Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 15:07, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Zakrecona napisał(a)
Ale masz duża gaurę, u mnie to przedszkole

Sierpniowe fotki bardzo ładne.

A chciałam jeszcze zapytać jak się miewa ten biedniejszy grab?


Gaurę już kupiłam taką dużą .
Graby wszystkie żyją, a najwięcej młodych, zielonych liści ma właśnie ten najbiedniejszy . Widocznie ten najmniej uschnięty nie dostał wystarczającego impulsu do wypuszczenia nowych listków.
Będę się nimi cieszyć w przyszłym sezonie. Teraz niech się korzenią.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:09, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
effka napisał(a)
Elegancka ta wizka Kasi_Cs, hortki to hortki, sprawdzają się prawie wszędzie
Piszę to ja, maniaczka hortkowa


Ja też uwielbiam hortensje ale widzę, że upodobania mi się w tym względzie nie zmieniają - podobają mi się tylko białe i limonkowe, słabo różowiejące .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:12, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Kasya napisał(a)

bardzo ladnie, moj placyk tez taki ma byc
pokazywalas gdzies jak robione bylo ?
co masz pod spodem ?


Kasiu, nie pokazywałam fotek z robót. Akurat w tym miejscu miałam pod żwirem czarną, plastikową szmatę położona bezpośrednio na ziemi. Po prostu odgarnęliśmy kamienie i ułożyliśmy płyty (eM z moim synem się trochę nagimnastykowali z wypoziomowaniem ziemi pod szmatą).
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:13, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu, super widoki, podoba mi się niebiesko biała tonacja w kwiatach...
wizka Kasi świetna, idź tym kierunkiem.
Oj faktycznie byłoby super móc w realu kopiować i wklejać


dzięki Basieńko, rzeczywiście takie wklejanki byłyby super
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:14, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
TAR napisał(a)
Kasia i u Ciebie rowniez zajrzalam na pierwsze strony, no kurka wodna udało Ci sie zrobic kawalek fajnego ogrodu w stosunku do tego co zastałas. Torcik z beza normalnie




Dzięki Tarciu . Jak mam ogrodowego doła to też sobie zaglądam na początek wątku . Bardzo terapeutyczne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 15:52, 13 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
mrokasia napisał(a)


Ewuniu, no właśnie zastanawiam się czy zamiast prosa mógłby być trzcinnik KF - staruje wcześnie i robi ładną kępkę liści. Chyba z nim spróbuję .
Wiosennego tam na razie nic nie ma i poza czosnkami nic mi nie przychodzi do głowy. Masz jakiś pomysł?

Z placyku jestem bardzo zadowolona, w ogóle ciesze się, że w końcu kupiliśmy te płyty, front od razu lepiej wygląda. Jeszcze musimy trochę żwiru dosypać.


KF byłby super. Ja mam Overdama i go uwielbiam. Przez te jasne paski jest taki srebrzysty. Trzcinniki wiosną szybciutko starują i robią piękną kępę juz zanim zakwitną.

Czosnki wiadomo, możesz posadzić wysokie w środku rabaty i niskie bardziej z przodu. Żeby coś kwitło od marca, to oczywiście krokusy, Anemone blanda (w czerwcu znikają i robią miejsce innym roślinom) w duecie ze Scilla siberica i Scilla bifolia. Poza tym narcyzy kwitnące wcześnie np. Narcissus Toto lub Actaea, Ornithogallum umbellatum, Leucojum vernum oraz późniejszy Leucojum aestivum 'Gravetye Giant'. Przyjęłam, że masz tam półcień, bo nie wiem dokładnie jak tam wygląda sytuacja świetlna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 16:49, 13 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Anda napisał(a)


KF byłby super. Ja mam Overdama i go uwielbiam. Przez te jasne paski jest taki srebrzysty. Trzcinniki wiosną szybciutko starują i robią piękną kępę juz zanim zakwitną.

Czosnki wiadomo, możesz posadzić wysokie w środku rabaty i niskie bardziej z przodu. Żeby coś kwitło od marca, to oczywiście krokusy, Anemone blanda (w czerwcu znikają i robią miejsce innym roślinom) w duecie ze Scilla siberica i Scilla bifolia. Poza tym narcyzy kwitnące wcześnie np. Narcissus Toto lub Actaea, Ornithogallum umbellatum, Leucojum vernum oraz późniejszy Leucojum aestivum 'Gravetye Giant'. Przyjęłam, że masz tam półcień, bo nie wiem dokładnie jak tam wygląda sytuacja świetlna


Zdecydowałam się właśnie na KF, jutro po niego pojadę .
Dzięki wielkie za propozycje wiosenne - rozumiem, ze to wszystko to cebule?
Tam mam słońce przez większą część dnia.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 17:27, 13 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
mrokasia napisał(a)


Zdecydowałam się właśnie na KF, jutro po niego pojadę .
Dzięki wielkie za propozycje wiosenne - rozumiem, ze to wszystko to cebule?
Tam mam słońce przez większą część dnia.


Juz teraz rozumiem ta ekspresowa przemianę.... jednego dnia decyzja a drugiego realizacja...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Brzozowadzie... 17:55, 13 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Eeee tam, zbieg okoliczności
A może mamy po prostu jakieś pokrewieństwo dusz?
Nie wyniuniane tylko fotki dobrze skadrowane .
Limce postaram się dogadzać, niech rośnie!

Zdecydowanie pokrewieństwo dusz!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 19:54, 13 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
mrokasia napisał(a)


Zdecydowałam się właśnie na KF, jutro po niego pojadę .


a mi mowi, ze szybka jestem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies