Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Nowa12 21:21, 18 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też czekałam zawsze z cięciem róż na forsycje ale wydaje mi się że to jest trochę późno bo późno potem kwitną i mam potem problem z drugim kwitnieniem. Bo sporo róż mi w zasadzie nie zdążyło zakwitnąć drugi raz.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 00:12, 19 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Zauważam, że jak mnie nie ma to ciekawsze dyskusję się w tym wątku pojawiają Mus to przemyśleć

Jestem trochę z doskoku bo po wczorajszych wichurach prąd (=net) cały czas jest towarem deficytowym, pojawia się i znika
Noc na naszym wygwizdowie była naprawdę straszna, ale o dziwo u mnie bez strat w roślinach
Bałagan w postaci sryliarda ułamanych drobnych gałązek, nawianych liści i śmieci uważam za banalną niedogodność

W temacie cięcia stip - Haniu!!! - czuję się z Twoją opinią jakbym szóstkę w totka trafiła Jak tylko się da chwytam moje nożyce krawieckie i do nich idę Mam podobne wrażenie jak Zuza, w temacie uwielbienia stip przez koty...

Z tymi forsycjami to różnie jest. Też taki temat mam zakodowany (co prawda odnośnie wertykulacji trawnika) ale wydaje mi się, że forsycje strasznie późno kwitną. Zeszłoroczne chyba dobrze w okolicach świąt, tak pamiętam.

Róże (a właściwie chyba różę ) w zeszłym roku cięłam w okolicach 20go marca - z pomocą Mgduski i Lucy zresztą Z różami jeszcze czekam (nie wyglądają tak dramatycznie jak stipy), tu nie mam napinki, chociaż życie nowe na nich już jest widoczne. Róż mi jakby przybyło w ubiegłym sezonie, a właśnie przedwczoraj zamówiłam kolejne I obiecałam sobie, że będą cięte jesienią - Haniu, bij mnie po łapach jak będę mieć za parę miesięcy opory w tym temacie

Odnośnie sadzenia róż kojarzę, że Ewa-Anda pisała, że jesienią lepiej sadzić te z gołym korzeniem, a wiosną te z donic - mam nadzieję, że nie pomyliłam

Lidka - cieszę się, że dobrze Ci się czyta moje wynurzenia Pierwszą powieść napisałam w wieku 12 lat, a i olimpiadę z języka polskiego kiedyś wygrałam - to zobowiązuje Za zdrowie Twoje - kciuki trzymam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 15:07, 19 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wydaje mi się, że ten wyznacznik cięcia w postaci kwitnących forsycji pochodzi z czasów, kiedy były wyraźne pory roku i wszystkie one miały typowe dla siebie temperatury. Klimat nam złagodniał, stricte zimowych dni jest niewiele i osobiście nie widzę żadnych przeszkód, aby róże ciąć jesienią. Moim to bardzo służy. Mnie też.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 17:57, 19 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Magara napisał(a)


Odnośnie sadzenia róż kojarzę, że Ewa-Anda pisała, że jesienią lepiej sadzić te z gołym korzeniem, a wiosną te z donic - mam nadzieję, że nie pomyliłam

... Pierwszą powieść napisałam w wieku 12 lat, a i olimpiadę z języka polskiego kiedyś wygrałam - to zobowiązuje Za zdrowie Twoje - kciuki trzymam


Nie pomyliłaś

Pierwszą powieść jako 12latka, a drugą kiedy?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 18:20, 19 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7315
Też jestem ciekawa tej powieści.
Magaro proszę jakieś szczegóły.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 18:31, 19 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Magara napisał(a)


Pierwszą powieść napisałam w wieku 12 lat, a i olimpiadę z języka polskiego kiedyś wygrałam - to zobowiązuje Za zdrowie Twoje - kciuki trzymam


To ile ich napisałaś do tej pory? Wydałaś coś?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 22:10, 19 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Też lubię tu wpaść i poczytać o Twoich dramatach na rabatach, poczynaniach DT i fochach Sfochowanej
Jako właścicielka rasowego dachowca potwierdzam, że koty lubią zabawę w stipach.
Ostatnio bliski jest mi temat męskiej grypy - przy temperaturze 36.8 zdiagnozowałam już stan krytyczny

Róże mam aż dwie i 3 lata temu przycięłam je w okolicach 20 lutego, bo miały już przyrosty. Przeżyły, ale nie wiem czy mogę polecać tak wczesne cięcie. Wtedy wiosna przyszła dość szybko, a i róże rosną pod zachodnią ścianą domu, który pewnie akumuluje i oddaje trochę ciepła.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Magara 00:35, 20 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Haniu - wydaje mi się, że z tymi forsycjami, to masz rację. Pory roku kiedyś były, teraz nie ma. Zniknęły jak nieprzydatne płaszcze "prochowce"

Ewcia
- nie pomyliłam z różami, wielka ulga

Ewcia, Lidka, Aga - ciekawskie bestie Pierwsza powieść to pierwsza powieść, czy ja coś o kolejnych wspomniałam???
Odnośnie tych "pierwszych" to przy okazji przypomniała mi się taka historyjka z czasów dawnych, miałam wtedy dwadzieściacoś lat i odbywałam praktyki zawodowe, będąc młodą mężatką. I moja patronka do mnie któregoś dnia mówi: "był tu pani pierwszy mąż i o panią pytał". Ja, zaskoczona, mówię: "ale jak to pierwszy? przecież ja mam tylko jednego męża.". Na co Ona mówi: "no właśnie, pierwszego" I patrzcie, wykrakała

anuska - cieszy, że i Ty lubisz tu zaglądać Z różami i ich cięciem jeszcze czekam - też się uczę i eksperymentuję Muszę do Ciebie zajrzeć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:38, 20 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
A tu zdjęcie pamiątkowe - moje stipy po kocich wojnach i odpowiedź na pytanie czemu mam takie ciśnienie na ich cięcie



Zdjęcie przykładowe, w innych miejscach stipy wyglądają podobnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Napia 08:11, 20 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Tej kolejnej powieści ( bo przecież będzie ) jestem ciekawa. I na pewno nie tylko ja
A stopy nie wyglądają, swoje zaczęłam już ciąć i niektóre mają wygnite środki, tak że zgadzam się z Gruszką, żeby trawy ciąć jak najszybciej.
Z różami jeszcze czekam, na pewno nie do kwitnienia forsycji, ale one już ruszyły i trochę szkoda ich energii
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies