Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 23:44, 24 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Dzięki Aniu i Basiu
U mnie na szklarni okiennej:
powój gwiezdny (ładnie się nazywa )






Lobelia wschodzi (jednak wolę wschody niż zachody )





Tyle jeszcze czeka na sprzyjającą temperaturę:





I zupełnie nie wiem skąd to się wzięło, skoro pojechałam tylko po ziemie za to widać jaki wysiłek musiałam włożyć, żeby zakupić TYLKO 5, można podziwiać



____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 10:28, 25 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rudbekia trwała purpurowa wygląda jak jeżówka... trochę się pogubiłam...
Tylko 5, ale jakich!
Ten powój gwiezdny już chce się wić. Gratuluję wschodów i też je wolę od zachodów
Patrycja_KG_Lu 12:05, 25 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
Bożenko, nie wiem czy zaglądałaś na ten stary wątek, ale myślę, że mógłby Ci się spodobać.

125-ozdobnych-i-leczniczych-roslin-z-naszego-otoczenia
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 13:29, 25 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Niesamowita jesteś z tą produkcją nasion na taśmie. Podziw!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 16:58, 25 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Przypomniałaś mi, że muszę do papryk zajrzeć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 17:18, 25 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Kordina napisał(a)


O tak April!! Dorwę Cię wszędzie...
i wyściskam (zadziałałam przez zaskoczenie )
Żeleźniaka wysiewałam z kupnych nasion. Podoba mi się jak szybko kiełkuje, myślałam, że będzie się wiotko wyciągał do góry, a on zatrzymał się i teraz mężnieje






Aniu kciuki zawsze wskazane a chlebkiem częstuj się chociaż wirtualnie za pozdrowienia dziękuję i odpozdrawiam A ponizej moja manufaktura w/g przepisu podanego przez Koleżankę Renatkę - Kokesz:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=488
i link bezpośredni:
https://kasia.in/ogrod/jak-zrobic-nasiona-na-tasmie








Mam tak przygotowane rzodkiewki, rzodkwie, buraki liściaste i zwykłe, pietruszkę, trawy itp.




No padłam z tych nasionek. W pierwszej chwili patrzę i jakiś szyfr kropkowy widzę
Rety, nie za wcześnie ci to wszystko ruszyło? Dasz radę żeby się nie powyciągało z braku światła? Ja dopiero dziś zaczęłam siewy. Ale ja straszna ofiara jestem w kwestii siewów. Bo nawet jak coś wyrośnie to różnie potem jest z pikowaniem i sadzeniem do ogrodu
Dlatego tym większy mam podziw dla ciebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basieksp 19:00, 25 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
A mnie zmobilizowałaś i w końcu coś u siebie wysiałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 22:41, 25 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Martka napisał(a)
Rudbekia trwała purpurowa wygląda jak jeżówka... trochę się pogubiłam... (...)

Martka po Twoim wpisie musiałam się dokształcić w temacie rudbekia kontra jeżówka. Okazało, że jakieś różnice są, a ja całe życie myślałam, że to jedna i ta sama roślina, na oko tak wygląda

Patrycjo - dzięki za link, poczytam

Haniu - dziękuję

Zuzanko - zajrzałaś?

April napisał(a)
No padłam z tych nasionek. W pierwszej chwili patrzę i jakiś szyfr kropkowy widzę
Rety, nie za wcześnie ci to wszystko ruszyło? Dasz radę żeby się nie powyciągało z braku światła? Ja dopiero dziś zaczęłam siewy. Ale ja straszna ofiara jestem w kwestii siewów. Bo nawet jak coś wyrośnie to różnie potem jest z pikowaniem i sadzeniem do ogrodu
Dlatego tym większy mam podziw dla ciebie


April - szyfr kropkowy dobre, coś jak alfabet Morse’a.
Wiesz, co do siewu, podejrzałam u innych i w dzikim pędzie tej zarazy, też coś wrzuciłam w glebę
Eksperyment po prostu. Inni już nasionkują cynie, więc też się rzucę po niedzieli.

Basieksp napisał(a)
A mnie zmobilizowałaś i w końcu coś u siebie wysiałam

Basiu, no widzisz, to wirus jakiś nasionkowy
To pochwal się, co tam wrzuciłaś w glebę?

Łoś, który chodził po naszych ogrodach, zostawił coś, 3 kopy kupy teraz chodzę z moim pieskiem Polą i oglądam każdy zakątek bardzo dokładnie. Chyba pozbieram ten egzotyczny nawóz jak w Indiach ale za to jaka oryginalna będę! No, kto ma nawóz łosia na Ogrodowisku? No kto?

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 22:46, 25 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Bożenko tak na szybko. Werbena wysięk i postaw na dworze. Musi przejść nostryfikacje. Albo wstaw paczkę do lodówki na 1 miesiąc i później wysięj.
Jutro zajrzę bo widzę wszyscy sieją tylko ja do tyłu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 22:54, 25 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
U mnie Pani Wiosna też coś zostawiła, jak łoś tylko pachnące omiotła połą swojego zielonego płaszcza ogród i czym prędzej się ulotniła.



Mam lenia, a może depresję? Lepiej brzmi jestem słońcolubna, lub słońcozależna. W ogrodzie za zimno, mokro, ma być mróz, więc mam zamiar jeszcze zabezpieczyć nowe krzaczki, które już wypuściły zielone pączki.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies