Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Judith 13:22, 17 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
OdettaZ napisał(a)
[...] Co do odpalenia kosiarki, to np mam sąsiada, który tak : jak ma na popołudnie do pracy, to robi takie roboty rano, jak ma na rano, to robi rzeczy przy domu po południu. Czasami się trafia, że robi w sobote, bo np musi w niedziele jechać do pracy i nie ma kiedy tego ogarnąć. Samo życie

No ale chyba takie zachowanie jest właśnie właściwe...? Oczywiście z dokładnością do tego, czym dla kogo jest rano. Na mojej uliczce - nie wcześniej niż 10.00.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
tulucy 19:15, 17 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nas kiedyś sąsiad obudził kosiarką spalinowa w sobotę o 6.00. punkt. Wiedział, że już po ciszy nocnej. Pół ulicy na nim psy wieszało... A on biedny chciał trawę skosić przed powrotem rodziny z urlopu.

Ja całą sobą jestem za rozmową. Ale to tak, jak Daga wspomniała, trzeba mieć z kim.
My też w sobotę dużo hałaśliwych prac wykonujemy oczywiście. Ale nie pod wieczór, jak już wszyscy zaczynają świętowanie. U nas to słychać, że już grille idą w ruch.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 21:46, 17 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)
Ale dziewczyny chyba nie macie żalu do kogoś że ogarnia ogród w sobotę bo chyba każda z nas w większości to robi . U mnie w sobotę większość odpala kosiarki, piły i inne sprzęty i dla mnie to jest normalne bo w tygodniu wszyscy pracują często do wieczora.
Natomiast w niedzielę jest cicho i tego raczej wszyscy przestrzegają. Ja jak coś robię to takie prace żeby nie hałasować.


Jasne, że nie mam żalu o sobotę Chodzi wyłącznie o dni świąteczne. Znakomita większość ludzi tego przestrzega. Ale jak widać, nie tylko u mnie, zawsze się znajdzie jakiś kosmita, co nie wie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 21:53, 17 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
zgadzam się, że nie z każdym da sie porozmawiać - są ludzie, którzy nawet na delikatnie zwróconą uwagę reagują agresją, choć wiedzą, że nie mają racji i nie czynili niestosowności z premedytacją - wtedy kartka pocztowa jest jakimś rozwiązaniem. Są też ludzie, którym się delikatnie tłumaczy, a to i tak nic nie daje, bo dla nich moje jest najmojsze i niech reszta świata się dostosuje, zrezygnuje ze swoich potrzeb. W razie sprzeciwu są w stanie posunąć się do zachowań agresywnych i radzenie tutaj, by za wszelką cenę utrzymać dobre relacje z takim sąsiadem jest oczekiwaniem nadmiernym. Mi na przykład sąsiad zakopał szambo bez dna tuz przy moim płocie, do tego przedtem podniósł teren na swojej działce - w efekcie wszystko spływałoby do mnie. I tez był w szoku, że się na to nie zgadzam. I żadne tłumaczenie i prośby nic nie dały.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:03, 17 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czyli ostatecznie wycofał się z pomysłu?
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:12, 17 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Czyli ostatecznie wycofał się z pomysłu?

a coś Ty, wybudował mimo protestów
dopiero na groźbę zgłoszenia do nadzoru budowlanego wykopał to szambo (na moim terenie w ogóle nie wolno budować szamb - plan zagospodarowania przestrzennego nie dopuszcza)
wkrótce po tym miałam wejścia na działkę, powyrywane krzaki pomidorów, połamane krzaki borówek, powybijane szyby i podpalona ławkę i podłogę na tarasie.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:15, 17 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A to ten, przypominam sobie, opowiadałaś. Matulu, ręce opadają. I pewnie po tym wszystkim on się Tobie przestał kłaniać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:20, 17 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
wiesz, ja nie mówię, że to on mi te wszystkie szkody uczynił- ja tylko piszę, że po nakazie wykopania, ktoś mi zdewastował działkę

a ten sąsiad od szamba jak kosi trawę blisko mojego ogrodzenia to ZAWSZE w okularach przeciwsłonecznych Choćby nie wiem jak pochmurno było
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:33, 17 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie no, oczywiście
Wyrzut sumienia mu siedzi w oczach i pewnie byś go dostrzegła. Pozytywny objaw, jak by nie było
____________________
Sałatka pokrzywowa
KasiaBawaria 09:23, 18 lis 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
OdettaZ napisał(a)
To i ja może dołączę się do dyskusji. Prawda jest taka, ze trzeba dobre relacje utryzmywać z sąsiadami. Ważna jest też rozmowa, oczywiście taka po przyjacielsku. uwierzcie, że wiele razy pomogło. Co do odpalenia kosiarki, to np mam sąsiada, który tak : jak ma na popołudnie do pracy, to robi takie roboty rano, jak ma na rano, to robi rzeczy przy domu po południu. Czasami się trafia, że robi w sobote, bo np musi w niedziele jechać do pracy i nie ma kiedy tego ogarnąć. Samo życie


Nie z kazdym sie da swoja sadsiadke prosilam o przyciecie krzaka przy ulicy ktory polowe chodnika zakrywa i to przy miejscu parkingowym.Przejsc sie nie da nie zahaczajac o kolce. To na mnie naskoczyla, ze mam ciac swoj bluszcz a tne 4 razy do roku. No ale ona chce bym ciela co miesiac, bo juz 2 cm jej przeszkadzaja Krzaka nie przyciela. A ten bluszcz mi wyrzuca na podjazd jak cos utnie. My np.tez w soboty wyciagamy kosiarke, jak zreszta masa innych sasiadow. Nie ma kiedy w tygodniu a czasem i w sobite sie nie da. Moje dzieci maja w odleglym o 100 km miescie dodatkowe zajecia z polskiej szkoly. W tygodniu sie pracuje. No ale u nas wiekszosc kosi w soboty. wyciaga maszyny,naprawia plot czy przycina zywoploty.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies