Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

sylwia_slomc... 10:06, 05 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Do samodzielnego kładzenia chyba faktycznie panele najlepsze, zastanawia mnie czemu Ci taka szpara między nimi zostawała bo nie powinno jej raczej być. Po wciśnięciu pióra w wpust panel do panela powierzchnią powinien się stykać jak całość.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 10:10, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To właśnie ta V-fuga, chyba. Są panele które są "na styk", te mają "fugę" dookoła. Wolałabym bez fugi. Choć teoretycznie wyglądają bardziej jak "deski" i chyba o to chodzi w tej fudze?

buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 11:23, 05 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przy wzorze we francuską jodełkę V fugą raczej zbędna, tu potrzebne jest wrażenie parkietu. Tak jak piszesz ona daje wrażenie deski co mi się podoba.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 11:27, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dokładnie. Niestety jodełki z innej firmy nie ma w Casto. Oddam dziś płytki i panele, zobaczę w LM czy mają i co. Tyle że wtedy do Krakowa bo u nas nie ma.

Pewnie stanie na jakiejś imitacji deski, właśnie. Dzięki Dori za pomoc
____________________
Mój nowy ogródek
epiwonia 12:28, 05 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
popcorn napisał(a)
To właśnie ta V-fuga, chyba. Są panele które są "na styk", te mają "fugę" dookoła. Wolałabym bez fugi. Choć teoretycznie wyglądają bardziej jak "deski" i chyba o to chodzi w tej fudze?


Witaj, czytam i kibicuję. Też mam podłogówkę na całości. Całe życie marzył mi się parkiet w jodełkę i taki mam. Mój parkieciarz(razem z hydraulikiem) stwierdzili, że na podłogówkę najlepszy będzie parkiet z fugą, ponieważ na fudze nie będzie widać pracy drewna. Taki więc kupiłam tzn. jodełkę z fugą.Tylko, że u mnie fuga jest wzdłuż każdej klepki. Po dwóch zimach w domu widzę, że mieli rację. Po zimie w miejscach gdzie schodzą się rurki podłogówki są odrobinę rozszerzone fugi, ale widać to dopiero jak się przyjrzy z bliska(trzeba przykucnąć). Gdyby nie fuga to byłaby widoczna szpara. Przez lato wraca to do punktu wyjścia. Być może panel nie pracuje tak jak drewno, ale trochę chyba też, więc moim zdaniem fuga spowoduje to, że w razie drobnego skurczenia się panela nie będzie widać szpar, tylko po prostu fugę.
____________________
Ewa R.
popcorn 12:30, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Ewa!

Czytałam wczoraj wieczorem o deskach trójwarstwowych. Zobaczę dzisiaj w sklepie. Połowa domu będzie i tak w płytkach, więc trochę droższe panele/deski jakoś przeżyjemy. Myślę. Grunt to dobrze wybrać.

Czyli masz parkiet z pełnego drewna z fugami dookoła każdej klepki? Parkiet czyli lite drewno, nie deskę 3warstwową?
____________________
Mój nowy ogródek
epiwonia 12:32, 05 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
Tak mam parkiet dębowy,ale o grubości 16mm,a nie standardowej 22. Dodam jeszcze,że ten parkiet ma pod spodem takie rowki żłobione.
____________________
Ewa R.
Jola_M 12:47, 05 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Karola,

ja tez mam panele na dole z V-fugą - cała powierzchnia parteru łącznie z kuchnią. Trzy lata mieszkam i nic się nie dzieje, jestem bardzo zadowolona. Co prawda kupowałam panele w najwyższej możliwej klasie ścieralności chyba AC6, ale to była promocja w LM + karta LM i chyba niecałe 50 zł kosztowały. Córka jeździła po nich na wrotkach, pies notorycznie drapie jak się bawi - żadnego śladu.
Na górze natomiast mam najzwyklejsze tanie panele bez Vfugi i pod światło wszędzie widać nawet najmniejszy mankament.

PS. Chociaż jak idę do znajomych, którzy mają podłogę z desek klejonych na całej powierzchni - to jednak jest różnica (cicho, bez pogłosu, ciepło, równo), ale za to drewno miękkie i wszelkie uszkodzenia widać.

Chyba nie ma idealnego wyboru....
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
popcorn 13:05, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ta deska 3warstwowa ma 14 mm. Nadal sporo przy 8mm panela. I jeszcze podkład dochodzi w obu przypadkach. Hmmm

Ale drewno można wycyklinować za jakiś czas. A panele położyć nowe i samemu Buahaha. Chyba nie ma ideałów rzeczywiście!

Te panele krono były AC4 i też nie było z nimi problemu, po 7 latach użytkowania zero wad nadal. Kilka rys może po deskorolkach ale to wszystko.

Dzięki Dziewczyny zobaczymy!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 13:56, 05 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Deska 3warstwowa to też panel tyle że fornirowany a nie laminowany. Można przeszlifować ale taką cienką warstwę to chyba tylko delikatnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies