Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

KasiaBawaria 10:25, 17 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mgduska napisał(a)


O, to szkoda. A znasz tą osobę? Możesz do niej dotrzeć, pogadać?

U nas to standard. Ale nie tylko zielen miejska jest tutaj tak przycinana ale i drzewa w ogrodkach sasiadow. Pod linijke.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosialuk 18:47, 17 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Agatorek napisał(a)
Gosiu, nawet nie wiedziałam, że one się tak cudnie przebarwiają. Piękne bordo .
Dzięki za zdjęcie .

Prawda? Same liście zdobią.

Napia napisał(a)
Piękne miejsce tworzysz. "Bylinowa łąka" - sama nazwa wątku już zachęca do spacerowania po Twoim ogrodzie, co z przyjemnością czynię. Bardzo podobają mi się duże plamy bylin, przenikające kwiaty i faktury oraz rozległe przestrzenie. Twój ogród jest pełen powietrza Będę tu zaglądała

Jeszcze dużo jest do zrobienia, ale przecież cały czas coś zmieniamy. Oby tylko zawsze na lepsze.
Taka kwiatowa łąka wśród pól. Nic innego by tu nie pasowało.

KasiaBawaria napisał(a)

U nas to standard. Ale nie tylko zieleń miejska jest tutaj tak przycinana ale i drzewa w ogrodkach sasiadow. Pod linijke.

U nas o zieleń miejską dbają i są coraz ładniejsze skwerki, a pod blokiem to spółdzielnia pilnuje porządku i dba o zieleń jak za starych komunistycznych czasów. Jeszcze pana ze spółdzielni nie spotkałam od tego czasu.

Obsadziłam zieleń przy bloku bylinami i cebulowymi i teraz czekam na pierwsze krokusy, a tulipanom chyba jakieś ptaszyska wydziobują pąki. Jak coś rozkwitnie to się pochwalę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 19:33, 17 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Gosialuk napisał(a)
Dla Agnieszki hortensja Hot Red. Zdjęcie z 7 listopada, więc już trochę liści zwiało.



To ogrodową czy bukietowa?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 21:57, 17 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ogrodowa.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Milka 08:53, 20 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gosialuk napisał(a)
Ogrodowa.

Piękna odmiana, ale te ogrodowe zawsze ryzykowne.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 10:59, 20 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Piękna, to przebarwienie jest cudowne. Latem ma normalne zielone liście?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 13:16, 20 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Milka napisał(a)

Piękna odmiana, ale te ogrodowe zawsze ryzykowne.

Wiem Irenko, ale tym liściom nie mogłam się oprzeć. Ja ją kupowałam jesienią, właśnie tak pięknie wybarwioną.

Anda napisał(a)
Piękna, to przebarwienie jest cudowne. Latem ma normalne zielone liście?

Ewa nie wiem jeszcze. Dla tych jesiennych liści ją kupiłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:35, 26 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Przepraszam wprowadziłam wszystkich w błąd. Moje hortensje to nie Hot Red tylko Royal Red. Pomyliło mi się. Dopiero dziś przy grabieniu spojrzałam na zawieszkę.

A z innych spraw, to wiosennie słabo, kwitną jeszcze przebiśniegi, zakwitły 2 krokusy, bordowy ciemiernik jeszcze w pąkach. Za to udało się i przyjechała ekipa zrobić rozprowadzenie do biologicznej oczyszczalni. Teraz jeszcze muszę zamówić odpowiednie rośliny i posadzić. Bardzo się cieszę.

Wykopali dziurę w ziemi.



Wyłożyli geowłókniną i zasypali grubym żwirem



Na to poszedł drenaż.



Potem znowu żwir gruby, a potem drobniejszy. I efekt końcowy. Strefa bagienna jak marzenie.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:07, 26 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
No to kawał ciężkiej roboty za Wami A teraz pole do popisu by fajnie tą strefę zagospodarować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:09, 26 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Takie rośliny na razie mam w koszyku.

Pałka wodna szerokolistna 5 szt
kosaciec żółty 20 szt
Pałka wodna mini -Laxmana 10 szt
Tatarak zwyczajny - Acorus calamus 50 szt
Pałka wodna mini - Typha minima 10 szt.
Sit siny 5 szt.

Pontederia cordata 5 szt
Czermień błotna 5 szt
Łączeń baldaszkowaty 10 szt
Bobrek trójlistkowy 10 szt

Ta pierwsza partia to zdecydowanie oczyszczające, a ta druga uzupełnienie. Tylko nie jestem pewna czy to uzupełnienie przetrwa jak nie będzie miało przynajmniej 10 cm wody. Chodzi mi głównie o lato, bo obawiam się, że strefa bagienna może się robić mniej bagienna. Może ktoś ma jakieś doświadczenie i mi doradzi?
Do obsadzenia jest kwadrat o wymiarach 3x3 strefa rozsączania i planuję już rzadziej dosadzić rośliny poza tą strefą, w miejscu gdzie zbiera się woda.
Mogłabym jeszcze zamówić trzcinę ale się obawiam, że po jakimś czasie zostałaby tylko trzcina.
A i jeszcze mam w planie dosadzić krwawnicę pospolitą, ale to sobie ukopię w okolicy.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies