Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 15:35, 23 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Margo2 napisał(a)
A ja te kulki berberysowe tnę, żeby były mniejsze i gęściejsze.

Zapewne zależy od odmiany. Ja w przypadku swoich kulkowych jestem zadowolona z gęstości i wielkości. Cięłam tylko raz z konieczności ze 2 lata temu, gdy po zimie jedna kula się rozłożyła na boki na dwie części - nie wiem dlaczego, może od śniegu... Przycielam i się zebrała .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:39, 23 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Judith napisał(a)

Zapewne zależy od odmiany. Ja w przypadku swoich kulkowych jestem zadowolona z gęstości i wielkości. Cięłam tylko raz z konieczności ze 2 lata temu, gdy po zimie jedna kula się rozłożyła na boki na dwie części - nie wiem dlaczego, może od śniegu... Przycielam i się zebrała .


Swoje berberysy Bagatelle przycinam, choć jest tak jak piszesz, tworzą fajną kuleczkę. Jednakowoż posadziłam je zbyt blisko siebie i traciły efekt osobnych kulistości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 18:08, 23 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
TAR napisał(a)


tez tak robilam, po kolei wszystko jak leci, derenie, trawy i hortensje wszystko na rowno z lenistwa elektryczne nozyce i sie jechało


Ja robię tak samo. Niestety ilość towaru do przerobienia jest za duża, żebym jeszcze miała czas na zmianę narzędzi .
Róże będę cięła sekatorem, ale to w innym terminie .

Berberysy tnę tylko, jak mi przeszkadzają - np. wyłażą na ścieżkę. Albo duszą inne rośliny.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Judith 18:28, 23 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Ja z kolei wszystko tnę sekatorem . Poza żywopłotem ofkors, no ale żywopłot ma inny termin cięcia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:18, 23 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Pisałam u Marcina o ręcznym usuwaniu darni i wzięło mnie na wspominki dotyczące skarbow odnalezionych przy okazji prac . Były tam i dywan, i kilogramy gwoździ, kapsli, talerzyki potłuczone, a nawet zupka w nietkniętym słoiku, ble.
Pisałam kiedyś też, ze wykopałam coś o kształcie karabinu, a teraz wiem, gdzie mam zdjęcie, tadam! Dzielę się widokiem . Przy „karabinie” leżą - tez wykopane - jakieś blachy. Rękawiczka dla skali


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 19:23, 23 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
No właśnie, pierwsze co, to z karabinem mi się to skojarzyło
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 19:33, 23 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
He he he, przypomniałam sobie jak kupiliśmy nową część. Byliśmy przekonani, że kupiliśmy czystą ziemię. Zachwaszczoną i zarośniętą ale czystą. Przyszedł sąsiad z wykrywaczem metali nagrzany na ewentualne znaleziska. Odpalił wykrywacz, zaczął iść i słychać było prawie ciągły pisk. Potem okazało się, że ziemia usiana była kapslami, gwoździami i innymi metalowymi drobiazgami. Poza tym były tam szmaty, zepsute zabawki, szyby, mnóstwo pustych „małpek” i innego badziewia.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:08, 23 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
To ze mnie jest prawdziwa szczęściara. Działkę mam w miejscu, gdzie przed setkami lat były pola uprawne Cystersów.
Z drugiej strony odczuwam pewną zazdrość, że ominęła mnie ekscytacja z odkrywaniem skarbów.
Karabin budzi respekt.

edit: Em mówi, że to tłumik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
DariaB 21:21, 23 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Ja pierdziu prawdziwe skarby, przyznaj się ile na złomie monet zgarnęłaś
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Kordina 22:44, 23 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
No to się wzbogaciłaś na złomowisku ale prawda jest taka, że kiedyś na wsi tylko się zakopywało różne śmieci, po prostu nie było rozwiniętej infrastruktury utylizacji odpadów
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies