Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Roocika 13:30, 03 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bardzo ładne kaliny nabyłaś!

Basia, a jak się zbiera nasiona traw i trzeba je jakoś przechować do wiosny.

Możesz coś więcej napisać. Może też moje brachytrych rozmnożę?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anpi 23:00, 05 paź 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Gosia, piękne kaliny.I bodziszek mnie zainteresował. Ja zakupiłam kilka rozanne i wcisnęłam w długą rabatę różano-powojnikową, ciekawe czy zdoła się tam rozpanoszyć?
Nie znałam też seslerii grenlee, już znam

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
bialydomek 10:35, 06 paź 2022


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
dziękuje pięknie za info,
kupiłam swoje kaliny, 4sztuki tez po 15 ale kilimandzaro było po 25, nie wiem z czego to wynikało?

i 2 morwy też zapodałam- ze względu na piękny żółciutki kolor... (owoce w dalszej kolejności, lub albo głównie dlatego aby mieć argument dobry dla męża do poszerzenia rabaty...,

skąpi mi naszego tawnika,... jakby to był cudo trawnik, a jest trawa a nie trawniczek !
Agatorek 15:06, 06 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Kaliny prześliczne . Będą płonąć na na Twojej łące.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 19:45, 06 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)

Ogród ci się zagęszcza i coraz piękniejszy
A nowe ,barwne roślinni teraz są wyjątkowe

Aniu, a w lecie już przekonana byłam, że nic już w tym roku się nowego u mnie nie pojawi.
Sroka kwiatowa we mnie siedzi.

ElzbietaFranka napisał(a)


Witam Gosiu

Też mam kalinę St'Keverrne, ale mam i Vatanabe i nie wiem która jest która podobne liście.
Z tymi Kalinami to się mam. Kupiłam Watanabe i Kilimandżaro jak były małe posadziłam nie zaznaczyłam która jest która i dopiero 2 lata temu różnice zauważyłam. Kilimandżaro ma mniejsze liście i kwitnie prawie non stop aż do mrozów. Watanabe szybko rośnie.
U mnie Watanabe się pięknie przebarwia od spodu czerwień burgund.

Kiedyś zachwycałam się trzmielina oskrzydlona owszem jest ładna jak się przebarwia,ale jest dużo krzewów które mają ciekawsze kolory. Jak piękna słoneczna jesień to dają popis.
Tegoroczna jesień nie rozpieszcza nas.

Gosiu dużo tego masz, ale masz gdzie sądzić to sądź.


Jesienne kolorki na drzewach i krzewach bardzo lubię.
Trzmielina oskrzydlona taki mocniejszy kolorek ma niż kaliny. W poprzednich latach nie dawała spektaklu, a w tym roku chyba ciut cieplej i mniej wietrznie, bo nawet te liście się na niej trzymają.
Sama zobacz jaka różnica.
Trzmielina oskrzydlona

Kalina Cascade


Basieksp napisał(a)
Ale kusicie tymi kalinami


Basiu jak tu nie kusić.
Urszulla napisał(a)


Podziałałaś nieźle, więc będą spektakle hortensjowe za rok molinii nie dzieliłam aż tak mocno, ale wiem że jak ma spulchnione i wilgotne podłoże to idzie jak burza. Z chęcią bym wymieniła zTobą sadzonki molinii, moje mają czarne kłoski

Natomiast sesslerie to jak głupie rosną w każdych warunkach, bardzo je lubię. Praktycznie w jednym sezonie jest duża kępa. I w kolejnym znów można dzielić. W moim odczuciu jest całosezonowa

Kaliny oglądałam na internecie po Twoich zakupach. No, kuszące są. U Ciebie na takim obszarze będą cudownie się prezentowały nawet z daleka. Onondaga jest kompaktowa, też fajna. A na watanabe na pniu szczepioną bym z chęcią zapolowała bo długo kwitnie
Ach, to forum!!!

Dla ciebie Ula zdjęcie z serii jak było i jak jest.
Tak było (miałam dwie takie sadzonki). To molinia Paul Petersen.



A tak jest. Na wiosnę się przekonam czy to było dobre posunięcie. Ale jeszcze w miarę ciepło.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:06, 06 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Bardzo ładne kaliny nabyłaś!

Basia, a jak się zbiera nasiona traw i trzeba je jakoś przechować do wiosny.

Możesz coś więcej napisać. Może też moje brachytrych rozmnożę?

Ja wcześniej zbierałam tylko z prosa i rosplenic. Po prostu zamykałam kłos w rękę i tak ciągnęłam w kierunku końca. Jak były nasiona gotowe, to same się odrywały przy tym i zostawały w ręce, a jak było za wcześnie, to nic się nie zbierało. U mnie jeszcze nic się nie odrywało. A jak się uda zebrać nasiona, to posieję jesienią do doniczki zadołowanej w ziemi. Niech natura robi swoje. Nie wiem czy trzcinnika trzeba stratyfikować. Za to wiem na pewno, że nie odróżnię jego siewki od zwykłej trawy.

anpi napisał(a)
Gosia, piękne kaliny.I bodziszek mnie zainteresował. Ja zakupiłam kilka rozanne i wcisnęłam w długą rabatę różano-powojnikową, ciekawe czy zdoła się tam rozpanoszyć?
Nie znałam też seslerii grenlee, już znam



Aniu przypuszczam, że Rozanne bez trudu się u ciebie zadomowi. Naprawdę długo kwitnie.



A tak wyglądają moje seslerie po podziale.
Jesienna



Grenlee




bialydomek napisał(a)
dziękuje pięknie za info,
kupiłam swoje kaliny, 4sztuki tez po 15 ale kilimandzaro było po 25, nie wiem z czego to wynikało?

i 2 morwy też zapodałam- ze względu na piękny żółciutki kolor... (owoce w dalszej kolejności, lub albo głównie dlatego aby mieć argument dobry dla męża do poszerzenia rabaty...,

skąpi mi naszego tawnika,... jakby to był cudo trawnik, a jest trawa a nie trawniczek !

Kalin na pewno nie pożałujesz.
A wiesz, że morwy też jeszcze mam na liście zakupów? Właśnie ze względu na ten kolorek jesienią. Będę podglądać u ciebie na razie.

Agatorek napisał(a)
Kaliny prześliczne . Będą płonąć na na Twojej łące.

Właśnie na to liczę. A jak twoje hortensje Hot Red?
Moje Royal Red tak się zaczynają przebarwiać. Krzaczki mizerne, bo wiosną przemarzły i chyba bodziszek za bardzo się rozpanoszył przy nich.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:44, 06 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Hortensje posadzone. Między nimi rozmnażam właśnie molinię i seslerię, z przodu posadziłam pysznogłówkę, a z tyłu posadziłam kamasje. Weszła tam też kalina Onondaga (widać kawałek w rogu), a z całkiem z tyłu kaliny amerykańskie 3 sztuki. Będą robić za tło.


Molinie się zaczynają przebarwiać.


Molinia Black Arrows, prawie jej nie widać na zdjęciu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:56, 06 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Pluskwica Brunette.

I druga nie wiem jaka, ale kwitnie dużo wcześniej.

Na koniec jesienne astry i pigwowiec.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basieksp 10:39, 07 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209

Sama zobacz jaka różnica.
Trzmielina oskrzydlona

Kalina Cascade


Jak dla mnie zdecydowanie kalina ładniej się prezentuje, trzmielina mam u siebie, a o kalinach zw takim kolorze muszę pomyśleć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 19:41, 07 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Pięknie się przebarwia ta kalina.
Mam u siebie jedną molinię i chyba źle ją wyeksponowałam, a właściwie schowałam za miskantami. Wiosną muszę pomyśleć o nowej miejscówce.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies