Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 15:42, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Zakrecona napisał(a)
Ja zrobię sobie objazdową wycieczkę, bo Was tam dużo i macie różności do oglądania


Do mnie to z Łodzi całkiem niedaleko , tylko z oglądaniem różności to u mnie akurat słabo...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:52, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Dziewczyny, czy na gnojówkę z pokrzyw nastawioną w celu polania pryzmy-przekładańca z rozdrobnionego kłębowiska lilakowego i zgarniętej wierzchniej warstwy ziemi z tym co na niej rosło trawopodobnego to mogę użyć kwitnących pokrzyw (albo i z nasionami)? Mam wielka beczkę więc trochę tego muszę tam wrzucić. Bo tak sobie myślę, że mogę . Jeśli na wiosnę ta pryzma pokryje się pokrzywą z nasion to chyba jeszcze lepiej? Zanim one zakwitną to ja rozgarnę te pryzmę i rozrzucę po działce. Czy to jest kompletnie od czapy myślenie???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zakrecona 16:26, 14 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
mrokasia napisał(a)


Do mnie to z Łodzi całkiem niedaleko , tylko z oglądaniem różności to u mnie akurat słabo...


Tylko ja do Łodzi mam jeszcze jakieś 100 km

No padnę, u Ciebie słabo.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
BKosimkArt 20:44, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu ja jednak odpadam, a tak chciałam jechać... nie mam z kim dzieci zostawić bo mąż pracuje a z trójką to raczej nie chciałabym się wybierać.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gruszka_na_w... 21:12, 14 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, czy na gnojówkę z pokrzyw nastawioną w celu polania pryzmy-przekładańca z rozdrobnionego kłębowiska lilakowego i zgarniętej wierzchniej warstwy ziemi z tym co na niej rosło trawopodobnego to mogę użyć kwitnących pokrzyw (albo i z nasionami)? Mam wielka beczkę więc trochę tego muszę tam wrzucić. Bo tak sobie myślę, że mogę . Jeśli na wiosnę ta pryzma pokryje się pokrzywą z nasion to chyba jeszcze lepiej? Zanim one zakwitną to ja rozgarnę te pryzmę i rozrzucę po działce. Czy to jest kompletnie od czapy myślenie???


Nasiona czasem dłużej niż rok zachowują zdolność kiełkowania, ale pokrzywę łatwo się wyrywa. Do beczki możesz wrzucić każdą zieloną część roślin. Na łąkach jest teraz krwawnik, wrotycz, liście mniszków.

Fajnie to miejsce przy furtce się zapowiada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:37, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Zakrecona napisał(a)


Tylko ja do Łodzi mam jeszcze jakieś 100 km

No padnę, u Ciebie słabo.


No to rzeczywiście masz kawałek.
A u mnie naprawdę jest mało do oglądania - i ogródek mały i mało ciekawych roślin. W porównaniu do ogrodów dziewczyn, oczywiście .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:39, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu ja jednak odpadam, a tak chciałam jechać... nie mam z kim dzieci zostawić bo mąż pracuje a z trójką to raczej nie chciałabym się wybierać.


O nie Basiu! Szkoda wielka...nic się nie da zrobić?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:41, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nasiona czasem dużej niż rok zachowują zdolność kiełkowania, ale pokrzywę łatwo się wyrywa. Do beczki możesz wrzucić każdą zieloną część roślin. Na łąkach jest teraz krwawnik, wrotycz, liście mniszków.

Fajnie to miejsce przy furtce się zapowiada.


Dzięki Haniu za podpowiedź, powrzucam różności .
Nad miejscem przy furtce pracuję, dziś kupiłam i posadziłam dwa trzcinniki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 22:44, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


To bukuj do Modlina, zgarnę Cię po drodze .

Hehe, bilet jedyne 1200 zł na piątek
____________________
Magara 00:04, 15 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6630
effka napisał(a)

No nie, ja też chcę, nie lubie was, przez to, że tak daleko mieszkacie...

Kasiu-Mrokasiu, obiecałam sobie milczeć niemerytorycznie w Twoim wątku, ale wybacz, no muszę, po prostu muszę, się pod tym co effka napisała podpisać :-/
effka, jestem myślami z Tobą, po prostu nie ma sprawiedliwości na świecie
ONE pojadą, będę w grupie, będą sobie udzielać porad, wspierać się wzajemnie, wybiorą najlepsze rośliny, zaplanują jak je posadzić, posadzą, zrobią zdjęcia, będzie rosło i cieszyło, a my???
Ty to w sumie nie wiem, ale ja pewnie jak zobaczę efekty tego zlotu zakupowego, to znowu kompulsywnie nakupuję bo mnie zazdrość będzie zżerać, że inni kupują, sadzą i mają pięknie a w perspektywie tetris będę miała zapewniony na najbliższą dziesięciolatkę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies