Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

malgol 10:54, 14 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, właśnie wróciłam do domu po szkółkowej objazdówce, ufff, gorąco jak w piekle...
Wróciłam z niczym. Nawet nie dlatego, ze nic nie było (choć było coś tylko w jednym miejscu) tylko dlatego, że mnie naszły wątpliwości co wybrać i czy w ogóle coś sadzić czy poczekać... W tym jednym miejscu były do wyboru lilak Palibin szczepiony na ok. 120/130 i kalina December Dwarf szczepiona gdzieś na 150/160cm. Lilak chyba odpada bo za niski a nad kaliną się zastanawiam, bo nie do końca mnie przekonuje termin jej kwitnienia oraz mam wątpliwość czy będzie widoczna na tle tuji. Lilka wyglądałby lepiej.

Ale przede wszystkim naszły mnie wątpliwości czy to w ogóle dobry pomysł, by tam coś takiego sadzić, bo w ciągu sezonu proporcje tego czegoś na kiju i hortki będą się zmieniać. Może nie kombinować tylko tę Limkę wyżej prowadzić i już?
Trzy foty poglądowe, trzaśnięte na szybko, na bałagan nie patrzymy (dzięki bogu rozplenica litościwie zasłania stare płyty zwalone na kupę). Pierwsza fota ze szczotką imitującą lilaka, druga z grabiami imitującymi kalinę - wysokości obu roślin są zachowane tzn. korony zaczynałyby się w miejscu gdzie kończą się kije. Trzecia fota bez niczego dla porównania. Limka na razie jest mała, obecnie ma ok. 90cm. I tak naprawdę to żaden kij mi tam nie pasuje... Jeden za niski, drugi za wysoki..Co myślicie?




tak na szybko wpadłam i zauważyłam dyskusje .Może przyda Ci się informacja ,że moje limki po 6 latach mają ok.1,80 cm. Pomysł ,żeby dac tej Twojej szansę jest chyba bardzo dobry.Super na tle tuj będzie wyglądac
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 12:25, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
effka napisał(a)

No nie, ja też chcę, nie lubie was, przez to, że tak daleko mieszkacie...


Ewcia, dawaj do nas . Z Wrocka dobra droga .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:26, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
April napisał(a)


Chcesz się pozbyć? Przeszkadza ci?
A nie będzie to dla ciebie kłopot? Bo jeśli nie, to chętnie, poproszę


Darling, gdybym nie chciała to bym Ci nie proponowała.
Ale może ja Ci ją nachalnie wpycham???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:26, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
jolanka napisał(a)
Ok, to tak jak się umawiałyśmy, wyjeżdżam od siebie do Ciebie o 8.00


Si, si, czekam na Cię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:28, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
malgol napisał(a)


tak na szybko wpadłam i zauważyłam dyskusje .Może przyda Ci się informacja ,że moje limki po 6 latach mają ok.1,80 cm. Pomysł ,żeby dac tej Twojej szansę jest chyba bardzo dobry.Super na tle tuj będzie wyglądac


Gosiulka, jak miło że wpadłaś!
Rozmiarem Limki się nie martwię, raczej myślałam o tym, że zanim ona każdego roku urośnie to od wiosny do czerwca tam będzie dość łyso.
Ale zobaczę jak to w przyszłym roku będzie wyglądać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 12:31, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Ewcia, dawaj do nas . Z Wrocka dobra droga .

Dzięki ale 4,5 godziny w małym autku to udręka... przynajmniej dla mnie. Jak by samoloty do Pechnicna latały już bym bukowała lot
Serio! (nawet do Wawy i Gdańska latam zamiast jeżdzić, taniej, szybciej i wygodniej)
Udanych polowań życzę!
____________________
April 12:37, 14 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
mrokasia napisał(a)


Darling, gdybym nie chciała to bym Ci nie proponowała.
Ale może ja Ci ją nachalnie wpycham???


Tak nachalnie to możesz mi wszystko...
Buziak
____________________
April April podbija las Mazowsze
Zakrecona 15:39, 14 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja zrobię sobie objazdową wycieczkę, bo Was tam dużo i macie różności do oglądania
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
mrokasia 15:40, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
effka napisał(a)

Dzięki ale 4,5 godziny w małym autku to udręka... przynajmniej dla mnie. Jak by samoloty do Pechnicna latały już bym bukowała lot
Serio! (nawet do Wawy i Gdańska latam zamiast jeżdzić, taniej, szybciej i wygodniej)
Udanych polowań życzę!


To bukuj do Modlina, zgarnę Cię po drodze .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:42, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
April napisał(a)


Tak nachalnie to możesz mi wszystko...
Buziak


Eee tam, zaraz wszystko .
Buziak wzajemny
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies