Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

zawitka 10:22, 23 lut 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Ale te zdjęcia wyżej piękne .tylko usiąść i pomarzyc .Jeszcze trochę i tak znowu będzie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Bee 14:30, 23 lut 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Anitka napisał(a)
[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/225/2259744/original.JPG[/img]




Gosiu, ależ piękna Twoja bylinowa łąka. Cudo! Uwielbiam naturalne ogrody. Wygląda jakby rośliny wysiały się same w uroczym zakątku a przecież wiem ile taki naturalny widok wymaga pracy.

Odkryłam właśnie wątek i będę go pochłaniać. Szkoda, ze masz inną glebę niż ja bo bym się zainspirowała
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Gosialuk 23:38, 23 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
antracyt napisał(a)
Na moczenie nasion nie wpadłam, dzięki.

Nie ma sprawy.
Roocika napisał(a)


Te dwie ostatnie paprocie spróbuję może i spróbuję pod brzozami kiedyś posadzić Wciąż mi chodzą po głowie paprocie pod brzozami.

U nas dziś śnieg spadł i nie stopił się w całości do wieczora.


Asiu sadź. U ciebie tyle wody, że nawet pod brzozami nie będzie im za sucho. Do zestawu paproci polecam jeszcze kokoryczkę wielkokwiatową.

anabuko1 napisał(a)

Cudnie jest. tak klimatycznie.
Mnie też Gosiu twój ogród zauroczył
pozdrawiam serdecznie


Aniu miło mi.
Czytałam u ciebie, że jeszcze nic nie działasz w ogrodzie. Prace ogrodowe zaczynasz od Ogrodowiska.

zawitka napisał(a)
Ale te zdjęcia wyżej piękne .tylko usiąść i pomarzyc .Jeszcze trochę i tak znowu będzie


Halinko czekam na tą zieleń i czekam. U mnie wiosna dopiero w kwietniu się zaczyna jak kwitną niezapominajki i narcyzy. Inne cebulowe słabo się czują w mojej glinie.

Bee napisał(a)



Gosiu, ależ piękna Twoja bylinowa łąka. Cudo! Uwielbiam naturalne ogrody. Wygląda jakby rośliny wysiały się same w uroczym zakątku a przecież wiem ile taki naturalny widok wymaga pracy.

Odkryłam właśnie wątek i będę go pochłaniać. Szkoda, ze masz inną glebę niż ja bo bym się zainspirowała


Witaj w moich skromnych progach. Zaraz zajrzę do ciebie. Niestety natura nierówno rozdziela swoje dary. Jak fajnie by było, jakbyśmy mogły nasze gleby wymieszać. Marzenie...
Tak kwitło w połowie czerwca.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 00:53, 24 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Gosia, czy ja dobrze kojarzę, że działkę masz bez ogrodzenia?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 18:01, 24 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Tak mam nieogrodzoną.

Ze względu na sarny ogrodziliśmy tylko rośliny użytkowe typu porzeczki, agrest, maliny. W pierwszym roku po posadzeniu miałam niektóre pędy porzeczek poobdzierane z kory. W roślinach ozdobnych też robią szkody. Najgorzej drzewka, bo po takim potraktowaniu usychają. Trzeba by jakąś siatką zabezpieczać i to nie tylko na zimę, bo wiosną też lubią podjadać. W zeszłym roku zjadły mi pędy kwiatowe wiązówki bulwkowej, wiązówki Venusta, rdestu i werbeny patagońskiej. Ale to mi tak nie przeszkadza, bo kwitnie co innego. Wszystkiego nie zjedzą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 00:00, 25 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
No właśnie temat saren pamiętałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 22:21, 02 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wczoraj pojechałam do Auch zobaczyć co oferują w kapersach na wiosnę i zakupiłam iryski syberyjskie. 3 sztuki - Concord Crusch te już mam, ale więcej nie zaszkodzi i 3 sztuki Imperial Opal.
Do tego dokupiłam jeszcze jedną sadzonkę rdestu himalajskiego Black Field - o ile to będzie faktycznie ten, bo 14 zł to nie mało za taką sadzoneczkę.

Wczoraj wycięłam jeszcze suche badyle z rabaty przed blokiem i połowę turzycy Ice Dance, bo i tak była na wpół sucha. Był na to już najwyższy czas, bo wszystkie cebulowe wystawiły już kły i musiałam mocno uważać by ich nie zadeptać. Ale krokusom jeszcze trochę zejdzie nim zakwitną.

A z mniej fajnych informacji, to osoba dbająca o zieleń wokół bloku znowu na krótko przycięła wszystkie krzewuszki i forsycje. Porządek musi być.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mirka 22:57, 02 mar 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosia ja ukorzeniałam Hortensje w wodzie i to z powodzeniem
Jak już puszczą listki to trzeba pamiętać o zraszaniu.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mgduska 08:40, 03 mar 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gosialuk napisał(a)


A z mniej fajnych informacji, to osoba dbająca o zieleń wokół bloku znowu na krótko przycięła wszystkie krzewuszki i forsycje. Porządek musi być.


O, to szkoda. A znasz tą osobę? Możesz do niej dotrzeć, pogadać?
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 12:42, 03 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Kurcze tak to jest jak za dbanie zabiera się ktoś bez pojęcia o temacie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies