Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 21:31, 15 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Dwa dni nie zaglądałam, staram się nadrobić...


A gdzieś była jak Cię nie było???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:34, 15 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
effka napisał(a)
Furtkowa rabat bardzo gustownie wyszła. Elegancka ale też kolorowa. Super Jak przycinanie takie gigantyczne tuje?


Dzięki Effcia . Trzy razy sadziłam to wszystko . A teraz wreszcie mi się podoba.
Tuje będziemy przycinać z drabiny, piłą elektryczną i nożycami do żywopłotu. Mamy już wprawę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:35, 15 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
Kasia niezle upakowałaś wszystko na tej rabacie Po skroceniu tujek bedzie akurat.


No sporo się zmieściło . Cieszę się, że wsadziłam tam tą krwawnicę, daje super kolor.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:37, 15 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Te tuje u Ciebie to jakieś potwory. Chyba idealne warunki do wzrostu mają. Fotki z poranka bardzo klimatyczne.


To prawda, a szczególnie ta właśnie, urosła jak wściekła. A najlepsze, że ona baaardzo rzadko dostaje jakąś wodę poza deszczem. Miejsce widać jej pasuje.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:37, 15 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Johanka77 napisał(a)
Petardziocha!
Wpadnę z aparatem



Kiedy???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 21:39, 15 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)



Kiedy???


~Czeka, looknę w kalendarz
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 21:51, 15 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Johanka77 napisał(a)


~Czeka, looknę w kalendarz


No to czekam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:01, 15 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Powiem tak - ledwo się ruszam. Cały dzień spędziłam w ogrodzie. Nie spiesząc się powolutku sobie działałam. Skończyłam rabatkę przy furtce. Podzieliłam i posadziłam hostę oraz hakonki All Gold na garażowej. Na cienistej trochę wypieliłam i przycięłam panoszący się tam bluszcz. Zjadłam obiad i poleżałam sobie na tarasie . A potem przewaliłam w połowie rabatę pod oknami w części za domem . Irytowała mnie od dawna, wciąż mi na niej coś nie grało. Teraz jestem zadowolona. Ja jednak lubię symetrię . Zostały mi tylko 4 żurawki do wsadzenia, ale skończył mi się kompost i próchnica. Zakładam, że jutro będzie mi się podobać tak samo jak dziś .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 22:07, 15 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ładnie wyszła furtkowa rabata. Bardzo mi się podoba. Jaki ten jałowiec był miły i padł sam z siebie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 22:17, 15 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
mrokasia napisał(a)


Bardzo dziękuję Wiolu . Ja też się nie mogę doczekać obsadzania nowej działki, ale zanim do tego dojdzie to wiesz - trzeba będzie popracować z piłą i qpą . Do tego same techniczne rzeczy - zakopanie zbiornika na deszczówkę, ułożenie placyku pod basen, pociągnięcie prądu, założenie ogrodzenia...

A jeśli chodzi o kwitnące u mnie byliny to u mnie rządzi szałwia i jeżówki . Tak jak u Ciebie, tylko u mnie w większym bałaganie . A jakie jeżówki i szałwie kupiłaś???


Oczywiscie najpierw te mniej przyjemne sprawy,a potem to już planowanie i przyjemne sadzenie
Będzie się działo

Kupiłam kolejne Green Jewel i nowe szałwie wzięłam...okręgowa " Purple Rain" bo mam tylko omszone 2 odmiany a chciałam coś nowego ostatnio mnie wzięło na fiolety i limonki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies