Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gosiek33 10:18, 17 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Moje doświadczenia z krwawnikami są bardzo kiepskie. Dwa razy kupowałam odmianowe. Bardzo mi się podobają to jednak dwa razy wypadały i teraz mam w trawniku pełno białego krwawnika, takiego dziko rosnącego.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 10:44, 17 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Możesz obejrzeć u mnie krwawniki- jak Ci się spodobają, są Twoje, podzielę się. Lubię je, ta odmiana mi się nie pokłada i ładnie przyrasta, łatwo się mnoży. Nie wiem, jaki to, ale kupowany jakiś odmianowy. Miałam jeszcze jedną odmianę, jaśniejszą, to rósł za wielki, kładł się bardzo na ziemię i dopiero wygięty osiągał właściwą wysokość. Ale już się go pozbyłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:53, 17 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
Gosiek33 napisał(a)
Moje doświadczenia z krwawnikami są bardzo kiepskie. Dwa razy kupowałam odmianowe. Bardzo mi się podobają to jednak dwa razy wypadały i teraz mam w trawniku pełno białego krwawnika, takiego dziko rosnącego.


no wlasnie, obawa przed skundleniem powstrzymała mnie ostatnio przed zakupem rózowo-koralowych, byly piekne ale pomyślalam, ze to tak naprawde wybarwiony chwast i za rok bede miec tylko problem. Cherry Fluff tez zamiast rózowych sa białe. wystarczjaco mocno walcze ze skrzypem, pokrzywa i ostami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:57, 17 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, szukam opinii na temat kolorowych (najchętniej różnych różowych, ewentualnie maślanych lub cytrynowych) krwawników? Jak rosną? Ktoś coś? Bo myślę, żeby może wywalić z jukowo-lawendowej 4 kępy niewydarzonej lawendy i w ich miejsce wsadzić właśnie krwawniki. Najpierw myślałam o perowskii (Toszka mi zaproponowała) ale może coś nie-fioletowego byłoby fajne.


Kasiu jak nie perovskie to moze Hyzop, nie pokłada sie, jest delikatny ni to lawenda ni perovskia, uwielbia suche sloneczne miejsca, kwitnie do poznej jesieni, lubia go wszelkie pozyteczne owady i bzyczki, nie choruje i nie roznosi chorób. sadzisz i zapominasz, wiosna przycinasz jak lawende jesli chcesz ukorzenie ci kilka kępek i dam na probe. fotka z pysznogłowkami jest wlasnie w hyzopach.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:01, 17 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Możesz obejrzeć u mnie krwawniki- jak Ci się spodobają, są Twoje, podzielę się. Lubię je, ta odmiana mi się nie pokłada i ładnie przyrasta, łatwo się mnoży. Nie wiem, jaki to, ale kupowany jakiś odmianowy. Miałam jeszcze jedną odmianę, jaśniejszą, to rósł za wielki, kładł się bardzo na ziemię i dopiero wygięty osiągał właściwą wysokość. Ale już się go pozbyłam.


Kochana, baaardzo chętnie . A jaki ma kolor?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 11:03, 17 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dość intensywny różowy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 11:13, 17 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)


no wlasnie, obawa przed skundleniem powstrzymała mnie ostatnio przed zakupem rózowo-koralowych, byly piekne ale pomyślalam, ze to tak naprawde wybarwiony chwast i za rok bede miec tylko problem. Cherry Fluff tez zamiast rózowych sa białe. wystarczjaco mocno walcze ze skrzypem, pokrzywa i ostami


Hmmm, u mnie jak na razie wszystkie jeżówki są takie jak były. A o krwawnikach właśnie ktoś pisał, że w kolejnym roku mają inny kolor i stąd moje pytanie.
A skrzypu mam pełno w firmowym ogrodzie i też walczę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:16, 17 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)


Kasiu jak nie perovskie to moze Hyzop, nie pokłada sie, jest delikatny ni to lawenda ni perovskia, uwielbia suche sloneczne miejsca, kwitnie do poznej jesieni, lubia go wszelkie pozyteczne owady i bzyczki, nie choruje i nie roznosi chorób. sadzisz i zapominasz, wiosna przycinasz jak lawende jesli chcesz ukorzenie ci kilka kępek i dam na probe. fotka z pysznogłowkami jest wlasnie w hyzopach.


Obejrzałam sobie tego hyzopa. Bardzo fajny choć w pokroju bardzo chyba podobny do szałwii a tej już mam wystarczająco. Ale tak pomyślałam by dać i małe perowskie i te krwawniki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:18, 17 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Dość intensywny różowy


To muszę oblukać . A maślanego/cytrynowego nie masz przypadkiem?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 11:27, 17 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie mam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies