Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 09:00, 31 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
nicol21 napisał(a)
Najlepszego na Nowy Rok!
Fajne to pudełko!


Dzięki, dzięki Nawzajem!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:40, 31 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Mgduska napisał(a)
Tak było w poniedziałek








czyli cudnie, dlatego się przeziębiłam - szaleliśmy na biegówkach Żal było odpuścić, i racja, teraz wszystko puszcza, więc jak tylko możemy, korzystamy z okazji


Aaaa, pudełko, gdzie ja mam to pudełko - jest:
z zewnątrz jak najprościej, żeby nie zakłócało wnętrz mieszkalnych i tylko zaznaczone, z której strony się otwiera, wewnątrz weselsze Bardzo prosto w sumie, ale chyba fajne, ja bym takie mogła mieć




Też korzystałam z takich temperatur i pogody, a nowy rok przywitam z katarem
Pudełko przyjemnie zapowiada wiosnę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:44, 31 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Mgduska napisał(a)


Twój wpis daje nadzieję - w łikend ruszam z wysianiem baldaszkowych

Książka fajna, pełna tak pięknych zdjęć, że musiałam sobie rozłożyć na raty pierwsze oglądanie Zaczęłam czytać, już po wstępie widzę, że jej podejście do ogrodu bardzo mi pasuje. Fajnie pisze o zimozielonych, o szkielecie ogrodu - że jest bardzo ważny, że go docenia, ale nie kocha Że to, co ją nakręca to kolor, kwiaty. I o tym, jak co roku zimą planuje nowe kompozycje.
Ciekawie o daliach - od paru lat w ogóle ich nie wykopuje - szczęściara -a pomysł na ślimaki ma taki, że sadzi pomiędzy daliami bardzo dużo roślin dających pokarm ptakom - głównie jednorocznych traw. Odkąd plącze się tam więcej ptaków, nie ma problemu ze ślimakami.

Widziałam na ista zdjęcia z jej rabat daliowych. Przykryte grubą warstwą kompostu i okratowane tak, że rzeczywiście ciężko by było karpy wykopywać. A zdjęcia z sezonu letniego to po prostu bajka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 10:07, 31 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Książkę Sary mam na liście do kupienia. Ciekawa? Na Amazonie tylko okładka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mgduska 10:53, 31 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
inka74 napisał(a)
Książkę Sary mam na liście do kupienia. Ciekawa? Na Amazonie tylko okładka


Ciekawa, na razie zrelacjonowałam (wyżej) tyle, ile zdążyłam przeczytać.
Jeśli rozmawiacie o Roku ogrodnika Capka, to muszę powiedzieć, że to jest jedna z moich ulubionych książek. Zasiadam sobie czasem do niej, żeby się posilić humorem jak kawałkiem tortu - to jest stuprocentowy poprawiacz nastroju, a pod każdym zdaniem mogę się podpisać obiema rękami, bo wszystko, co pisze o ogrodnikach to szczera prawda
Szkoda tylko, że nie jest wznawiana, bo ceny osiąga straszliwe. Ale tyle w niej fajnych słów, co kalorii w tabliczce czekolady z orzechami w karmelu, więc warto ją mieć
____________________
Sałatka pokrzywowa
inka74 11:24, 31 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dokładnie o niej rozmawiamy mi udało się ją kupić jeszcze w miarę znośnie bo kupon miałam do wykorzystania i dostawę darmową
Tak, jest to ogromna porcja bardzo dobrego humoru. Ale trzeba mieć dystans do siebie. I swoich małych manii. Dawno się tak nie uśmiałam. Połknęłam w jeden wieczór

A co do książki Sary - jakbyś miała chwilę kiedyś - zrób proszę kilka zdjęć jak w środku jest zorganizowana.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magara 13:58, 31 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
Filmik o zimowym sianiu obejrzany - musiałam tylko dźwięk wyłączyć bo nie byłam w stanie się na tekście skupić
Czyli torebka z maczkami na wierzch i do roboty
Pudełko eleganckie, chwalipięctwo pożądane
Zazdroszczę Wam możliwości wysiewów w domu, u mnie parapetów jak na lekarstwo a do tego temperatura w nocy mocno spada. Zastanawiam się czy rozwiązaniem byłaby mini szklarnia, taki regał z folią...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 21:34, 31 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Tak było w poniedziałek








czyli cudnie, dlatego się przeziębiłam - szaleliśmy na biegówkach Żal było odpuścić, i racja, teraz wszystko puszcza, więc jak tylko możemy, korzystamy z okazji


Magda, nie wiem co napisać, zatkało mnie- coś za dużo nas łączy
My w ogrodzie w Święta:
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 16:08, 01 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Czyli co dziewczęta, mam iść rzucić nasiona moich maczków teraz? Kalifornijskie też?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 16:52, 01 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Możesz sypnąć część nasion teraz, a resztę na wiosnę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies