Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Bogdzia 21:29, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariposa napisał(a)


Byłam tam dzisiaj z samego rana, ruchu na giełdzie nie było, sprzedawców też nie za dużo, ale szczerze mówiąc miałam za mało czasu na wszystko i wolałam pooglądać niebieskie dywany (jeszcze nic nie sadzę, w zasadzie nawet nie mam planów rabat, więc unikam pokusy kupowania na hurra!)


Dzięki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Nikita 08:10, 12 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ela, w którym miejscu są te lazurowe łąki ???
Ja czekam na tulipanowy festiwal w Botanicznym.

Ogrom pracy masz z tą twoją gliniastą ziemią, ale jak już sobie wszystko robisz i nasadzenia będą to będziemy u ciebie cały czas siedzieć i podziwiać !!!!!
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Mariposa 22:03, 13 kwi 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Nikita napisał(a)
Ela, w którym miejscu są te lazurowe łąki ???


Park Klepacza - między Katedrą a Sukcesją, przy Rektoracie PŁ. Spytaj Asi, czy nie przekwitły już, bo miała być dzisiaj w Ł.
____________________
Ela Motylogród
Kojak 22:25, 13 kwi 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Na ogrodzeniu wydziału budownictwa I architektury, za samolotem, syn mówi ze jeszcze kwitną. Co zabawne dwadzieścia parę lat temu też pięknie wyglądały.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Mariposa 23:24, 05 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Nareszcie mam chwilę na O, więc zdam relację z pola bitwy - bo walka o ogród rozpoczęta!
Cały tydzień majówkowy pod znakiem wideł i kopania. Tydzień temu dopiero można było spokojnie wjechać i przeorać (jeszcze raz dziękuję za pomoc!) - bez tego nawet bym tej gliny nie ruszyła, a tak powoli, ale działam. Jednak przekonałam się, że muszę to zrobić ręcznie, bo kultywator wyciągnął na powierzchnię max 1/5 tego, co w niej siedziało - ile korzeni (małych, dużych i ogromnych), gruzu (najciekawsze były fragmenty kafli piecowych!), kamieni, szkła, elementów metalowych, kłączy perzu i skrzypu - aż trudno uwierzyć!
Jeszcze dużo przede mną, ale nie poddaję się! Sąsiedzi co chwilę do mnie zaglądają i mi kibicują, a jeden wciąż przypomina, która godzina i że czas zrobić sobie przerwę! (fakt, chwilami wpadam w trans...)
O dziwo, to nie kręgosłup najbardziej dokucza, a ręce i dłonie, od wyciągania i rozbijania ciężkich i zbitych grud gliny.
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 00:05, 06 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu dużo sił Ci życzę,sama wiem co to za robota to urabianie gliny ale warto się pomęczyć. Fajnych masz tych sąsiadów,posłuchaj ich czasem i złap oddech
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 00:10, 06 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Kibicuję poczynaniom Ty miałaś mokro, a my walczymy z suszą o przetrwanie roślin U nas nie padało od ostatniego śniegu, którego spadło 2cm jeszcze przed tymi mrozami 20 stopniowymi i od tamtej pory nic Takiej suszy wiosna nie pamiętam, mam od razu lato.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariposa 19:55, 06 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kibicuję poczynaniom Ty miałaś mokro, a my walczymy z suszą o przetrwanie roślin U nas nie padało od ostatniego śniegu, którego spadło 2cm jeszcze przed tymi mrozami 20 stopniowymi i od tamtej pory nic Takiej suszy wiosna nie pamiętam, mam od razu lato.


Sylwia, u nas w zasadzie też nie padało, kilka razy burze podchodziły, ale tylko raz był deszcz i to symboliczny. Ta mokrość to zasługa mojej kochanej gliny - wierzch jak skorupa, a w głębi mokro. Doniczki, które przywiozłam wiosną, podlewam codziennie, a te, które zadołowałam jesienią, nie podlałam jeszcze ani razu!
Ale z drugiej strony - tylko dzięki temu, że nie padało mogę kopać - w ubiegłym roku woda stała na działce do końca maja!
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 21:35, 06 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pokażę Wam moją glinę, choć widoki takie pewnie nie raz oglądaliście - tak wygląda, jak wyschnie

a takie cuda można z niej robić, jak jest mokra

Może zamiast tworzyć ogród, trzeba było najpierw wziąć się za garncarstwo?
____________________
Ela Motylogród
Kojak 21:42, 06 maj 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Patrząc na Twoje zdjęcia to cieszę się że mam piach. A może się mylę?
____________________
TomekSosnowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies