Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

ElzbietaFranka 23:25, 28 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Chryzantemy z pierwszej fotki z żółtym oczkiem mam są bardzo ładne. Dostałam wiosna od Irenki i ładnie się rozrastają. Muszę je przesadzić dać im więcej miejsca.

2 ostatnie fotki przepiękna chryzantema. Nie ważne, że wysoka zawsze można ją czymś posadzić. U mnie jeszcze niektóre w paczkach.

Odnośnie bodziszkow też będę od wiosny eksperymentować. Spróbuję zadołować kilka pędów może wypuszcza korzenie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:43, 29 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Co do tej chryzantemy z żółtym oczkiem to Wam napiszę, że ją trzeba najpóźniej w czwartym sezonie podzielić i przenieść na nowe miejsce bo potem zaczyna słabnąć i zamiera. Ja tak swoje straciłam, a miałam w czterech miejscach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 19:05, 31 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)
Ależ fajnie te przegorzany wyglądają no super. Fajny pomysł. One tak ci się rozrosły ? Czy tak dużo ich tam masz posadzone ?

Aniu w tamtym miejscu dwie sztuki rosną już kilka lat. Mam jeszcze w dwóch miejscach, to jedne były niziutkie i kwitły mizernie, a drugie posadzone w tym roku, zbudowały ładne rozetki i czekam na przyszłoroczny pokaz od nich.
Mirka napisał(a)





Gosia te Irysy przesadzone powinnaś przyciąć tak na 10 cm. wtedy się szybciej ukorzenią.
Ps. Jesień masz ładną


Mirko pewnie tak, ale jakoś od razu tego nie zrobiłam i tak zostały.
Jesień jak jest słoneczna, to pięknie koloruje świat. Żałuję, że tylko z jednej strony są graby, bo olchy się nie przebarwiają.

Roocika napisał(a)
Ładne te chryzantemy Gosiu, one zimują tak?

Kawałek po kawałku i do przodu. Ogólne widoki są urokliwe!

Tak Asiu zimują.
Ty też tak działasz, no bo jak inaczej na takim areale sobie poradzić?
Plan na skarpę z trawami fajny rozrysowałaś. Pewnie będę coś zgapiać.

ElzbietaFranka napisał(a)
Chryzantemy z pierwszej fotki z żółtym oczkiem mam są bardzo ładne. Dostałam wiosna od Irenki i ładnie się rozrastają. Muszę je przesadzić dać im więcej miejsca.

2 ostatnie fotki przepiękna chryzantema. Nie ważne, że wysoka zawsze można ją czymś posadzić. U mnie jeszcze niektóre w paczkach.

Odnośnie bodziszkow też będę od wiosny eksperymentować. Spróbuję zadołować kilka pędów może wypuszcza korzenie.

Te ostatnie chryzantemy muszę przesadzić, bo na razie rosną przy porzeczkach na tymczasowym przechowalniku.
Z bodziszkami próbuj koniecznie. Ja jeszcze Rozanne będę próbowała na wiosnę rozmnożyć.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do tej chryzantemy z żółtym oczkiem to Wam napiszę, że ją trzeba najpóźniej w czwartym sezonie podzielić i przenieść na nowe miejsce bo potem zaczyna słabnąć i zamiera. Ja tak swoje straciłam, a miałam w czterech miejscach.

To w takim razie kolejna roślina do przesadzenia na wiosnę. Może znajdę jej lepsze miejsce, bo szkoda byłoby aby znikła.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 13:18, 01 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Cieszę się, że plan Co się spodobał. Małe kroki uczą cierpliwości, chociaż chciałoby się wszystko na raz robić
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 19:17, 06 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Gosialuk napisał(a)
I na koniec jak zwykle ogólne widoczki. Fajnie, że słonko dodało uroku tym jesiennym zdjęciom, bo następna sesja listopadowa dopiero.



Fajna sesja, widzę że miejsce za miejscem ogarniasz.. idzie Ci coraz lepiej
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 22:22, 06 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do tej chryzantemy z żółtym oczkiem to Wam napiszę, że ją trzeba najpóźniej w czwartym sezonie podzielić i przenieść na nowe miejsce bo potem zaczyna słabnąć i zamiera. Ja tak swoje straciłam, a miałam w czterech miejscach.



O dobrze wiedzieć,że trzeba z nią wędrować.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 10:31, 08 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Tak trzeba przesadzać one to lubią .A zeby ładnie się rozrastały to trzeba je na wiosnę uszczykiwać .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 22:52, 08 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Cieszę się, że plan Co się spodobał. Małe kroki uczą cierpliwości, chociaż chciałoby się wszystko na raz robić

Asia choćbym chciała, to i tak sama tyle nie ogarnę, zwłaszcza w weekendy. Widać progres i to najważniejsze. Cierpliwa ponoć też jestem.
Urszulla napisał(a)


Fajna sesja, widzę że miejsce za miejscem ogarniasz.. idzie Ci coraz lepiej

Ula staram się.
ElzbietaFranka napisał(a)


O dobrze wiedzieć,że trzeba z nią wędrować.


zawitka napisał(a)
Tak trzeba przesadzać one to lubią .A zeby ładnie się rozrastały to trzeba je na wiosnę uszczykiwać .


Postaram się zapamiętać, bo chryzantemy lubię za tą dawkę koloru w ten listopadowy czas.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 16:16, 09 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dubelek.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agatorek 20:56, 09 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gosialuk napisał(a)
I na koniec jak zwykle ogólne widoczki. Fajnie, że słonko dodało uroku tym jesiennym zdjęciom, bo następna sesja listopadowa dopiero.



Świetny jest ten widok , wcale nie wygląda na jesienny

Ładne masz chryzantemy, muszę w przyszłym roku sobie gdzieś posadzić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies