortek i rozchodnikow bedzie sliczny.


Kochana, ja swoje przesadzam i liczę na to, że przeżyją. Za Twoje nie biorę odpowiedzialności .
Mnie też się bardzo podoba połączenie perowskii z hortkami, choć wymagania siedliskowe mają zupełnie różne. Teraz te moje po przesadzeniu będą miały lepsze miejsce - bardziej suche, bo pod tujami . Widziałam rano, że mają zwieszone końcówki, ale podlałam i powinny się ogarnąć.
Wiesz, ja chyba nie mam wystarczającej wyobraźni by tak przewidzieć rozrost roślin. Poza tym rośliny często rosną jak chcą a nie jak powinny. A mnie irytuje jak na rabacie zaburzają się proporcje. Za bardzo uporządkowana i symetryczna jestem. Walczę z tym, ale słabo mi wychodzi...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:19, 04 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Wiesz, one mają takie wiotkie gałązki, za ciężki sprzęt do nich ten sekator, wolę większe nożyczki i drabinę


Kumam

Brzozowadziewczyna napisał(a)

Jak ładnie tutaj


Merci
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:00, 04 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
u mnie perovskie rosna tak samo ładnie na wilgotnym z hortami i rozchodnikami jak i na suchym. Dlatego tak łacze. Wiaz tez ładniej mi rosnie na wilgotnym. w tym roku przez spore opady w naszym rejonie, wiazy przyrosły przepieknie, do tego sie zagesciły. a rok temu suszki i obsiadłe przedziorkami, przyrost praktycznie zaden. codziennie je podlewalam zeby odbiły.

Z trzcinnikami chyba jednak poczekam do wiosny, moje kępy spore mogą nie przezyc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Poppy 19:11, 04 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
mrokasia napisał(a)
Hakone Nicolas dla Magary - sadzone rok temu, wysokość 40-50cm i podobna średnica .


I zielona dostana od Toszki -posadzona dwa lata temu, sięga mi do kolan i ma średnicę ponad 80cm


Kasiu, a ile one maja u Ciebie slonca/cienia?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies