Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Alija 14:47, 09 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8600
Trzmielina ma bardziej jaskrawy kolor niż kalina, mnie obie się podobają, każda trochę inna.
Nie mam ani jednej molini, ciekawa trawa.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 23:55, 15 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Mnie się podobają obydwa krzaki trzmieliny i kaliny. Trzmielina ostry kolor. Moja takiego nie ma.
Chyba takie astry niebieskie z żółtym oczkiem też mam.

Jeżeli chodzi o molinie ona ma te kwiatostany bardzo delikatne i trudno jej zrobić fotkę. Za to w realu cudowna mam 2 szt i też latam z aparatem aby ją sfocic i guzik wychodzi.
Bardzo się cieszę, że kupiłam te marcinki. U Sylwii jak zobaczyłam odrazu mi się spodobały. One mają żółte oczko tak jak te niebieskie.
Gosiu ciepło u nas się zrobiło grzybów sporo. Niestety jest sucho i podlewam chociaż te zimozielone aby później jak będzie zimno nie stać z sikawka.
Jutro jeszcze dalszą część Tui.

Miłej niedzieli Gosiu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 09:00, 16 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gosialuk napisał(a)




Właśnie na to liczę. A jak twoje hortensje Hot Red?
Moje Royal Red tak się zaczynają przebarwiać. Krzaczki mizerne, bo wiosną przemarzły i chyba bodziszek za bardzo się rozpanoszył przy nich.






Miałam posadzić te ogrodowe do donic, ale całe lato się nad tym zastanawiałam i tu na forum poczytałam, że lepiej jednak do ziemi (zresztą jak wszystkie rośliny to wolą ). Dopiero niedawno posadziłam je na rabacie zaraz przy domu (rzadko pokazywałam, bo to stara rabata do poprawki), więc będą w miarę osłonięte od wiatru. No i tam mają większość dnia w cieniu.
Zrobię fotki jak przydybię lepsze światło, ale nie są tak przebarwione, jak Twoja. Ale też całkiem ładnie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 10:48, 16 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Gosia posadziłam wczoraj molinie od Uli, zachwyciły mnie u niej w realu Zobaczymy czy będą chciały rosnąć u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaBawaria 08:23, 17 paź 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kaliny piekne. Seslerie na pewno ci sie przyjma.Swoje dzielilam w upal latem i ani jedna nie wypadla.
Zazdroszcze ci tego miejsca
____________________
Zapraszam na kawe
Gosialuk 18:34, 17 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
antracyt napisał(a)
Pięknie się przebarwia ta kalina.
Mam u siebie jedną molinię i chyba źle ją wyeksponowałam, a właściwie schowałam za miskantami. Wiosną muszę pomyśleć o nowej miejscówce.

Zuza molinie też mają różny pokrój. Niektóre są takie bardziej pionowe, a niektóre rozkładają się jak wachlarz. Ale warto je wyeksponować. Ja lubię je zwłaszcza jak sie już na taki zółty kolorek przebarwiają.

Alija napisał(a)
Trzmielina ma bardziej jaskrawy kolor niż kalina, mnie obie się podobają, każda trochę inna.
Nie mam ani jednej molini, ciekawa trawa.

Tu masz rację, Ale kalina u mnie na pierwszym miejscu. Molinie są przeróżne, a ostatnio widziałam palczatkę. To też mało znana trawka, a bardzo ładna. Są takie dwumetrowe i niskie ok 60 cm tylko one lubią przepuszczalne podłoże i u mnie by się nie sprawdziły.

ElzbietaFranka napisał(a)
Mnie się podobają obydwa krzaki trzmieliny i kaliny. Trzmielina ostry kolor. Moja takiego nie ma.
Chyba takie astry niebieskie z żółtym oczkiem też mam.

Jeżeli chodzi o molinie ona ma te kwiatostany bardzo delikatne i trudno jej zrobić fotkę. Za to w realu cudowna mam 2 szt i też latam z aparatem aby ją sfocic i guzik wychodzi.
Bardzo się cieszę, że kupiłam te marcinki. U Sylwii jak zobaczyłam odrazu mi się spodobały. One mają żółte oczko tak jak te niebieskie.
Gosiu ciepło u nas się zrobiło grzybów sporo. Niestety jest sucho i podlewam chociaż te zimozielone aby później jak będzie zimno nie stać z sikawka.
Jutro jeszcze dalszą część Tui.

Miłej niedzieli Gosiu

Elu no właśnie napisałam wyżej, że jednak kalina dla mnie numer jeden.
Molinie ciężko uchwycić, jakoś w aparacie zbyt przejrzysta jest.
Marcinki w pięknym kolorze nabyłaś. Też dostałam od Sylwii sadzoneczkę i zobaczymy czy u mnie bedzie miał takiego powera jak u niej.
Ten weekend był piękny i sobotę udało się podziałać. A w niedzielę wypocząć.

Agatorek napisał(a)


Miałam posadzić te ogrodowe do donic, ale całe lato się nad tym zastanawiałam i tu na forum poczytałam, że lepiej jednak do ziemi (zresztą jak wszystkie rośliny to wolą ). Dopiero niedawno posadziłam je na rabacie zaraz przy domu (rzadko pokazywałam, bo to stara rabata do poprawki), więc będą w miarę osłonięte od wiatru. No i tam mają większość dnia w cieniu.
Zrobię fotki jak przydybię lepsze światło, ale nie są tak przebarwione, jak Twoja. Ale też całkiem ładnie

Przebarwień u ciebie nie brakuje. Klony, perukowce i judaszki zachwycają. Może hortensje za rok pokażą swoją urodę,

sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia posadziłam wczoraj molinie od Uli, zachwyciły mnie u niej w realu Zobaczymy czy będą chciały rosnąć u mnie

Prawda, że piękne? Tylko Wiola pisała, że molinie źle znoszą jesienne przesadzanie, dlatego swoich nie ruszałam. Na wiosnę się jeszcze umówimy. To boltonię i trzcinnika ci dam.

KasiaBawaria napisał(a)
Kaliny piekne. Seslerie na pewno ci sie przyjma.Swoje dzielilam w upal latem i ani jedna nie wypadla.
Zazdroszcze ci tego miejsca

Kasiu to fajnie jakby się udało, bo potrzebuję ich dużo, żeby były widoczne, a kasy za dużo nie chcę wydawać.
A ja podziwiam jak ty swoje miejsce na ziemi urządziłaś. U mnie jeszcze wiele pracy. Ale lubię to.

Kalina Caskade już trochę wytarmoszona przez wiatr.



Przegorzany jak mają odpowiednie tło, to i przekwitnięte zdobią.



Memory z krajobrazem w tle.



Kalina koralowa. Im większa tym ładniejsza.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:49, 17 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Trzcinniki brachytrycha z wiosennych zamówień.



Memory w cieniu. A na słońcu już listki mu całkiem spłowiały. Za to ten po słonecznej stronie świeci kwiatostanami z daleka.



Molinie. Dwie różne. I widać różnicę w pokroju.



A na koniec efekty mojego sobotniego działania. Oczyszczone i obsadzone siewkami rudbekii dwubarwnej. Rosną tam już przegorzany, dziewanny i wieczornik damski. Po drzewie pnie się powojnik montana. Jeszcze coś przed niego muszę wymyśleć.
W przyszłym roku się okaże jak wyszło.



Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 19:19, 17 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Oj a ja jeszcze dostaną sadzonkę mocno podzieliłam ... Jeszcze ciepła ziemia, może się uda...
Palczatkę nabyłam w piątek i posadziłam w łące.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 19:33, 17 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta kalina japońska jest piękna i bardzo bardzo się komponuje. A hortensje nabiorą masy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magara 23:36, 17 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Gosia, Ty chyba bardzo dużo w tym sezonie ogrodowo-działkowo zdziałałaś Takie mam wrażenie
Miskant memory - kolejny rok mija kiedy sobie mówię, że muszę o nim pamiętać i znaleźć dla niego miejsce
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies