Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

zawitka 10:06, 03 sty 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Oj chyba zacznę oglądać kaliny
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 20:17, 23 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dziękuję za pozdrowienia i życzenia.

W sobotę w końcu udało się nam wybrać na działkę zobaczyć co tam się wyprawia.
Niestety niemiłą niespodziankę mieliśmy, bo akurat prądu w całej okolicy nie było. A bez prądu nie ma herbatki ani obiadku ani ciepłej wody do mycia. A i radyjka się nie posłucha. A takie mieliśmy plany na nocleg na działce.
W dodatku mamy awarię w domku, zaczął przeciekać przepływowy ogrzewacz wody (zalało łazienkę). Więc tylko posprzątaliśmy i jak niepyszni zabraliśmy się z powrotem.

Ale okolica pięknie wyglądała pod śniegiem. To pewnie moje jedyne zdjęcia zimowe, bo poprzedni atak zimy oglądałam tylko przez szybkę.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:30, 23 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Na pierwszym zdjęciu widać przechyloną wierzbę. Będzie do wycięcia.



I to tyle zimowych widoków.

Na pocieszenie zamówiłam sobie nasionka.
Goździk kartuzek, szeleżnik mniejszy, czarcikęs łąkowy, ostrogowiec biały, jarzmianka biała, penstemon wysoki biały i żeleźniak russela.
I chyba wypróbuję na nich siew zimowy, bo do wiosny jeszcze daleko.

A tak poza tym, to przeglądam oferty szkółek, sama nie wiem po co, bo planów zakupowych nie mam i się potem przed zakupami muszę powstrzymywać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 21:43, 23 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
Gosiu, pięknie działka wygląda pod śniegiem. U nas też w sobotę zasypało i pół dnia nie było prądu.
Niemiłe niespodzianki niestety się zdarzają, samo życie.
Ciekawe nasionka zamówiłaś, większości nie znam, ale ładnie się nazywają.
Też przeglądam oferty szkółek.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 22:58, 23 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Jak przeglądacie oferty to ciekawe kto wykupił w wszystkie czosnki
a propos zakupów roślin...to chyba najlepszy o tym czasie biznes zaraz po parafarmaceutykach

Masz piękną zimę w górach i niespodzianki instalacyjne, w zimie zawsze coś wyskakuje
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 23:10, 23 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Oj to faktycznie niemiła niespodzianka Może były silne mrozy i rosszczelniło ???
Ale widoki masz obłędne Tylko tej wierzby szkoda.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:40, 23 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Gosia, widoki zachwycają Zima poza miastem ma moc
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 20:45, 26 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Alija napisał(a)
Gosiu, pięknie działka wygląda pod śniegiem. U nas też w sobotę zasypało i pół dnia nie było prądu.
Niemiłe niespodzianki niestety się zdarzają, samo życie.
Ciekawe nasionka zamówiłaś, większości nie znam, ale ładnie się nazywają.
Też przeglądam oferty szkółek.

Przyzywamy wiosnę.
Ja mam w koszyku parę roślinek, ale czekam jeszcze na jednego bodziszka aż będzie dostępny.
A tak to próbuję z nasionkami, bo na moim areale, to z torbami bym poszła.

Urszulla napisał(a)
Jak przeglądacie oferty to ciekawe kto wykupił w wszystkie czosnki
a propos zakupów roślin...to chyba najlepszy o tym czasie biznes zaraz po parafarmaceutykach

Masz piękną zimę w górach i niespodzianki instalacyjne, w zimie zawsze coś wyskakuje

Jak czosnki, to nie ja.
Ceny teraz zwalają z nóg. Cieszę się, że mam już sporo swoich roślin. Te mogę dzielić do woli.
Niespodzianka niemiła, ale cóż...

sylwia_slomczewska napisał(a)
Oj to faktycznie niemiła niespodzianka Może były silne mrozy i rosszczelniło ???
Ale widoki masz obłędne Tylko tej wierzby szkoda.


W sumie nie wiem. Nie spuściliśmy wody, bo mieliśmy jeszcze jechać, ale mieliśmy wyjazd, potem ja miałam operację na cieśń nadgarstka i byłam unieruchomiona, później święta. A po świętach mąż się rozchorował, potem ja , potem znowu on i córa i tak zeszło. W sumie ponad dwa i pół miesiąca nas nie było. Nauczka na przyszłość.

Magara napisał(a)
Gosia, widoki zachwycają Zima poza miastem ma moc

Było pięknie, choć bez słońca. I pomyśleć, że tydzień wcześniej co niektórzy porządki ogrodowe robili.

Na poprawę humoru, to gmina chyba będzie dalszy ciąg drogi utwardzać i dojazd będzie lepszy, bo opalikowali granice drogi, aż za naszą działkę. Tak więc trzymajcie kciuki, by planów nie zmienili.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:49, 26 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mam nadzieje, ze ręka wraca do sprawności. Kurcze coraz więcej ogrodniczek z cieśnią lub łokciem tenisisty znam. Coś kurde ogrody naszym rękom nie służą....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 21:24, 26 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
To raczej bardziej ogólna przypadłość. U mnie akurat lewa ręka, a praworęczna jestem. Właśnie się rehabilituję. Na wiosnę będę zdrowa jak rybka. Myślę, że akurat ruch w ogrodzie wszystkim lepiej robi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies