Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

malgol 13:06, 16 lip 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dziewczyny , no nie straszcie ,że palibiny odrosty robia! Specjalnie kupiłam takiego żeby pachniał a nie panoszył się na rabacie a tu zonk?
Na dodatek nie kupiłam na pniu tylko krzaczek

Zapomniałam pocieszyć się z Tobą Kasia nową działką Ale będziesz miąła pole do działania. Cała zima pewnie na planach zejdzie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
tulucy 13:13, 16 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie wszystkie odmiany lilaków dają odrosty. Biała Mme Lemoine akurat daje, ciemne fiolety typu Znamya Lenina czy Ludvig Spath ponoć nie... Palibin i u mnie puszcza, ale to krzak...
Moja babcia miała w wielkiej kępie biały dubeltowy (prawdopodobnie właśnie Mme L.) i ciemny fioletowy nn. Odrosty były tylko i wyłącznie białego.

Dobrze prowadzona kępa lilaków, podkrzesana i podsadzona jakimiś liściami w nogach, może być bardzo ładna. A zapachu nic nie zastąpi.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 13:19, 16 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Sprawdzę te palibiny (mam kilka sztuk) ale chyba na razie nie mają. Tylko to młode krzaczki, może za wcześnie.

Mam też jednego normalnego lilaka (nie znam odmiany) i on daje odrosty.

Ta wielka kępa na nowej działce to właśnie przez odrosty. Zobaczymy.
Może po wycięciu nadmiaru i podkrzesaniu będzie dobrze wyglądać, przynajmniej przez jakiś czas aż do momentu obsadzania rabat. Jak nie - out.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 13:23, 16 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
na mojej Mme Lemoine wspinaja sie clemki. Ale i tak kępki musze sie pozbyc bo z czasem rozsadzi mi ogrodzenie. A w innym miejscu nie bardzo bedzie pasowac do reszty.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:23, 16 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
malgol napisał(a)


Zapomniałam pocieszyć się z Tobą Kasia nową działką Ale będziesz miąła pole do działania. Cała zima pewnie na planach zejdzie


Gosia, dzięki .
Tak myślę, że jesień i zima to będzie planowanie, oglądanie zdjęć, rysowanie i męczenie dobrych dusz na O. o wsparcie intelektualne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 13:40, 16 lip 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)


Gosia, dzięki .
Tak myślę, że jesień i zima to będzie planowanie, oglądanie zdjęć, rysowanie i męczenie dobrych dusz na O. o wsparcie intelektualne .


No ,ale jaka to przyjemność!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:16, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)


Dzięki Haniu za podpowiedzi. Do kiedy ten zielony nawóz można siać?



Wczesną jesienią można wysiać ozime żyto lub rzepak. Nie później niż do końca sierpnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:18, 16 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U mnie właśnie pada. Od 18-tej z różnym nasileniem i małymi przerwami. Planowałam dziś sadzenie na frontowej (wreszcie!) ale nic z tego nie wyszło, nie zdążyłam... Ale dobrze, że pada . Mogłoby popadać jeszcze z kilka godzin biorąc pod uwagę nadchodzące upały.

Jeśli chodzi o naszą nową działkę - myślałam, że formalności zajmą niewiele czasu a tu okazuje się, że zgodnie z przepisami dotychczasowy właściciel musi uzyskać potwierdzenie, że działka nie podlega zalesianiu ani nie są na niej planowane wykopaliska archeologiczne. A urzędy jak to urzędy - mają sporo czasu na wydanie tych potwierdzeń i nic od ręki nie wydadzą... A ja już oczywiście chciałabym działać...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 20:42, 16 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niestety, nic się nie zmieniło, a u Ciebie jeszcze archeologia? To dopiero długa procedura bywa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 21:02, 16 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wczesną jesienią można wysiać ozime żyto lub rzepak. Nie później niż do końca sierpnia.


Dziękuję Haniu za info .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies