Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:08, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Kasia_CS napisał(a)
Kasiu i co? Zajrzałaś sobie na pierwszą stronę mojego wątku obejrzeć jakimi wąskimi kajtkami były moje grabki ?

Jeszcze raz dzięki za odwiedziny i nie dziękuję za siewki :*


Zajrzałam i...oniemiałam. A przecież już to dawno temu oglądałam, ale zapomniałam. I wcale nie chodzi o graby tylko o progres w Twoim ogrodzie!!! I to przy malutkim dzieciaczku a potem dwójce!

A ja dziękuję za gościnę, cmok!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 10:14, 13 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ależ mi się podoba! Też bym taka chciała

I chyba będziemy też robić chodnik pod oknami w żwirku, bo to chyba najszybciej się zrobi.zpbaczyny, dobrze byłoby w tym roku zrobić
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 10:19, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
April napisał(a)
Jak tu praca koncepcyjna wre
To ja też dorzucę swój głos
Tuje bym przycięła na prosto ale nie na ostro, tylko lekkie zaokrąglenia, żeby nie było sztucznie.
Krwawnica jak najbardziej tak, razem z rozchodnikami. Ich się nie pozbywaj, wiosną masz zielone poduchy. Rabata nastawiona na późne lato, a co wcześniej?
Martwisz się, że horti teraz mała, to na pewien czas, z myślą o wykopaniu za dwa-trzy lata, posadź tam jakieś proso na tyle lub andropogon. Będziesz miała kolejne piętro, lekkość a jak ci się znudzi to przesadzisz a przestrzeń wypełni hortensja.



Kochana, no coś trzeba robić. A to puste miejsce po jałowcu aż mnie bolało.

Pomysł z wyższą, zwiewną trawą z tyłu mnie się podoba. Tylko jeśli z tyłu miałoby rosnąć proso to w jakiej odległości od zielonego posadzić Limkę? Tam coś za nią musi być bo rabatka jest oglądana często z boku przy wjeżdżaniu przez bramę albo przechodzeniu przez furtkę. Jak Limkę odsunę od tui o 1m będzie chyba ok? I wtedy pomiędzy Limką a tują dwa prosa (tak trochę po bokach) by się chyba zmieściły. A może trzcinniki KF???

Wiosną to tam właśnie słabo będzie. Wsadzę czosnki, to napewno. Berberysy w sumie wcześnie startują, no i ID tam jest. Nie wiem co jeszcze...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:24, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Johanka77 napisał(a)


Po.pierwsze promo- brawo Ty,że nic nie kupiłaś
Po drugie nie wytrzymam, ale muszę powiedzieć, że fantazyjne masz te tuje
Po trzecie tnij je i najlepiej (dla mnie) wyprowadź na prostokątną ścianę, będzie nowocześniej i pasująco do zmian grabowych. Powyższe zdjęcie Kasi do tego zmierzą.

Tyle ja "z innej bajki"


Za brawa dziękuję , całe szczęście, że nic mnie nie urzekło w tym ogrodnicznym .

Ja mam całe mnóstwo takich fantazyjnych roślin , powoli się ich pozbywam albo staram się jakoś je ujarzmić. Te tuje przytnę na razie na okrągło, bo po drugiej stronie bramy też mam taką tuję tylko pojedynczą i niższą, właśnie zaokrągloną. I generalnie zimozielone mam tak na miękko przystrzyżone na tym froncie. Kule danici, bukszpany, cisy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:29, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Anda napisał(a)
Pomyślą April z prosem popieram. Bardzo ładnie to będzie wyglądać, tylko proso tez późno startuje. Masz tam coś wiosennego?

Fajne wizki Kasia zrobiła

Bardzo podoba mi się placyk pod domem. No i w ogóle świetnie komponujesz ogród


Ewuniu, no właśnie zastanawiam się czy zamiast prosa mógłby być trzcinnik KF - staruje wcześnie i robi ładną kępkę liści. Chyba z nim spróbuję .
Wiosennego tam na razie nic nie ma i poza czosnkami nic mi nie przychodzi do głowy. Masz jakiś pomysł?

Z placyku jestem bardzo zadowolona, w ogóle ciesze się, że w końcu kupiliśmy te płyty, front od razu lepiej wygląda. Jeszcze musimy trochę żwiru dosypać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zakrecona 11:05, 13 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ale masz duża gaurę, u mnie to przedszkole

Sierpniowe fotki bardzo ładne.

A chciałam jeszcze zapytać jak się miewa ten biedniejszy grab?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 11:45, 13 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Elegancka ta wizka Kasi_Cs, hortki to hortki, sprawdzają się prawie wszędzie
Piszę to ja, maniaczka hortkowa
____________________
Kasya 12:18, 13 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
mrokasia napisał(a)

I na koniec placyk na podokiennej

bardzo ladnie, moj placyk tez taki ma byc
pokazywalas gdzies jak robione bylo ?
co masz pod spodem ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
BKosimkArt 12:36, 13 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu, super widoki, podoba mi się niebiesko biała tonacja w kwiatach...
wizka Kasi świetna, idź tym kierunkiem.
Oj faktycznie byłoby super móc w realu kopiować i wklejać
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
TAR 13:07, 13 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7012
Kasia i u Ciebie rowniez zajrzalam na pierwsze strony, no kurka wodna udało Ci sie zrobic kawalek fajnego ogrodu w stosunku do tego co zastałas. Torcik z beza normalnie


____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies