Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Dragonka 14:23, 31 gru 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Elu, samych dobrych ogrodowych( i nie tylko) realizacji w Nowym Roku
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Renii 09:56, 01 sty 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witam cię w Nowym roku. Wszelkich pomyślności ogrodowych
Ja też odradzam róże New Dawn tak jak dziewczyny piszą jest bardzo delikatna i do tego smieciuszka. Kupiłam ją mojej mamie i chyba muszę wymienić na inną
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Mariposa 19:51, 01 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dziękuję za życzenia!

Czas biegnie nieubłagalnie, 2019 nam nastał!

Jestem z Wami już rok - minął on pod znakiem ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej pracy fizycznej nad glebą, podtrzymywanej wizją pięknego, bujnego ogrodu. Dziękuję Wam za każde odwiedziny, każdy wpis, który wyznaczył mi drogę, jaką powinnam kroczyć w moim ogrodzie, aby ta wizja się ziściła.

U progu Nowego Roku życzę Wam i sobie nieustającego zapału, sił do wdrażania w życie naszych planów ogrodowych i jak najwięcej chwil, kiedy patrząc na swoje dzieło będziemy mogli westchnąć "warto było!"
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:06, 01 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Podsumowując Wasze komentarze - niestety, 5:1 na "nie" dla New Dawn. Trudno, ale trzeba przyznać, piękna ci ona...

Ewo, dziękuję za wskazanie Robaczkowego ogrodu, czytam i oglądam z zapartym tchem! Cieszę się, że podobają Ci się róże, które wybrałam. Mam świadmość, że moje wybory róż opierają się tylko na opisach internetowych, dziękuję więc za wszelkie podpowiedzi na temat tych sprawdzonych przez was odmian. Hansestadt Rostock bardzo mi się podoba, a zapach to dodatkowy plus dla niej.
Róże, jak pisałam na początku wątku, to moje must have, na pewno na tej jednej różance się nie skończy

Co myślicie, żeby zamiast New Dawn, posadzić przy pergoli polecaną przez wielu Eden Rose?



____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:13, 01 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Ma_ciejka napisał(a)
Melduję, że zadanie odrobione przeczytałam cały wątek i co tu dużo pisać - nad zdjęciami z Twojego przygotowania gleby opadła mi szczęka! w życiu takiej perfekcji nie osiągnę - mission impossible, ale na pewno będziesz dla mnie wielką inpiracją.


A ja czuję, że jesteś bardzo zdyscyplinowaną osobą i osiągniesz wszystko, co sobie zaplanujesz! Trzymam kciuki!
____________________
Ela Motylogród
Gruszka_na_w... 21:33, 01 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Mariposa napisał(a)


Co myślicie, żeby zamiast New Dawn, posadzić przy pergoli polecaną przez wielu Eden Rose?


Wielką znawczynią róż nie jestem, ale z moich osobistych doświadczeń i tego, co podczytywałam na forum, to Edenka wymaga u nas okrywania na zimę. Ma tendencję do przemarzania. Odbija, ale w sezonie już nie uzyskuje wysokości dającej efekt przy pergoli. Ona chyba klasyfikowana jest jako róża parkowa, która przy odpowiednich warunkach osiągnie wysokość 2 m.
Przy pergoli potrzebna byłaby jakaś silniejsza róża pnąca. Ewa pewnie coś doradzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mariposa 22:28, 01 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
A Utersener Klosterrose? Też mi się podoba.
O ile dobrze kojarzę, Pszczółka chyba ma. Muszę podpytać.
____________________
Ela Motylogród
Anda 22:50, 01 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Elu, roze pnace sa wymagajace. Najlepiej sadzic takie, ktore nie sa zbyt monstrualnych rozmiarow. Polece Ci pare do rozwazenia:

Guirlande d'Amour - posiada certyfikat ADR, pachnie i kwitnie bardzo obficie, ale z przerwa
Frau Eva Schubert - zdrowa, lekko pachnaca
Jasmina - posiada ADR, zdrowa i lekko pachnaca
Camelot - posiada ADR, ma miekkie pedy - mozna ja dobrze prowadzic, lekko pachnie
Mme Isaac Pereire - moj ulubieniec, piekny kolor, zapach cudowny
Zéphirine Drouhin - nie ma kolcow, pachnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dragonka 18:41, 02 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Mariposa napisał(a)
Podsumowując Wasze komentarze - niestety, 5:1 na "nie" dla New Dawn. Trudno, ale trzeba przyznać, piękna ci ona...


kurczę, a ja ją miałam jako numero uno na mojej liście różano-kwiatowej No dobra, przyznaję się bez bicia- to była moja jedyna pozycja różana Dobrze, że dziewczyny podpowiadają Ci inne fajne róże, popodglądam i ja
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
anna_t 18:48, 02 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ja mam 6szt Louis Odier, pięknie pachnie ale szybko coś łapie. Ja robię od wczesnej wiosny oprysk RT i PW i w miarę się trzyma ale przy stosowaniu chemii pewnie by było jeszcze lepiej. Ogólnie polecam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies